Sposób na niebanalne urodziny

Karmienie rybek w akwarium, zabawa na korcie tenisowym, rejs parostatkiem, pieczenie pizzy w Muzeum Zabawek. Są miejsca, gdzie twoje dziecko spędzi niezapomniane urodziny.

Świętowanie kolejnej cyferki na torcie dziecka nie musi być nudne i powtarzalne. Jeśli nie macie ochoty urządzać kolejnego rodzinnego przyjęcia, sprzątać całego domu po tabunie dzieci, to możecie wybrać imprezę urodzinową poza domem. To dość kosztowna propozycja, ale zapewni dziecku i jego gościom niezapomniane wrażenia.

Tańcząc z rybkami

Nie tylko ryby, ale także tropikalne gady i płazy może spotkać wasze dziecko podczas egzotycznych urodzin w Aquarium i Muzeum Przyrodniczym w Krakowie. Zlokalizowane tuż obok Wawelu, niezwykłe akwarium i egzotarium to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Ma w kolekcji węże, także jadowite, ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony, egzotyczne ryby, koniki morskie, rozgwiazdy, koralowce a także krwiożercze piranie. W planach jest otwarcie części z rekinami, ośmiornicami i płaszczkami. To nowoczesne i multimedialne muzeum jako jedyne zoo pozwala dzieciom zajrzeć za kulisy, wziąć udział w karmieniu zwierząt a nawet pogłaskać jaszczurkę czy przekonać się jaka jest w dotyku skóra węża. Koszt egzotycznych urodzin to od 29 zł za dziecko (gdy poczęstunek i tort przygotowują rodzice) do 49 zł za osobę (wszystko zapewnia organizator). Podczas dwugodzinnych urodzin (w których musi być minimum ośmiu uczestników) dzieci będą zwiedzać obiekt z przewodnikiem, oglądać karmienie rybek, dotykać zwierzątka i bawić się pod opieką animatorów. W cenę wliczony także prezent dla solenizanta i pamiątki dla uczestników zabawy.

Być jak Sampras albo Nadal

Gdy twój maluch jest zafascynowany sportem, to z pewnością ucieszy się na urodziny na korcie, które organizuje na przykład Park Tenisowy Olimpia w Poznaniu. Podczas uroczystości dzieci bawią się pod okiem profesjonalnych instruktorów, jest przyjęcie, tort i szampan, a także ponad dwie godziny rozmaitych konkursów i zabaw zręcznościowych. Park zapewnia minikorty do tenisa i wypożyczenie sprzętu dla dzieci. W imprezie może wziąć udział do 12 maluchów - jej koszt to 499 zł. To sporo, ale w zamian dziecko przeżyje urodziny inne niż wszystkie, niebanalne i przede wszystkim poprowadzone w zdrowym, sportowym stylu.

Twórcze urodziny dla małych artystów

Urodziny tematyczne, warsztatowe, czy teatrzykowe - tak ciekawe propozycje na przyjęcia urodzinowe dla dzieci przygotowała kielecka kawiarnia i bawialnia Kawka Zabawka w Muzeum Zabawek i Zabawy. Podczas urodzin tematycznych (300-350 zł ) maluchy przebierają się w przygotowane stroje. Do wyboru mają między innymi zwierzątka, królewny i rycerzy, kosmitów, kowbojów. Najbardziej kreatywne są urodzinki warsztatowe (340-390 zł), podczas których z przygotowanego ciasta oraz wielu dodatków solenizant i jego goście wspólnie tworzą kolorowe ciasteczka, babeczki, pizze oraz czekoladowe specjały. Trzeci rodzaj urodzin - teatrzykowe (390-440 zł) prowadzone są przez dwoje profesjonalnych, przebranych aktorów. W czasie kinderbalu odbywają się interaktywne przedstawienia, pokaz Mima, warsztaty aktorskie lub cyrkowe. Cena za udział dziesięciorga dzieci w zależności od terminu imprezy, w tygodniu czy w weekend, obejmuje tort, poczęstunek, dekoracje, pamiątkowe dyplomy i nagrody w konkursach oraz malowanie twarzy. Można także zwiedzić z tajemniczym Magiem muzeum Zabawek i Zabawy (płatne 4 zł od dziecka).

Parostatkiem w piękny rejs

Wspaniałą przygodą dla dziecka i jego kompanów będzie urodzinowa podróż na pokładzie statku, którą oferuje na przykład Wrocław. Podczas wyprawy, której cenę negocjuje się indywidualnie można obejrzeć miasto z nieznanej perspektywy, odkryć na nowo urocze zakamarki Wrocławia. Piękne widoki i świeże powietrze to nie wszystko, co oferują organizatorzy podczas takich niekonwencjonalnych urodzin. Możliwe jest także ognisko po dopłynięciu do celu i zwiedzanie zoo. Nic nie zrobi takiego wrażenia jak wyprawa na pokładzie parostatku zakończona kiełbaskami z ogniska i bliskimi spotkaniami ze zwierzakami. Wrażenia dla maluchów gwarantowane.

Więcej o: