Szósty miesiąc ciąży - ciekawostki dla mam

No, wreszcie widać wyraźnie! Brzuch zaokrąglił się już na tyle, że na pewno nikt nie posądzi was o nadmierne łasuchowanie. Zaczyna również ciążyć. Nacieszcie się teraz leżeniem z nogami do góry! Już niedługo nie będziecie mogły sobie na to pozwolić. Rosnący brzuch staje się nie tylko pretekstem do rozmów ze znajomymi, ale również często do dotykania. Jeśli wam to przeszkadza, nie wahajcie się dać temu odpór.

Świadoma ciąża

Jak dbać o siebie w ciąży? Jak się odżywiać, na co zwracać szczególną uwagę? Odpowiedzi na wiele pytań, jakie zadają sobie kobiety w ciąży, znajdziecie na warsztatach z cyklu Świadoma Mama intymnie. Szczegóły na www.swiadomamama.pl, a także na portalu www.zdrowieintymne.pl.

Poznać własne potrzeby

Ciąża to czas, kiedy chcąc nie chcąc, skupiamy się bardziej na własnym ciele. Zmieniają się jego proporcje, gdzie indziej wędruje środek ciężkości, pewne fragmenty ciała zaczynają nam doskwierać, a inne stają się bardziej tkliwe. Te wszystkie zmiany są okazją do tego, aby się lepiej poznać i nauczyć się odczytywać sygnały płynące z naszego wnętrza. Umiejętność rozpoznawania potrzeb organizmu, a także wiara w to, że panujecie nad własnym ciałem, przydadzą wam się bardzo w czasie porodu i połogu.

Samoopalacz

W ciąży opalanie nie służy skórze (która może nabawić się przebarwień) ani dobremu samopoczuciu. Ale to nie znaczy, że musicie być blade. Możecie przecież użyć samoopalacza. Do twarzy polecam żel Galenic: dobrze się rozprowadza, nie zostawia smug, a do ciała - balsam nawilżający Solecrin Bronze firmy Iwostin. Daje efekt naturalnej, opalenizny, nawilża i odżywia naskórek.

Galenic, Samoopala-jący żel do twarzy, cena 65 zł, Iwostin, Solecrin Bronze, cena 45 zł

Dzwonek na brzuchu

Bola to kulka z dzwoneczkiem w środku, którą tradycyjnie nosiły na brzuchu Meksykanki. Podobno dźwięk dzwonka wpływa kojąco na dziecko w łonie mamy. Wisiorek zawieszamy na długim rzemieniu lub łańcuszku na wysokości brzucha. Możne go kupić w wielu sklepach internetowych. Ten znalazłam na lolaandlola.com.

Cena 69,99 zł

Higiena intymna

Chusteczki do higieny intymnej powinny się znaleźć w torebce każdej kobiety, także tej w ciąży. Sprawdzają się nie tylko na co dzień, ale również przed badaniem u ginekologa i położnej. Ostatnio pojawiła się seria chusteczek z serii AA Intymna. Cztery rodzaje chusteczek odpowiadają różnym potrzebom kobiet.

Cena 7,20 zł

Więcej o: