Dzieci mnie inspirują: Jarosław Boberek

Jego głos zna i lubi chyba każde dziecko w Polsce. Dorośli zresztą też. Poznajcie Jarosława Boberka - aktora teatralnego, filmowego, ale przede wszystkim - dubbingowego. Jego głosem mówią dziesiątki uwielbianych przez dzieciaki postaci.

Dzieci są świetnymi widzami, szczególnie w kontakcie bezpośrednim dają silną "zwrotną" - ich reakcje to dla aktora niesamowite doładowanie. Czasem największe wrażenie robi na mnie absolutna cisza na widowni. Buzie otwarte z przejęcia. Aktor zawsze musi być przede wszystkim prawdziwy, autentyczny. A przy dzieciach szczególnie, bo wychwycą każdą fałszywą nutę. Ich reakcje są zresztą cenną wskazówką. Jak im się coś nie podoba, to dają to odczuć bardzo wyraźnie.

Kiedy spotykam się z dziećmi, sam często proponuję, że im poczytam. Co im będę o sobie opowiadał? Fajnie jest móc na chwilę zaczarować dla nich świat.

Najlepsza recenzja, jaką dostałem

Ktoś mi opowiadał, że obserwował grupę bawiących się dzieci. Dorosły zapytał: "A w co wy się bawicie?". Na co dzieci: "A w dubbing". "Jak to w dubbing?". "A tak - w filmie udział wzięli: Jarosław Boberek".

Nowa polska produkcja

W bajce Agi Bagi gram kilka postaci. Znajome dzieciaki rozpoznają, które. Ten serial to dobra polska produkcja. Ciepła, mądra, piękna graficznie.

Król Julian

Bardzo przepraszam wszystkich, którzy musieli wielokrotnie wysłuchać piosenki "Wyginam śmiało ciało". Nie spodziewałem się, że to się stanie współczesnym "Mydełkiem Fa"...

Gdy byłem dzieckiem

Pamiętam, jak przyglądałem się jakiejś cioci czy wujkowi i zastanawiałem się, czemu niektórzy dorośli mówią do dzieci w dziwny sposób, piskliwym głosem i zdrabniając wyrazy...

Copyright © Agora SA