Joanna Koroniewska: Przeszłam bardzo wiele, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcje ze względu na ciężkie, nieuleczalne, a także śmiertelne wady płodów są niezgodne z konstytucją. Decyzja ta spotkała się ze sprzeciwem wielu kobiet, w tym również osób publicznych. Głos w sprawie zabrała również Joanna Koroniewska.

22 października  po północy tłum ludzi protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji embriopatologicznej zgromadzili się w okolicach domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Wcześniej protestowano przed gmachem TK oraz na Nowogrodzkiej, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Do protestu dołączyły się również gwiazdy, które zabrały głos w obronie praw kobiet za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wśród nich znalazła się Joanna Koroniewska, która opublikowała na swoim profilu na Instagramie poruszający wpis.

Joanna Koroniewska o prawach kobiet

Aktorka i prezenterka przyznała, że chociaż dotychczas starała się nie prezentować publicznie swoich poglądów politycznych, czwartkowe wydarzenia przelały czarę goryczy.

Mam dwie Córki, sama przeszłam bardzo wiele jako kobieta, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia i jestem w szoku, że ktoś odbiera mi moje prawa. Dawno nic mnie tak nie poruszyło. Dawno nie wstydziłam się za to, w jakim kraju przyszło mi żyć. Nie przypuszczałam, że moje dzieci będą świadkami takich wydarzeń

- wyznała.

Joanna Koroniewska dodała, że na tle tych wszystkich wydarzeń pociesza ją jedna rzecz, a jest nią postawa ludzi, którzy wszczęli protest.

A szczęście nie jesteśmy bandą wszystko łykających idiotów. I mamy w sobie siłę. Dużo siły. Szanuję poglądy innych, ale tylko dopóki ktoś respektuje moje prawa. I szczerze, znam wiele rozwiązań, ale nasuwa mi się na myśl jedno. Jeśli Ktoś się ze mną nie zgadza, nie zgadza się z faktem, że to my powinniśmy mieć prawo decydowania, może śmiało opuścić ten profil. Nie będę tęsknić. Dość tego

- stwierdziła aktorka.

Pod postem Joanny Koroniewskiej pojawiło się liczne komentarze. Wiele kobiet zgadzało się z nią i przyznało, że również nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego.

To, co się dziś stało, jest chore, nienormalne, okropne. Nie mamy prawa głosu, nie możemy decydować o swoim ciele, o sobie
Ile jeszcze piekła nam władza wyrządzi? Jestem załamana dzisiejszym wyrokiem, teraz aż strach zachodzić w ciążę
Brak słów na to co się dzieje. Odebrano nam prawo wyboru. Wszystko nam odbierają powoli naszą godność i wolność wyboru

- komentowały kobiety.

Zobacz wideo 10-miesięczny chłopiec nie mógł złapać oddechu. Policjanci pobiegli na pomoc
Więcej o: