Nocnik z iPadem - na miarę naszych czasów?

Na targach nowych technologii w Las Vegas firma CTA Digital przedstawiła nowy produkt: nocnik z miejscem na iPad. Bo jak tu uczyć dziecko w XXI wieku czystości bez applowskich aplikacji?

iPotty to jeden z tych udziwnionych nocników, które bardziej przypominają kolorową, plastikową ubikację niż znany nam tronik z kaczuszką. Od grających i świecących nocników różni się jednak tym, że sięga po zaawansowaną technologię i zamierza trafić do fanów gadżetów z jabłkowym logo. Czy któryś uzależniony od iPhone'a i iPada rodzic odmówi swojemu dziecku takiego urządzenia? Przedstawiciele firmy CTA Digital twierdzą, że ich produkt ułatwi naukę korzystania z toalety, bo dziecko będzie mogło siedzieć na nocniku, jednocześnie grając w ulubione gry na iPadzie lub korzystając z aplikacji mających na celu ułatwienie rezygnacji z pieluszek. Cudownie... Teraz nie trzeba będzie odrywać się od gier nawet na siusiu. Technologia opuszcza salony i przenosi się do toalet?

Sprytne urządzenie

Projektanci nocnika iPotty pomyśleli o wszystkim: wyposażony jest w pokrywę, którą mocuje się na siedzisku, kiedy dziecko nie musi skorzystać z ubikacji. Siedząc jak na zwykłym krzesełku, może wygodnie bawić się tabletem. Co więcej, rodzice mogą w pełni zaufać temu urządzeniu, bo dzięki dołączonemu do zestawu ochronnemu ekranowi, ich iPad na pewno nie ulegnie zniszczeniu. Camilo Gallardo, przedstawiciel firmy, wydaje się rozumieć, że nowy produkt CTA Digital może wzbudzać pewne kontrowersje: "Dla wielu ludzi to coś osobliwego, ale otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od samych rodziców, którzy twierdzą, że iPotty będzie bardzo pomocny w treningu czystości". Zaprezentowany na międzynarodowych targach CES w Las Vegas (7-10.01.2013 r.) nocnik ma trafić do sprzedaży w marcu i powinien kosztować około 25 funtów. Niestety iPad trzeba mieć własny, nie znajdziemy go w opakowaniu iPotty.

Aplikacje do zadań specjalnych

Mimo że minimalny wiek, jakim można oznaczyć aplikacje dostępne w App Store to 4 lata, producenci wielu dostępnych tam gier i programów rezygnują z klasyfikacji wiekowych, tak by było jasne, że mogą z nich korzystać także młodsze dzieci. CTA Digital ma szansę odnieść sukces dzięki iPotty, bo o tym, że rodzice chcą korzystać z nowoczesnych technologii do nauczenia swoich dzieci korzystania z toalety, świadczą na przykład dostępne w App Store aplikacje na iPhone'y i iPady. Wsparcie w treningu czystości oferują np. "Potty time with Elmo", "Potty Training Time", "It's Potty Time", "I Went Potty Lite", "iPotty" czy wreszcie aplikacja "Once Upon a Potty" w wersji dla chłopca i dziewczynki, oparta na ulubionej książeczce rodziców i dzieci - "Nocnik nad nocnikami" Alony Frankel (wyd. Nisza). I wszystko jasne, prawda?

Dzieci kochają tablety!

Nie sposób nie zauważyć, że tablet to źródło szczęścia dla wielu współczesnych dzieci, także tych najmłodszych. Na listach świątecznych życzeń prezentowych to właśnie ta urządzenia zajmowały pierwsze miejsca, detronizując tradycyjne zabawki czy gry na konsole. Amerykańska firma Nielsen przeprowadziła sondaż wśród dzieci w wieku 6-12 lat - iPad okazał się najbardziej upragnionym prezentem. 48 proc. dzieci w tym wieku marzyło o otrzymaniu zwykłego iPada, a 36 proc. wybrałoby wersję Mini. Producenci zabawek starają się nadążyć za zmieniającymi się potrzebami dzieci i coraz więcej z nich oferuje specjalne tablety dla przedszkolaków. Jeden z nich, Leapfrog LeapPad 2 , otrzymał nawet w zeszłym roku nagrodę w kategoriach "Zabawka roku" i "Zabawka edukacyjna roku" na renomowanych targach zabawek w Nowym Jorku.

Zawsze razem

iPotty to nie jedyny produkt w ofercie firmy CTA, który bazuje na zamiłowaniu dzieci do iPadów. Najmłodsi miłośnicy tabletów firmy Apple mogą ścigać się w dmuchanych samochodach, które w kierownicy mają miejsce na iPad - mogą wybierać wśród aut ozdobionych motywami z bajek "Sponge Bob Kanciastoporty", "Dora poznaje świat" i " Wojownicze żółwie Ninja". Są też stoliki do zabawy z miejscem na tablet i przenośne podkładki do rysowania. Do wyboru, do koloru. Kiedy do grupy produktów dołączy już nocnik iPotty, tabletowe szkraby będą mogły przebywać w świecie technologii bez przerwy. iPotty na razie pasuje do 2, 3 i 4 generacji iPadów, ale firma zapowiada, że w bliskiej przyszłości będzie kompatybilny z innymi tabletami. Świetlana przyszłość przed nami?

Więcej o: