AbradAb: Kościół indoktrynuje od najmłodszego. Jestem zmuszony rozmawiać o religii z córkami, bo ktoś zaczął przede mną

- W tak ważnej kwestii jak religia, dziecko powinno mieć swoje przekonania, jednak w wieku 6 czy 7 lat jest za wcześnie na to, żeby mieć już te przekonania wykształcone. Jest nawet zbyt wcześnie, żeby z dzieckiem o tym rozmawiać. Wiem, ponieważ ja próbowałem. Ale Kościół zdecydował inaczej - mówi o religii w szkole znany raper AbradAb w wywiadzie z Agnieszką Wirtwein-Przerwą.

Marcin "AbradAb" Marten już bardzo wcześnie chciał mieć dziecko - w wieku... 17 lat! Zdecydowanie poleca porody rodzinne. - To był moment, kiedy można uwierzyć na własne oczy, że w rosnącym brzuchu było dziecko. To największe przeżycie w moim życiu - mówi o narodzinach swoich córek: 8-letniej Marty i 4-letniej Hani.

Znany raper zgodził się przedstawić nam swój sposób patrzenia na rodzicielstwo i na zmiany zachodzące w życiu, gdy dziecko jest już jego integralną częścią. - O swoje własne życie trzeba walczyć. Troszeczkę jest tak, że mąż idzie w odstawkę. Wiadomo, że dziecko jest czymś niesamowitym, wspaniałym i staje się najważniejsze, ale oprócz niego jest jeszcze cała reszta życia - dodaje.

O czym jeszcze opowiedział nam AbradAb?

- O cudzie ojcostwa i przecinaniu pępowiny

Zobacz wideo

- O tym, jak to jest mieć dziecko w Polsce

Zobacz wideo

- O trudnych rozmowach z córkami i jaki to ma związek z Kościołem

Zobacz wideo
Więcej o: