Te imiona są uznawane za pechowe. Niektórzy wierzą, że od imienia zależy, czy dziecko będzie szczęśliwe

Wybór imienia dla dziecka to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Przy dokonywaniu tej ważnej decyzji pod uwagę bierzemy popularność, brzmienie czy znaczenie. Są też także imiona, które przynoszą pecha - lepiej uważaj, aby nie przynieść dziecku nieszczęścia.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Znaczenie imion ma dla wielu osób duże znaczenie, dlatego nadanie dziecku imienia jest tak ważnym i trudnym zadaniem. Szukając idealnego wyboru, często kierujemy się rankingami, popularnością, krewnymi czy sławnymi osobami jednak bywają bowiem imiona, które już od samego początku przynoszą pecha. Jak nie nazywać swojej córki lub syna?

Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja

Wiele osób wierzy, że do każdego z imion przypisane są konkretne cechy charakteru, determinujące jego charakter i zachowanie. Nic w tym dziwnego, imię to pewnego rodzaju zaklęcie, które chcąc nie chcąc przypisuje nam charyzmę czy charakter. W Internecie znaleźć można mnóstwo ksiąg zwanych potocznie imiennikami lub liczne rankingi. Na ich kartach odnajdziemy również te, których lepiej nie nadawać dzieciom, ponieważ są pechowe. 

Jak się okazuje, przesądni rodzice mogą mieć trochę racji. Naukowcy z Clemson University (USA) przeprowadzili na ten temat badania. Twierdzą one m.in. że mężczyźni o krótkich imionach osiągają większy sukces w życiu prywatnym. Z kolei u kobiet sytuacja jest odwrotna: im dłuższe imię, tym większe powodzenie w życiu codziennym. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Pechowe imiona dla dzieci 

Przed wyborem imienia dla dziecka warto zwrócić uwagę na niektóre z nich. Wystrzegajmy się opcji, które mogą ośmieszać, przynosić pecha, źle brzmią czy są niepoważne, ponieważ ten z pozoru błahe szczegół jest istotny w dalszym życiu, powodzeniu czy karierze. Poniżej przedstawiamy listę imion, które mogą przynieść pecha naszej pociesze: 

  • Ala - piękne zdrobnienie, a nie pełne imię Alicja. Otóż Ala w Bułgarii, Macedonii i Serbii oznacza potwora jedzącego dzieci, demona złej pogody oraz burz, które niszczą uprawy.
  • Cyprian - ciągle chce udoskonalać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Niestety zazwyczaj dokonuje złych wyborów, które negatywnie wpływają zarówno na niego, jak i na osoby dookoła.
  • Klaudia - łaciński odpowiednik Klaudii to "Claudius", co oznacza kulawy, ułomny, chory, słaby, niepełnosprawny". Podobnie jak Cecylia może mieć wady wrodzone lub często chorować.
  • Alojzy - ma naturę narcyza, wciąż wymaga uznania i akceptacji. Jeśli nie otrzymuje tego, co chce może być agresywny.
  • Gracjan - przez swoje zamiłowanie do otaczania się luksusem, może mieć duże problemy finansowe.
  • Jonasz - powoduje wiele problemów, nic na tym nie tracąc. Marynarze wierzyli, że nie wolno żeglować z Jonaszem, bo może przynieść pecha.
  • Amelia - piękne imię, oznaczające pracowitą gospodynię. Przyjął się jednak przesąd, że ma ona różnego rodzaju wady wrodzone kończyn. Niektórzy rodzice wolą nie kusić losu i nie nadają córce tego imienia.
  • Adrianna - jest damskim Narcyzem. Wydaje się zadufana w sobie i nieprzyjmująca krytyki. Adriannę może prześladować pech, gdyż na każdym kroku ma jakiegoś wroga.
  • Mania jest zdrobnieniem od takich imion jak na przykład Anna, Maria, lub Marianna. W mitologii etruskiej oznacza ono boginię świata podziemnego, śmierci oraz matkę duchów.

Pamiętajmy, że szczęście dziecka zależy głównie od miłości i troski rodziców. Z kolei przy wyborze imienia dobrze jest wziąć pod uwagę, by imię nie było ośmieszające. To zapewne również może wpłynąć na ewentualne szczęście malucha.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.