Jak zrzucić brzuch po ciąży? Garść porad dla świeżo upieczonych mam

Jak zrzucić brzuch po ciąży? To z pewnością jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie przez świeżo upieczone mamy. Przekazujemy kilka sprawdzonych sposobów na to, by brzuch po porodzie wyglądał lepiej.

Jak zrzucić brzuch po ciąży? To nie takie proste...

Po porodzie nasze ciało nie przypomina tego, do którego przyzwyczaiłyśmy się przed ciążą. I mimo że w tym okresie uwagę pochłania przede wszystkim dziecko, wiele kobiet jak najszybciej chce wrócić do poprzedniej formy. Wysoko poprzeczkę stawiają znane osoby, które zaledwie kilka miesięcy po porodzie chwalą się na portalach społecznościowych zgrabną sylwetką.

Jak zrzucić brzuch po ciąży?

  • Zrezygnuj ze słodyczy. Jeśli czujesz ogromną potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego raz na jakiś czas, zrób to w godzinach przedpołudniowych.
  • Podstawowa zasada większości diet: nie jedz na noc. Postaraj się, aby twój ostatni lekki posiłek miał miejsce 3-4 godziny przed pójściem spać.
  • Jedz częściej, ale mniej - zaleca się spożywanie 5 posiłków dziennie.
  • Wprowadź do swojej diety jak najwięcej produktów bogatych w błonnik. Błonnik przyspiesza pracę metabolizmu oraz redukuje uczucie głodu, dzięki czemu łatwiej nam powstrzymać się przed podjadaniem między posiłkami.

O ile nie przeszkadzają nam zazwyczaj powiększone piersi, wobec innych części ciała nie jesteśmy takie tolerancyjne. Najbardziej kłopotliwym miejscem w tym okresie jest oczywiście brzuch. Wiele świeżo upieczonych mam skarży się, że skóra w tym miejscu, mimo ćwiczeń, nadal jest sflaczała. Brzuch po porodzie nie jest idealny? Spokojnie, tam mieszkało dziecko, po pewnym czasie wszystko wróci do normy. Jeśli nie ma przeciwwskazań, możesz trochę pomóc swojemu ciału, np. ćwiczeniami.

Wiadomo, że aby mieć zgrabne ciało, zawsze potrzeba silnej woli i wytrwałości. Bardzo ważna jest także motywacja. Jeśli nasz cel nie stymuluje nas w odpowiedni sposób, poddamy się przy pierwszych pokusach. Co więc należy robić, aby zrzucić brzuch po ciąży?

Jak zapobiec rozstępom brzucha po ciąży? [WIDEO]

Jak zrzucić brzuch po porodzie i boczki: ćwiczenia

Świeżo upieczonym mamom zaleca się przede wszystkim rozpoczęcie aktywności fizycznej. Należy jednak pamiętać, że sport w pierwszych miesiącach po ciąży jest dozwolony tylko wówczas, gdy poród przebiegał bez żadnych komplikacji. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego, czy sport w twoim przypadku jest wskazany, skonsultuj się z lekarzem.

Łatwo domyślić się, że kluczem do wymarzonego brzucha są ćwiczenia skoncentrowane na tej części ciała. Dzięki nim nie tylko wzmocnimy mięśnie, ale także poprawimy wygląd. Wykonując regularnie ćwiczenia, nie możemy jednak zapominać o zdrowych nawykach żywieniowych. Oczekiwane skutki przynosi tylko duet: aktywność fizyczna + rozsądne odżywianie.

Doskonałe ćwiczenia na mięśnie brzucha po ciąży znajdziesz tutaj.

Dieta czy zdrowe nawyki żywieniowe?

Po ciąży zazwyczaj dosyć trudno przejść na dietę. Po okresie żywieniowego rozpieszczania wydaje się to czasami wręcz niemożliwe. Jeśli jednak chcemy zrzucić brzuch, musimy odnaleźć w sobie motywację do zmiany nawyków żywieniowych. Nie chodzi o stosowanie restrykcyjnej diety, a o wprowadzenie kilku zasad, które pomagają w utracie zbędnych kilogramów i utrzymaniu dobrej formy.

Zobacz także:

Rozstępy na udach: przyczyny, zapobieganie, usuwanie

Rozstępy - jak się ich pozbyć?

Jędrne ciało? Wiemy, jak je odzyskać

Więcej o: