"LEGO PRZYGODA" - 15 mln klocków ożywionych na wielkim ekranie i nowe zestawy klocków Lego Movie

Na tę premierę czekają miliony dzieci na całym świecie.

Z okazji światowej premiery "LEGO Przygody" - pierwszego pełnometrażowego filmu w historii LEGO, która odbędzie się 7 lutego również w Polsce, już w styczniu firma zaoferuje w sprzedaży najnowszą kolekcję trzynastu zestawów i minifigurek z serii The LEGO Movie. Dzięki nim dziewczynki i chłopcy będą mogli przenieść świat przedstawiony na wielkim ekranie do własnego, realnego świata.

"LEGO Przygoda" to pierwszy przypadek, gdy kultowa marka zabawek stała się inspiracją dla twórców filmowych. Produkcja została zrealizowana w technice 3D, a świat filmowy w całości zbudowano z 15 milionów klocków. Film wyreżyserowali Phil Lord i Christopher Miller, twórcy hitowych produkcji dla dzieci, jak "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" czy "21 Jump Street". "LEGO Przygoda" opowiada historię Emmeta, zwyczajnego ludzika LEGO, który przez przypadek zostaje superbohaterem, wybranym, aby ocalić świat LEGO od tyrana Lorda Biznesa, który chce skleić wszystkie klocki na stałe. W wykonaniu tej ważnej misji Emmetowi towarzyszy jego wielka miłość Lucyna, zwaną Żyletą oraz grupa przyjaciół. Zanim osiągną cel, wspólnie przeżywają wiele zabawnych, zwariowanych i niebezpiecznych przygód. W animacji pojawiają się nowe oraz najpopularniejsze postaci ze świata LEGO, a także szereg innych, znanych nie tylko małym widzom, m.in.: Batman, Superman, Wonder Woman, a nawet Abraham Lincoln i William Szekspir. Dlatego "LEGO Przygoda" zapowiada się na wspaniałą rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale także i ich rodziców.

- Od 82 lat sprawiamy, że uśmiech pojawia się na twarzach dziewcząt i chłopców z całego świata. Dziś, po 5 latach od idei powstania filmu, z wielką przyjemnością prezentujemy unikalną pełnometrażową produkcję LEGO, która przeniesie dzieci do świata bezgranicznej fantazji, a dorosłych do czasów ich dzieciństwa - mówi Jill Wilfert, wicedyrektor ds. licencji i rozrywki w LEGO Group. Na kanwie filmu powstała nowa kolekcja klocków i minifigurek The LEGO Movie - prosto z wielkiego ekranu do zestawów zostały przeniesione najważniejsze sceny, pojazdy, budowle i bohaterowie filmu. Dzięki niczym nieograniczonej zabawie dzieci będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, budując wspaniałe modele z klocków LEGO. - The LEGO Movie to kolejne z wielu fascynujących zestawów modeli LEGO do budowania, które udowadniają, jak łatwo uruchomić wyobraźnię i pokazują, że ze zwyczajnych, plastikowych klocków można stworzyć coś tak niezwykłego, jak pełnometrażowy film kinowy - dodaje Wilfert.

The LEGO Movie to trzynaście zestawów dla chłopców i dziewczynek wieku od 6 do 14 lat w cenie rekomendowanej od 59,99 do 229,99 zł oraz oddzielna seria minifigurek w cenie 9,99 zł. Zestawy dostępne są na rynku polskim już od stycznia, czyli przed premierą kinową. Trzy zestawy: "Śmieciozgryzarka", "Zamkowa kawaleria" i "Maszyna do lodów" to rozwiązanie "2 w 1", pozwalające z jednego kompletu złożyć dwa różne modele. Kolekcjonerskie "Latająca armatka wodna", "Kreatywna pułapka" i "Pojazdy ratownicze" będą dostępne tylko w wybranych sklepach. W ramach projektu The LEGO Movie ukażą się także gry komputerowe, aplikacja Google i mini filmy.

Klocki LEGO to jedyna w swoim rodzaju zabawa - daje dzieciom nie tylko codzienną lekcję rozwijania wyobraźni i radość tworzenia, ale i satysfakcję z wykonanego zadania, dzięki czemu umacnia wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Budowanie i przebudowywanie modeli pobudza inwencję i kreatywność, wzmacnia sprawność manualną, kształtuje logiczne myślenie, uczy wytrwałości i dążenia do celu.

Zabawa klockami LEGO to także propozycja dla rodziców na twórcze spędzanie wolnego czasu ze swoimi pociechami. Świat LEGO jest kolorowy i inspirujący - można zabrać rodziców na rejs motorówką po jeziorze, gdzie tym jeziorem będzie zwykły niebieski klocek lub zasadzić drzewo, na którym będą rosły czerwone klocki jako jabłka i żółte jako cytryny. Świat LEGO to przygody na wyspie piratów, galaktyczna podróż statkiem kosmicznym, spotkanie z dinozaurami lub zabawa w dom.

Na całym świecie powstało wiele spektakularnych budowli z klocków LEGO, m.in. największy do tej pory model - zbudowana z ponad 5 milionów klocków, ważąca 23 tony i mierząca 13 metrów replika 1:1 statku Star Wars X-Wing, największa na świecie mozaika (384.000 klocków) czy 33-metrowa wieża (500.000 elementów).

Więcej informacji:

www.lego.pl

https://www.facebook.com/LEGO

Club LEGO - http://club.lego.com/pl-pl

Copyright © Agora SA