Czwarty miesiąc ciąży - ciekawostki dla mam

Witajcie w drugim trymestrze ciąży! Przed wami najprzyjemniejszy okres - złe samopoczucie to przeszłość, a ociężałość to pieśń przyszłości. Pora cieszyć się ciążą na całego. Wiośnie przyjrzyjcie się z bliska - ruch na świeżym powietrzu dobrze zrobi i wam, i dziecku.

Pielęgnacja skóry brzucha

Skórę brzucha warto jak najwcześniej przygotować na rozciąganie. Pora już zacząć smarować brzuch preparatami, które odżywią ją i sprawią, że będzie bardziej elastyczna. Polecam olejek do masażu stref wrażliwych Sanoflore, z serii Maman bio (apetycznie pachnie, idealnie się wchłania) i specjalistyczny Bio-Oil (walczący z rozstępami i przebarwieniami).

Olejek Sanoflore, 65 zł; Bio-Oil, ok. 30 zł

Dieta przyszłej mamy

Dbajcie o to, by dieta była bogata w witaminy, minerały, białko, zdrowe tłuszcze i... błonnik pokarmowy. To on wspomaga procesy trawienne i przeciwdziała zaparciom, co jest częstym problemem w czasie ciąży. Jego źródłem są produkty z pełnego ziarna (pieczywo razowe, ryż brązowy, kasze gruboziarniste, płatki owsiane), a także warzywa i owoce.

Szkoła rodzenia

Pewnie do części z was dotarła już myśl, że ciąża nie trwa wiecznie. I że kończy się porodem. Jeśli ten temat znacie tylko z filmów lub opowieści koleżanek, możecie poczuć się niepewnie. Zamiast uruchamiać niepotrzebnie wyobraźnię, zapiszcie się już teraz do szkoły rodzenia. To idealne miejsce, by zdobyć wiedzę o przebiegu porodu, a także psychicznie i fizycznie się do niego przygotować. Naprawdę warto!]

Imię dla dziecka

Pewnie wszystkich zżera ciekawość: chłopiec czy dziewczynka? W rodzinie tworzą się frakcje, znajomi obstawiają zakłady, ciotki wróżą z fusów, bo przecież jeszcze nie z kształtu brzucha. A giełda imion rośnie. I męskich, i żeńskich. Niezależnie od tego, czy macie już swoje typy, zajrzyjcie do księgi imion. Warto oswoić się nie tylko z brzmieniem, ale też ze znaczeniem imienia, które zamierzacie nadać maluchowi. Będzie je w końcu nosił przez całe życie.

Cera w ciąży

Cera w ciąży płata figle. Nie zawsze jest taka gładka, jak byśmy chciały. A wszystko to znowu przez hormony. Jeśli na skórze pojawią się krostki, warto sięgnąć po serię pielęgnacyjną do cery problemowej Acnaid, którą można stosować w ciąży. Żel i mleczko dokładnie oczyszczają skórę i przyspieszają gojenie. Działają również antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Acnaid Cleanser, 50 zł (200 ml); Acnaid Liquid Soap, 50 zł (300 ml)

CZWARTY MIESIĄC CIĄŻY - CIEKAWOSTKI DLA MAM

Więcej o: