Oleje pielęgnacyjne zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze, wiele witamin i składników mineralnych. Stąd ich dobroczynne działania dla skóry i włosów - oczyszczają, wzmacniają i ujędrniają, a także utrzymują w skórze wilgoć i walczą z wolnymi rodnikami. Do tego pięknie pachną i dobrze się wchłaniają, gdyż większość z nich to tak zwane suche olejki, które oprócz składników natłuszczających zawierają silikony - dzięki nim nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy.
Czegóż chcieć więcej? Według mnie mają jeszcze jedną zaletę, którą doceniam zwłaszcza zimą. W przeciwieństwie do balsamów nie powodują gęsiej skórki. Otulają za to skórę cieniutką warstwą ciepła.
Królem olejków jest olej arganowy, który pozyskuje się w Maroku z nasion owoców drzew arganowych. Dzięki wyjątkowej kompozycji składników działa na skórę odmładzająco. Korzystne działanie pielęgnacyjne mają również olej z jojoby, z awokado, z afrykańskich orzechów makadamia, a także oleje z pestek granatu, mango i słodkich migdałów. Doskonałe właściwości nawilżające ma też olej kokosowy, popularny zwłaszcza w krajach azjatyckich, a stosowany głównie do masażu.
Olejki można stosować na ciało, twarz i włosy, bezpośrednio lub dodając je do kremu albo odżywki do włosów. Najlepiej aplikować je na noc, po kąpieli, gdy ciało jest jeszcze wilgotne, wmasowując kolistymi ruchami w skórę.
W czasie ciąży i po porodzie szczególnej pielęgnacji wymaga biust, brzuch, biodra, pośladki. To te rejony, które są najbardziej narażone na utratę jędrności.
Bio-Oil, cena 36,99 zł (60 ml)
Specjalistyczny preparat do skóry z problemami, takimi jak blizny, rozstępy i przebarwienia spowodowane zmianami hormonalnymi. Zawiera PurCellin Oil, który doskonale się wchłania, oraz witaminy A i E, a także olejki: nagietkowy, lawendowy, rozmarynowy i rumiankowy. Bezpieczny dla kobiety w ciąży.
Kompozycja 7 olejków roślinnych, witamin i składników odżywczych regeneruje skórę i przywraca jej jednolity kolor. Jest lekki i ma subtelny kwiatowo-waniliowy zapach.
Polecany do skóry suchej i odwodnionej, a także do zwalczania i zapobiegania zmarszczkom, przebarwieniom, rozstępom oraz bliznom. Ma miły, ciepły zapach, który dzieciom kojarzy się z... ciastoliną.
Zawiera odżywczy olejek migdałowy, odpowiedni do skóry wrażliwej. Znakomicie się wchłania, ma miły słodki zapach. Jest rekomendowany przez położne dla kobiet w ciąży i po porodzie.
Przy bardzo suchej skórze warto wypróbować olejki do mycia - po ich zastosowaniu nie trzeba stosować balsamu ani kremu, a to oszczędza czas.
Olejek można stosować do codziennej pielęgnacji, jak również do demakijażu. W kontakcie z wodą zmienia się w piankę, która oczyszcza i pielęgnuje skórę. Olejek do cery suchej został wzbogacony o kwas hialuronowy, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
Olejek po połączeniu z wodą zmienia się w kremową pianę o świeżym, energetyzującym zapachu, która myje, odżywia i zmiękcza skórę. Formuła olejku nie zawiera mydła, ale łagodną bazę myjącą. Ma lekką konsystencję.
Oczyszcza, nie naruszając płaszcza lipidowego skóry. Kilka kropli olejku nanosimy na opuszki palców i wykonujemy masaż twarzy, po chwili przecieramy twarz ręczniczkiem zmoczonym w ciepłej wodzie.
Po nieprzespanej nocy skóra twarzy aż prosi o trochę wzmocnienia i... Relaksującego masażu.
Bardzo dobrze się wchłania. Wystarczy 4-8 kropli preparatu wklepać w skórę twarzy, szyi i dekoltu, aby skóra stała się jedwabista.
Kilka kropli tego olejku z drobinkami złota sprawia, że cera staje się nie tylko miękka, ale również pięknie rozświetlona.
Kroplę olejku można dodawać do kremu lub podkładu, co dodatkowo chroni skórę twarzy przed wysuszeniem. Zachwyca subtelnym zapachem róży.
Regeneruje skórę w czasie snu. Zapach ziół, a zwłaszcza lawendy i rozmarynu, działa kojąco.
Gęste w ciąży włosy po porodzie wypadają. Dobrze im zrobi łagodna pielęgnacja i dobre strzyżenie.
Zawarte w olejku składniki wnikają we włosy, odżywiając je i wygładzając. Dodają blasku i nie obciążają.
Wodoodporny preparat zawierający bogaty w kwasy tłuszczowe olej z pestek mango. Nie zawiera silikonu. Pachnie intensywnie owocowo, jak na preparat z olejkiem mango przystało.
Częste mycie rąk (a przecież mama niemowlęcia musi myć je co chwila) wysusza skórki, może też sprzyjać łamliwości paznokci. Olejek to sposób na błyskawiczną poprawę ich wyglądu.
Wzmacnia i odżywia paznokcie i skórki. Zawiera witaminę E oraz naturalne olejki z pszenicy, pestek moreli, ziaren słonecznika, aloesu i pantenol. Oliwkę nanosimy, a potem dokładnie wmasowujemy. Najlepiej stosować ją na noc.
Koktajl 7 olejków i witamin (w tym wyciąg z kwiatu pomarańczy i dzikiej czereśni, olejek z pestek winogron, witaminy E i A) nawilża suche skórki oraz kruche paznokcie. Oliwkę można też dodawać do peelingów i masek na dłonie.