"Mamy brzuszek" i to jest normalne. Polki zrobiły projekt, który pomaga zaakceptować ciało po porodzie

Rozstępy, fałdki i blizny po cesarce - to widzimy na zdjęciach wykonanych dla akcji "MAMY BRZUSZEK macierzyństwo bez retuszu". Czy tylko? Nie. Inicjatorki projektu w doskonały sposób pokazują naturalne piękno kobiecego ciała.

Ciąża i poród wiążą się z nieodwracalnymi zmianami na ciele: rozciągniętą skórą, rozstępami, bliznami. Czy należy się tego wstydzić? Wręcz przeciwnie. To jest tak naturalne, jak pierwsze zmarszczki wokół oczu, czy pojedynczy siwy włos. Serwis  kobbieciarnia.pl stworzył projekt, który pomaga matkom zaprzyjaźnić się z niedoskonałościami, które przecież ma każda z nas. 

Wykonane w ramach akcji "MAMY BRZUSZEK macierzyństwo bez retuszu" zdjęcia, są piękne, a same mamy: naturalne, ciepłe, energiczne.  A brzuchy? Różne, tak jak ich właścicielki. Każdej bohaterce towarzyszą pełne akceptacji i miłości dzieci. Im jest wszystko jedno, jak wygląda mama. Grunt, aby była szczęśliwa, bo dzięki temu i one czują się dobrze, bezpiecznie.

MAMY BRZUSZEK - macierzyństwo bez retuszuMAMY BRZUSZEK - macierzyństwo bez retuszu fot. Karolina Bator

Reakcje kobiet sugerują, że inicjowanie takich akcji jest niezbędne:

Wreszcie widzimy rzeczywistość, a nie to co, nam się usiłuje wcisnąć każdego dnia w tv,necie, prasie. Brawo Wy!
Wspaniałe, odważne mamy MAMY i niezwykle potrzebna inicjatywa. Brawo!

Pierwszy post o akcji, który umieściła na swoim profilu kobbieciarnia.pl, w ciągu dwóch tygodni zyskał ponad 2.000.000 wyświetleń, 14.000 udostępnień i 2.000 komentarzy. To sugeruje, jak bardzo kobiety są zmęczone wizerunkiem wyidealizowanych ciał, które są eksponowane na plakatach i reklamach. 

Oficjalna strona projektu: mamybrzuszek.com

Więcej o: