Dzień Matki 2020 - pomysły na miłe podarunki na wyjatkową okazję

Dzień Matki 2020 - pomysły na wyjątkowe prezenty, które sprawią wiele radości zarówno mamie, jak i dziecku. Co warto podarować z okazji tego święta? Podpowiadamy!

Dzień Matki - kilka słów na temat historii tego święta

Dzień Matki w Polsce przypada na 26 maja, a jak przedstawia się historia tego święta? Genezy można doszukiwać się już w starożytności. Egipcjanie czcili boginię Izydę, stanowiącą ucieleśnienie doskonałej żony i matki. Grecy i Rzymianie szczególnym kultem otaczali Boginie-Matki między innymi: Rea, Demeter i Tellus, były one ponadto symbolami płodności i urodzaju, na których cześć niekiedy składano ofiary.

Kolejny dość znaczący zwrot w historii Dnia Matki miał miejsce w XVII-wiecznej Anglii i Szkocji. Wówczas to święto zwane "Niedzielą u Matki" obchodzono uroczyście w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. W 1907 r. Amerykanka Anna Jarvis - po śmierci swojej rodzicielki - zaczęła lobbować na rzecz ustanowienia święta, które stałoby się wyjątkowym dniem upamiętniającym miłość i poświęcenie wszystkich matek. Pomysł był niezwykle trafiony i już w 1914 r. Kongres Stanów Zjednoczonych, ustanowił każdą druga niedzielę maja narodowym świętem - Dniem Matki. W Polsce po raz pierwszy obchodzony był ten dzień - 26 maja 1914 r. w Krakowie.

Dzień Mamy 2020 - pozytywny wpływ dawania podarunków

Dzień Mamy 2020, jest powodem do szczęścia nie tylko dla strony obdarowywanej. Jakie są zatem pozytywy dawania prezentów?

 • wydzielanie się hormonów szczęścia;
 • lepsze samopoczucie;
 • pogłębienie więzi z osobą obdarowaną.

Zobacz też: Życzenia na Dzień Matki - najpiękniejsze wierszyki dla mamy

Prezent na Dzień Matki 2020

Zastanawiasz się, jaki prezent na Dzień Matki 2020 będzie dobrym rozwiązaniem? Rokrocznie dylemat jest ten sam: podarować mamie kwiaty, a może coś bardziej wyrafinowanego czy ekstrawaganckiego? Oto kilka pomysłów:

 1. Biżuteria - ozdoba każdej kobiety, która jest zawsze mile widziana.
 2. Kosmetyki - ulubiona seria kremów, zestaw pielęgnacyjny do dłoni i stóp, aromatyczne żele pod prysznic lub płyny do kąpieli na pewno sprawią, że codziennie wykonywane czynności staną się wielką przyjemnością.
 3. Poduszka rozgrzewająca - tego rodzaju sprzęt może okazać się zbawienny. Chłodne wieczory czy dolegliwości bólowe nie będą stanowiły już większego problemu.
 4. Nawilżacz powietrza - dzięki niemu zadbasz o dobre samopoczucie swojej mamy.
 5. Myjka do pędzli do makijażu - niesamowicie praktyczne urządzenie, dzięki któremu twoja mama utrzyma swoje pędzle w należytym porządku bez potrzeby moczenia rąk, nawet jeśli makijaż wykonuje tylko raz na jakiś czas. 
Zobacz wideo Pomysł na prezent dla mamy

Dzień Mamy - pomysł na samodzielnie wykonany upominek

W Dzień Mamy prezenty możemy zrobić także samodzielnie. Co zatem można wykonać?

 1. Kwiaty - to nie tylko pomysł niezwykle uniwersalny, lecz przede wszystkim zawsze trafiony. Każda kobieta lubi kwiaty. Bukiet ciętych, własnoręcznie skomponowanych kwiatów będzie miłą niespodzianką. Jeśli dodatkowo chcesz sprawić prezent, łączący przyjemne z pożytecznym pomyśl o zakupie kwiatów do sypialni, które oczyszczą powietrze i zapewnią twojej mamie dobry sen. Warto rozważyć wtedy, samodzielne wykonanie lub ozdobienie doniczki.
 2. Zakładka do książki - jeśli twoja mama lubuje się w czytelnictwie, doskonałym prezentem będzie własnoręcznie wykonana zakładka do książki. Kilka chwil wystarczy na to, aby stworzyć podarunek nie tylko wyjątkowy, lecz także spersonalizowany. Origami to sztuka, dzięki której za pomocą kolorowych kartek wykonasz zakładkę do książki. Możesz na niej umieścić dedykację. W zestawie z kolejną pozycją książkową, ucieszy każdą mamę.
 3. Odrobina słodyczy i dobrej, aromatycznej herbaty - samodzielnie zrobione ciasteczka i opakowanie ulubionego naparu, zadowolą niewątpliwie wszystkie mamy.
 4. Ramka z pisemnym prezentem w środku - wystarczy dosłownie chwilka, aby stworzyć wyjątkowo wdzięczny podarunek. Ramka na zdjęcie pokryta drukiem, w którym zostaną zaklęte wszystkie słowa, jakie chciałoby się wypowiedzieć swojej mamie to pomysł na oryginalny i niedrogi upominek.

Zobacz też: Laurka na Dzień Matki, czyli idealny prezent przedszkolaka i nie tylko

Więcej o: