Lara Gessler tak naprawdę nie nazywa się Lara. Magda Gessler wybrała dla niej tradycyjne polskie imię

Lara Gessler w rzeczywistości nie nazywa się Lara. To jej drugie imię i chociaż posługuje się nim na co dzień, w dowodzie na pierwszej pozycji figuruje zupełnie inne. Wyjaśniamy, jakie są znaczenia i pochodzenie jej dwóch imion.

Przypominamy, że w październiku 2020 roku Lara Gessler urodziła córeczkę, którą nazwała Nena. Imię dziewczynki wzbudziło duże zainteresowanie wśród fanów restauratorki. Pojawiły się spekulacje, że Lara wybierając imię dla dziecka, poszła śladami Magdy Gessler, która wykazała się dużą kreatywnością. W końcu w Polsce imię Lara nie należy do szczególnie popularnych.

Lara Gessler tak naprawdę nie nazywa się Lara

Okazało się jednak, że córka Magdy Gessler wcale nie nazywa się Lara. Co prawda jest tak nazywana w mediach i w taki sposób zwraca się do niej znana mama. W rzeczywistości Magda Gessler przy wyborze imienia dla dziecka postanowiła kierować się tradycją. Jedna z czytelniczek portalu Pudelek zauważyła, że w rzeczywistości Lara jest dopiero drugim imieniem Gessler. Na stronie internetowej Krajowego Rejestru Sądowego 32-latka figuruje jako Aleksandra Lara Gessler. Poniżej wyjaśniamy, jakie jest znaczenie jej dwóch imion.

Lara Gessler pozuje z mamą. Fanka pyta: Czy pani Magda była wymagającą mamą? OdpowiedziałaLara Gessler pozuje z mamą. Fanka pyta: Czy pani Magda była wymagającą mamą? Odpowiedziała

Lara - znaczenie imienia

Lara jest skrótem od imienia Larysa. Wywodzi się z języka greckiego, a jego powstanie wiąże się z miastem Larissa, które było stolicą Tesalii. W Polsce imię to jest nadal bardzo oryginalne. Przykładowo w 2018 roku nadano jest jedynie 131 dziewczynkom. Lara jest z natury dziewczyną pomocną, towarzyską i otwartą na nowe znajomości. W konfliktowych sytuacjach zwykle ustępuje i źle się czuje w obecności osób głośnych i wulgarnych. Dzięki wielu pasjom potrafi czerpać z życia pełnymi garściami. Lara to urodzony smakosz, doskonale gotuje, ale równie dobrze odnajduje się we wszelakich sportach.

Lara - znaczenie imienia

Imię Aleksandra wywodzi się z języka greckiego od męskiego imienia Aleksander, które tłumaczy się jako "obrońcę ludzkości". Aleksandra jest kobietą inteligentną, obdarzoną dużym poczuciem humoru. Jest dynamiczna, męczy ją bezczynności i zawsze musi znaleźć sobie zajęcie. Jej pasją są podróże i poznawanie nowych kultur. Aleksandry mają silny charakter i bywają nerwowe. Potrafią także być złośliwe i pamiętliwe wobec ludzi, którzy wyrządzili krzywdę im lub ich bliskim. 

Rzadkie imiona męskie. Urząd Stanu Cywilnego może odmówić takiego wyboruRzadkie imiona męskie. Urząd Stanu Cywilnego może odmówić takiego wyboru

Zobacz wideo Nacięcie krocza nie zawsze jest konieczne, ale nie jest też porażką! Co można zrobić, by mu zapobiec?
Więcej o: