Zaproszenia i życzenia komunijne. Jakie wybrać kartki na komunię?

Sezon komunijny za chwilę się rozpocznie. Najwyższy czas, aby rozdać zaproszenia komunijne. A jeśli nie będziemy gospodarzami, a gośćmi warto pomyśleć o życzeniach komunijnych. O czym warto wspomnieć w tym wyjątkowym dniu?

Zaproszenia komunijne to coś, czym warto zająć się już teraz. Oczywiście, możemy zaprosić gości na uroczystość po prostu mówiąc im o tym, ale o wiele lepiej jest wręczyć ładną kartkę. Dlaczego? Przede wszystkim - zapisane rzeczy o wiele łatwiej zapamiętać. A na zaproszeniu jest umieszczona data, miejsce i dokładny adres. Wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu, nie trzeba zapisywać ich na karteczkach, albo w kalendarzu. Warto pamiętać także o tym, że zaproszenia komunijne to doskonała pamiątka - warto zachować jeden egzemplarz także dla domowego archiwum. Wiemy już, że są potrzebne. A jakie powinny być?

Czym się kierować przy wyborze zaproszeń komunijnych?

Najważniejsze, aby były adekwatne do sytuacji i podobały się i dziecku, i nam. Lepiej, aby były stonowane, w jasnych barwach, z elementami charakterystycznymi dla tego sakramentu. Wiele firm oferuje personalizowane zaproszenia komunijne, nie chodzi tu jedynie o dopasowanie tekstu, ale i np. o dodanie zdjęcia dziecka, czy mapki dojazdu do kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Skupmy się na tekście, który znajduje się na zaproszeniu. Jeśli zlecamy wydrukowanie zaproszeń, zazwyczaj istnieje możliwość, aby dopasować tekst do swoich potrzeb, można poprosić o wpisanie imion i nazwisk, szczegółów uroczystości itp., albo o pozostawienie wykropkowanych miejsc (informacje uzupełniamy samodzielnie). Większość gotowych kartek ma wpisany jakiś tekst, warto zwrócić uwagę, czy jest on dla nas odpowiedni. Jeśli np. przyjęcie po uroczystości urządzamy w domu, niepotrzebny jest nam fragment mówiący o tym, że gości zapraszamy do restauracji.

Zaproszenia komunijne: zrób to sam!

Jeśli macie (chociaż trochę) artystycznego zacięcia, zaproszenia możecie zrobić sami. Można kupić mnóstwo półproduktów (np. szukając rzeczy do scrapbookingu) - naklejek, kolorowych taśm, ozdobnych dziurkaczy, które pięknie ozdobią kartki. Oczywiście nie można zapomnieć o papierze. Wybierzmy ten grubszy, o ciekawej fakturze. Możemy zakupić go w drukarni (lub w większym punkcie ksero, zazwyczaj można tam także wydrukować potrzebne nam rzeczy) i od razu wydrukować treść zaproszenia. Gdy już mamy zawartość możemy przystąpić do ozdabiania okładki. Możemy być pewni, że nasze zaproszenia komunijne będą jedyne w swoim rodzaju i podbiją serca zaproszonych gości.

Jakie wybrać kartki na komunię?

A jeśli jesteśmy gośćmi komunijnymi? Wtedy powinniśmy zainteresować się nie tylko tym, jaki prezent na komunię kupić, ale i kartką, którą podarujemy. Przyda się ona nie tylko na włożenie do środka pieniędzy (jeśli to je chcemy wręczyć), ale - przede wszystkim - do wpisania życzeń komunijnych. Dobrze, aby była adekwatna do sytuacji - możemy być pewni, że w okresie komunijnym znajdziemy mnóstwo kartek w tej tematyce. Oczywiście jeśli chcemy, kartki na komunię możemy zrobić sami. Podobnie, jak w przypadku zaproszeń, wystarczy, że zaopatrzymy się w grubszy, ozdobny papier i różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Później wystarczy już tylko puścić wodze fantazji. Wybierając kartki na komunię pamiętajmy, że będziemy wręczać ją dziecku. A nie zawsze to, co podoba się dorosłym zachwyca i dzieci.

Życzenia komunijne

Kartki wybrane, czas na życzenia. Czego możemy życzyć młodemu człowiekowi w tym wyjątkowym dniu? Oczywiście wszystkiego, co związane jest z trzonem tego wydarzenia, czyli z religią. Popularne jest wpisywanie także fragmentów wierszy, np. tych autorstwa księdza Jana Twardowskiego. Te sentencje można też wpisywać na zaproszeniach komunijnych. Proste rymowanki dostępne znajdziemy także w sieci, jednak na tę okazję można zrezygnować z popularnych "klepanek", a zamiast nich wpisać kilka słów prozą, prosto od serca.

Drogi XYZ,

w dniu Twojej Pierwszej Komunii, życzymy Ci, aby błogosławieństwo, jakie dziś otrzymałeś, towarzyszyło Ci przez resztę życia. Bądź radosny i skupiony, tak, jak dziś. Mądrość, pewność siebie, uczciwość niech będą Twoimi przymiotami. Niech nie opuszcza Cię uśmiech i ta iskierka w oku, która rozbłysła, gdy brałeś udział w dzisiejszym sakramencie.

Z najlepszymi życzeniami,

abc

Zaproszenia komunijne do pobrania

Przygotowaliśmy dla was kilka wzorów zaproszeń w formacie PDF - możecie je pobrać i wydrukować na grubszym papierze.

Wzór 1 okładka wnętrze

Wzór 2 okładka wnętrze

Wzór 3 okładka wnętrze

Wzór 4 okładka wnętrze

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.