PIT 2020 a 500 plus. Czy świadczenie wychowawcze musimy wliczać do dochodów?

PIT 2020. 500 plus musimy wliczać do dochodów, podczas rozliczania podatku? To pytanie co roku zadają sobie ci, którzy pobierają świadczenie wychowawcze.

PIT 2020. 500 plus a zeznanie podatkowe

Sezon składania deklaracji podatkowych w pełni. Zeznanie podatkowe musimy złożyć do 30 kwietnia (możemy zrobić to osobiście, formularz możemy złożyć pocztą, PIT rozliczymy także online), a wypełnienie wniosków - jak co roku - bywa problematyczne. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to dotyczące 500 plus. Czy, wypełniając zeznanie podatkowe, musimy zaznaczać, że pobieramy świadczenie wychowawcze?

Nie. 500 zł, które dostajemy co miesiąc w ramach programu "Rodzina 500 plus" jest kwotą nieopodatkowaną, zatem nie musimy jej wliczać do dochodów podczas corocznych rozliczeń podatkowych. Warto pamiętać także o tym, że pobierane świadczenie nie wpływa na kwotę wolną do podatku, nie spowoduje, że trafimy z pierwszego do drugiego progu dochodowego. Przeczytaj o świadczeniu tutaj: 500 plus 2020. Siedem rzeczy, które należy wiedzieć o świadczeniu wychowawczym.

PIT 2020. Ulga podatkowa na dziecko

Wypełniając zeznanie podatkowe możemy pominąć 500 plus, ale warto pamiętać o ulgach podatkowych. Dla rodziców najważniejsza to ulga podatkowa na dziecko. Co trzeba o niej wiedzieć?

Zobacz wideo Nie tylko 500 plus i ulga podatkowa. Co jeszcze państwo oferuje rodzicom?
Więcej o: