Nowe obostrzenia. Kiedy kolejna konferencja premiera? W środę lub w czwartek poznamy kolejne kroki rządu

Nowe obostrzenia jeszcze nie są znane. Kiedy kolejna konferencja premiera? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia została zapowiedziana na środę 7 kwietnia lub czwartek 8 kwietnia.

Nowe obostrzenia. Kiedy kolejna konferencja premiera?

Od 25 marca obowiązuje lockdown. Obostrzenia zostały wdrożone na tydzień przed świętami i obowiązują tydzień po świętach, czyli do 9 kwietnia. To tak zwany twardy lockdown. Zamknięte są nawet żłobki i przedszkola, które do tej pory działały bez zmian.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Konferencja premiera. Niedzielski: Zaostrzamy obostrzenia. To hamulec awaryjny w sytuacji krytycznej

Czy nowe obostrzenia to zmienią? Żłobki, przedszkola, a może nawet szkoły podstawowe wrócą do stacjonarnej pracy? Te nowe obostrzenia poznamy podczas zapowiadanej przed tygodniem konferencji premiera. Kiedy kolejna konferencja premiera? Prawdopodobnie odbędzie się ona w środę lub czwartek, czyli 7 lub 8 kwietnia.

W środę bądź w czwartek zapadną decyzje dotyczące ewentualnego przedłużenia obostrzeń epidemicznych

– zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Przedstawiciel rządu poinformował też, że w środę o godzinie 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podejmie decyzje o restrykcjach.

Zobacz wideo Nowe obostrzenia od 27.03. Zamknięte zostaną żłobki, przedszkola, a także salony fryzjerskie

Nowe obostrzenia. Jakie obostrzenia obowiązują?

Kolejna konferencja premiera może więc odbyć się w każdej chwili. Przypomnijmy, jakie obostrzenia obowiązują obecnie. Do dotychczasowych obostrzeń dołączyły:

  • zamknięte zostały wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2;
  • w placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób - 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2 oraz 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2;
  • w miejscu kultu religijnego - maksymalnie 1 osoba na 20 m2;
  • zamknięte salony fryzjerskie, urody, i kosmetyczne;
  • zamknięte żłobki i przedszkola.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Obostrzenia na święta. Mateusz Morawiecki do Polaków: "To trudny apel"

Więcej o: