Ojciec nie może kąpać się z dzieckiem nago? Duński komik ma dość piętnowania

Torben Chris mówi o tym, o czym inni nie mają odwagi wspominać. Boją się, że gdy będą się bronić to tym bardziej utwierdzą innych w przekonaniu, że coś z nimi jest nie tak.

W życiu dziecka przychodzi taki moment, że jest już za duże na wanienkę, a na wannę - za małe. Wtedy najczęściej kąpie się razem z rodzicami. Czy jest w tym coś złego? Okazuje się, że tak. Szczególnie, gdy do wspólnej kąpieli z dzieckiem nie zakładasz bielizny. Problem maja głównie ojcowie, którym z marszu przykleja się etykietę "pedofil". Bo po co on z tym dzieckiem w wannie? Na bank ma same brudne myśli, na pewno nie chce się ot tak umyć, pobawić gumową kaczką.

Komik mówi "dość"

Z łatkami przypinanymi (najczęściej) ojcom postanowił walczyć duński komik, Torben Chris. Najpierw w swoim show "jydelogik" zaprezentował skecz "Przerażenie nagością", w którym prześmiewał świętoszkowate podejście Duńczyków do pokazywania swojego ciała bez ubrania. Jego występ wywołał lawinę komentarzy - do Torbena odzywali się tatusiowie, którzy zostali uznani za pedofilów. Dlaczego? Jeden z nich opublikował w serwisie społecznościowym francuski warkocz swojej córki. Co w tym dziwnego? A to, że na zdjęciu było widać nagie plecy dziecka. Pojawiły się także głosy ojców, których żony uważają, że to nieodpowiednie, aby ich córki były świadkami tego, jak ich tatuś sika.

Wszystkie te historie sprawiły, że Torben postanowił opublikować na Facebooku - gdzie jest w stanie dotrzeć do większej liczby osób - zdjęcie zrobione podczas jego kąpieli z córką. Obydwoje są nadzy.

Burzliwa dyskusja na Facebooku

Post Torbena do tej pory skomentowało ponad 3 tys. osób, polubiło prawie 60 tys., a udostępniło - prawie 7 tys. Większość komentujących podziwia komika za odwagę i zgadza się z jego zdaniem. Uważają, że dzieci powinny oglądać swoich rodziców nago, w ten sposób uczą się tego, jak wyglądają nasze ciała, jak różni jesteśmy. Ich zdaniem, ludzie posądzający ojca kąpiącego się razem z dzieckiem o pedofilię, wysuwają zbyt daleko idące wnioski. Pod zdjęciem pojawiają się także krytyczne komentarze. Według niektórych, tylko ci, którzy są "skrzywieni" uważają, że we wspólnych, nagich, kąpielach nie ma nic złego. Sugerują, aby komik wchodząc do wanny z córką zakładał bieliznę i dopytują, czy naprawdę nie widzi nic niewłaściwego w tym, że dziecko ogląda jego genitalia.

Chris Torben odpiera zarzuty, w opisie do zdjęcia napisał: „Nie ma nic złego w tym, że ojciec myje pupę i pochwę swojej córki, gdy jest ona dzieckiem. Przeciwnie, jest to cholernie obrzydliwe, jeśli nikt tego nie robi oraz niesprawiedliwe, jeśli tylko matka się tym zajmuje. Nagość przy twoim dziecku nie jest obrzydliwa lecz naturalna. W dzisiejszych czasach jest duży fokus na pokręcone ideały ciała u młodzieży. Dlaczego powinni mieć inne, skoro jedyne miejsce, gdzie mogą zobaczyć skąpo ubranych dorosłych, to reklamy bielizny”.

Wspólne kąpiele to jedno. Drugie to publikowanie nagich zdjęć dzieci w sieci. To dopiero temat do dyskusji.

Aktualizacja (21.12):

Torben Chris usunął ze swojego profilu na Facebooku zdjęcie ze swoją córką. Fotografia czegoś - dla komika - naturalnego, pojawiła się w mediach na całym świecie, stała się viralem. Dziękuje za wsparcie i stwierdza, że naprawdę niewiele osób miało z tym problem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.