Dzieci mnie inspirują: Katarzyna Stoparczyk

W radiowej Trójce pyta przedszkolaki o ważne sprawy. Bo ?Dzieci wiedzą lepiej?. Miała zostać muzykiem. Ale okazało się, że woli z mikrofonem w ręku szukać prawdziwych perełek.

Kiedy sięgam do kieszeni i wyczuwam ręką kształty, robi mi się lepiej. Bo w kieszeniach zawsze mam schowane dziecięce skarby. Płaski kasztan, kawałek zielonej słomki, czerwona wstążeczka. Dostałam je wszystkie ot tak, bez okazji, bo dla dzieci każda chwila potrafi być świętem. Wystarczy, że się do nich uśmiechniesz, podarujesz odrobinę swojej uwagi i ciach... drobna rączka wyciąga w twoim kierunku największy skarb. A on potem ląduje w mojej kieszeni i ogrzewa w chłodniejsze, smutnawe dni...

Mam szczęście, bo jestem z ich bandy, bo uznały mnie za swoją. Gdyby ktoś wystrzelił mnie w kosmos, to za dziećmi tęskniłabym najbardziej... Skarbami są dla mnie także ich słowa. Zbieram je z taką radością jak te, które noszę w kieszeniach. Dużo ich, bardzo... Niech tym razem będą z najnowszej książki i płyty "Politycy w piaskownicy". Zamykam oczy i wybieram trzy. Raz... dwa... trzy... wychodź ty:

Kto to jest pierwsza dama?

Ale dama nie zawsze jest pierwsza. Bo jak się spóźni to przecież jest druga.

Kalina, lat 5

To minister zdrowia nie ma kłopotów?

Ma. Na przykład musi się zadawać z chorymi.

Ola, lat 5

A który z polityków najczęściej zabiera głos?

Nikt nie zabiera. Każdy ma swój!

Ela, lat 6

Więcej o: