Dzień Ojca 2018: kiedy, życzenia prezenty

Dzień Ojca 2018 zbliża się wielkimi krokami - ojcowie świętują już w najbliższą sobotę. Jaki prezent dla taty wybrać i czego życzyć? Podpowiadamy

Dzień Ojca 2018: kiedy

Dzień Ojca w Polsce ma stałą datę - ojcowie świętują 23 czerwca. W tym roku Dzień Ojca wypada w sobotę, zatem celebrowanie może odbywać się przez cały weekend.

Na świecie Dzień Ojca obchodzony jest w różnym czasie, np. w Wielkiej Brytanii jest to święto ruchome, przypada na trzecią niedzielę czerwca.

Co to za święto?

Jak sama nazwa wskazuje, to dzień w którym świętują ojcowie. W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest od 1965 roku, a w Stanach Zjednoczonych od 1910 roku (oficjalnie dopiero od 1972 roku). Jego pomysłodawczyni chciała podziękować swojemu tacie za to, że samotnie wychowywał ją i jej rodzeństwo.

Dzień Ojca jest też oczywiście odpowiedzią na Dzień Matki, którego pomysł zrodził się wcześniej.

Dzień Ojca: prezenty

Najłatwiej mają ci najmłodsi - najpiękniejsze prezenty to te własnoręcznie zrobione, wszystkie laurki, podkładki pod kubki, papierowe krawaty itp. wywołują uśmiech na twarzy. I wtedy, gdy je dajemy, i po latach, gdy znajdziemy je gdzieś w szufladzie.

Nie jest jednak powiedziane, że starsi nie mogą wykonać prezentu samodzielnie. Czy to skrzynka na wszelkiego rodzaju "przydasie", breloczek, dyspenser do taśmy. Możemy też przygotować ulubione danie taty, upiec ciasto... W internecie znajdziecie wiele pomysłów i instrukcje wykonania - nie jest to trudne. Inspiracji szukaj też na myk.gazeta.pl

A co możemy kupić na Dzień Ojca? Prezenty, które najczęściej wybieramy to te z drogerii. Jeśli tata ma włosy na brodzie, możemy zdecydować się na produkty do ich pielęgnacji - ich wybór jest naprawdę duży. Jeśli tata preferuje brak zarostu, można zdecydować się na zakup maszynki do golenia lub porządnego pędzla. Wybór jest o wiele większy - perfumy, kremy, produkty do stylizacji włosów... Wiele zależy od tego, co nasz tata używa i co lubi.

Dzień Ojca 2018: prezenty z przedszkola

Rodzice dzieci, które chodzą do żłobka czy przedszkola na pewno wiedzą, ile pomysłów na prezenty na różne okazje trzeba mieć. I jak trzeba się nagimnastykować, aby nie były takie same co roku. Jakie prezenty na Dzień Ojca robią dzieci?

  • krawat z tektury
  • medal wykonany z kartonu lub masy solnej
  • korona
  • podstawka pod kubek
  • kubek malowany farbami lub pisakami (najczęściej jest to utwardzane, zdarzają się jednak kubki, które są tylko do podziwiania)
  • portret taty - malowany na różnych materiałach (kartonie, szkle, płótnie...)
  • breloczki np. z modeliny lub filcu
  • puchary z tektury
  • laurki

Prezent dla taty... dla twojego taty

Wybierając prezent na Dzień Ojca pamiętaj o potrzebach swojego taty. Nie kupuj elektrycznej golarki, jeśli wiesz, że nigdy jej nie użyje, jeśli chodzi w polówkach nie ubieraj go na siłę w eleganckie koszule. O wartości prezentu nie mówi jego cena, ale to, ile serca w niego włożymy.

Wiele sklepów z okazji Dnia Ojca przygotowało ofertę promocyjną. Możemy wybierać spośród produktów wyselekcjonowanych specjalnie na tę okazję, skorzystać z kuponów rabatowych, nie płacić za dostawę itp.

Dzień Ojca: życzenia

Życzenia nie różnią się bardzo od tych, które składamy z innej okazji. Tacie dziękujemy za to, że... jest. Najczęstsze życzenia to te dotyczące zdrowia, braku zmartwień, ciągłych powodów do uśmiechu. Najmłodsi słowa skierowane do swoich tatusiów najczęściej wyśpiewują podczas przedszkolnych akademii.

Google Doodle na Dzień Ojca

Możemy się spodziewać, że z okazji Dnia Ojca w wyszukiwarce Google pojawi się tematyczna grafika. 17 czerwca (w 2018 roku w tym dniu Dzień Ojca obchodzony był w Wielkiej Brytanii) Google Doodle już było - zamiast logo na stronie głównej pojawiły się odciśnięte ręce, które stały się rodziną dinozaurów. Czy ta sama grafika pojawi się w sobotę? Najprawdopodobniej... tak.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: