Odnalazła matkę po latach. Pomógł jej w tym wzruszający gest nieznajomego

Właściciel lokalnej restauracji, zauważył na pobliskiej stacji benzynowej głodną, zmarzniętą kobietę. Nie miał pojęcia, że cierpi na schizofrenię i od lat samotnie podróżowała po kraju. Przejęty losem nieznajomej, postanowił pomóc jej w odnalezieniu bliskich.

Jak podaje "Click On Detroit" właściciel lokalnej restauracji Mohamed Moussa, znalazł na pobliskiej stacji benzynowej zmarzniętą kobietę. Zaprosił nieznajomą do lokalu, podał jej ciepły posiłek i pozwolił przespać się w budynku. Wkrótce dowiedział się, że kobieta od trzech podróżuje po kraju przekonana, że jej dzieci nie żyją.

Życzliwy nieznajomy pomógł córce znaleźć matkę

Mohamed Moussa opisał historię tajemniczej kobiety w mediach społecznościowych i poprosił znajomych, by ją udostępnili. Niedługo później do mężczyzny zadzwoniła pracownica organizacji non profit KBK Relief Foundation -  Shayma Mustafa. Pomogła mu znaleźć pokój hotelowy dla kobiety i zająć się zlokalizowaniem członków jej rodziny.

Anja Ringgren Lovén uratowała chłopca przed śmiercią głodowąChłopiec pięć lat temu uniknął śmierci głodowej. "Dzieci rodzą się ze zdolnością wybaczania"

Po trzynastu rozmowach telefonicznych, które zakończyły się fiaskiem, w końcu dodzwonili się do kobiety, która twierdziła, że jest córką zaginionej. Mówiła, że jej mama ma koło sześćdziesięciu lat i cierpi na schizofrenię. Przekonana, że jej dzieci nie żyją sześćdziesięciolatka, od trzech lat samotnie wędrowała po kraju. Po słowach właściciela restauracji, córka zaginionej niezwłocznie przyjechała do hotelu w Detroit, aby zobaczyć matkę.

Sześćdziesięciolatka mimo choroby natychmiast rozpoznała swoje dziecko. Wzruszony Mohamed przyznał, że spotkanie matki i córki po latach było wzruszające i emocjonujące. Poruszony opublikował na profilu na Facebooku lokalu aktualizację, dotyczącą znalezienia kobiety i podziękowania dla osób, które zaangażowały się w jej poszukiwania.

Osobiście chciałem podziękować naszej lokalnej społeczności za pomoc i wsparcie, które pomogło tej pani w ponownym połączeniu się z rodziną. Minął już miesiąc od dnia, w którym zobaczyliśmy ją trzęsącą się z zimna i głodu. Dziękuję wszystkim, którzy od początku pomagali w znalezieniu schronienia, zapewnieniu jedzenia i pieniędzy

- wyznał Mohamed Moussa.

Nietypowa Matka Polka, Screenshot, instagram.com/nietypowamatkapolkaNietypowa Matka Polka o emigracji: Poglądy dość dużej części polskiego społeczeństwa od zawsze były mi obce

Zobacz wideo Kreatywna zabawa z LEGO
Więcej o: