Dziewiąty miesiąc ciąży - ciekawostki dla mam

Ostatni miesiąc ciąży nie musi przypominać siedzenia w poczekalni. Owszem, niedługo termin porodu. Ale poza czekaniem na pierwsze skurcze można robić tyle rzeczy! Spotykać ciekawych ludzi, oglądać piękne filmy i obrazy, słuchać muzyki tworzonej na żywo. Warto nasycić się dobrymi wrażeniami i krzepiącymi rozmowami, by spoglądać w przyszłość z wiarą i siłą.

Blizna po cesarce

Jeśli czeka was cesarskie cięcie, musicie się liczyć z blizną w okolicy spojenia łonowego. Na szczęście zazwyczaj jest cienka i niewielka. Warto ją jednak po zagojeniu smarować preparatem na blizny, na przykład żelem sylikonowym Bliznasil. Dzięki regularnemu stosowaniu żelu blizna będzie mniej widoczna i bardziej elastyczna, mniej narażona na powstawanie blizn przerostowych i bliznowców. Preparat jest bezbarwny i bezwonny, po posmarowaniu blizny szybko wysycha. Do kupienia w aptece.

Żel Bliznasil, cena 29 zł (15 g)

Wafle ryżowe

Być może pakujesz już torbę do szpitala. Prócz ubrań i kosmetyków warto zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej i lekką przekąskę, np. wafle ryżowe wypiekane z brązowego ryżu, bez dodatku cukru i tłuszczów.

Wafle ryżowe Kupiec, cena 2,49 zł

Podrażnienie brodawek

Początki karmienia piersią bywają bolesne ze względu na możliwość podrażnienia brodawek. Można tego uniknąć, stosując nakładki ze srebra Silverette. Noszone pod biustonoszem chronią i dezynfekują brodawki, przez co zapobiegają powstawaniu podrażnień. W ciągu doby goją istniejące ranki.

Silverette, cena 220 zł

Olejek do ciała

Zakochałam się w olejku arganowym w czasie pobytu w Tunezji. Od tego czasu tropię na rynku nowości, które zawierają ten drogocenny olejek o wyjątkowych właściwościach wygładzających, ujędrniających i nawilżających skórę. Jest niezastąpionym "nawilżaczem" suchej skóry, łamliwych paznokci i suchych końcówek włosów.

Drogocenny olejek arganowy 3 w 1 Bielenda, cena 20 zł; Olejek arganowy do włosów, Gosh, cena 59 zł; Szampon Argan Oil, Bioelixire, cena 20 zł

Więcej o: