Manicure tytanowy - sposób na piękne i zdrowe paznokcie

Manicure tytanowy jest łatwym i niezwykle efektownym sposobem trwałej stylizacji paznokci. Choć w Polsce ta technika ta nie ma długiej tradycji, wciąż zdobywa na popularności. Trudno się dziwić. To zdrowsza alternatywa dla innych zabiegów, takich jak manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy. Manicure tytanowy nie tylko świetnie wygląda i długo się utrzymuje, ale i nie niszczy paznokci. Można go zrobić tak w gabinecie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. To doskonały sposób na piękne i mocne paznokcie. Czy można go stosować w ciąży? Ile to kosztuje?

Manicure tytanowy jest metodą stylizacji paznokci, która wykorzystuje bazę podkładową oraz kolorowe pudry z domieszką tytanu i akrylu. Do utwardzenia nie używa się lamp UV, jak w przypadku innych technik stylizacji.

Dzięki manicure tytanowemu paznokcie nie tylko wyglądają na zadbane, ale i takie są. Ten sposób stylizowania ich jest bowiem zdrowszy dzięki nieinwazyjnemu sposobowi aplikacji oraz składnikom odżywczym, które zawierają stosowane preparaty. Można powiedzieć, że to nie tylko sposób zdobienia paznokci, ale i metoda ich wzmacniania. Manicure tytanowy jest polecany zwłaszcza do naturalnie cienkich i łamliwych paznokci.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Zobacz wideo

Co wyróżnia manicure tytanowy?

Manicure hybrydowy zdobywa na popularności. Co  go wyróżnia?

 • Preparaty stosowane do wykonania manicure tytanowego zawierają wiele cennych składników odżywczych, które wpływają na kondycję paznokci (to na przykład witamina A, E, D, B5 czy wapń). Specjalistki od manicure tytanowego zapewniają, że ta metoda stylizacji paznokci, zwłaszcza stosowana przez dłuższy czas, może wzmacniać i odżywiać paznokcie.
 • Kolorowy proszek jest łatwy w użyciu, nie ma ryzyka pokrycia nim skórek wokół płytki (jak w przypadku nakładania lakieru), ponieważ preparat sam się z nich osypuje.
 • Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy UV.
 • To zabieg bezzapachowy, który nie niszczy pytki paznokcia. Do jego wykonania używa się preparatów, które nie są silnie chemiczne (w pudrach znajduje się sproszkowany minerał - dwutlenek tytanu).
 • Metodę można stosować do wydłużenia paznokci za pomocą formy lub tipsa. Warto również wiedzieć, że przy paznokciach tytanowych w łatwy sposób można uzupełnić odrost.
 • Dzięki temu, że w skład produktów do manicure tytanowego wchodzi tytan (dwutlenek tytanu) oraz polimer akrylowy, jest on niezwykle trwały. Efekty, w zależności od tego, jak szybko rośnie płytka paznokcia, utrzymują się od około 4 tygodni.

Manicure tytanowy w ciąży i podczas karmienia piersią

Manicure tytanowy jest bezpieczny także dla kobiet w ciąży, choć przed porodem lekarz może poprosić o odsłonięcie naturalnej płytki paznokcia. Nie ma przeciwwskazań, by paznokcie tytanowe miała kobieta karmiąca dziecko piersią. Użyte do ich wykonania produkty nie przenikają do pokarmu, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dziecka. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w okresie ciąży i karmienia łatwiej mogą pojawiać się reakcje alergiczne.

Manicure tytanowy - czy można wykonać go w domu?

Manicure tytanowy to prosty i szybki sposób na samodzielną stylizację paznokci w domu. Wystarczy kilka produktów, takich jak: żel bazowy, puder koloryzujący, top oraz utwardzacz.

Jak wykonać manicure tytanowy krok po kroku? Należy:

 1. zdezynfekować dłonie i przygotować paznokcie: skrócić i nadać kształt, delikatnie zmatowić płytkę,
 2. bardzo dokładnie nałożyć na płytkę paznokcia bazę podkładową - cienką warstwę żelu (tylko tam utrzyma się kolor),
 3. włożyć paznokieć do pojemnika z kolorowym pyłkiem, który przykleja się do płytki. Nadmiar pyłku należy strzepać, używając szczoteczki lub pędzelka,
 4. po wyschnięciu pierwszej warstwy, dla trwalszego efektu, czynność należy powtórzyć,
 5. nałożyć lakier nawierzchniowy – nabłyszczający (top),
 6. pokryć płytkę paznokcia specjalnym płynem. Paznokieć zostaje wysuszony i utwardzony.
 7. posmarować paznokcie oliwką.

Manicure tytanowy - jak go usunąć?

Manicure tytanowy można usunąć kilkoma sposobami:

 • Używając frezarki. Mechaniczne spiłowanie lakieru tytanowego jest sposobem najszybszym.
 • Zmywając acetonem. Nasączone nim waciki wystarczy przyłożyć do paznokci na kilka minut.
 • Usuwając za pomocą pilnika. Piłowanie powierzchni paznokcia tą metodą jest czasochłonne.

Ile kosztuje manicure tytanowy?

Manicure tytanowy wykonany w gabinecie kosmetycznym kosztuje około 120 zł. Aby zrobić go samodzielnie w domu, należy zakupić puder (pudełko pudru 5 mg kosztuje około 35 złotych), a także żel bazowy, top oraz utwardzacz. Nie jest to metoda najtańsza.

Więcej o: