Prezenty na narodziny dziecka. Co kupić młodym rodzicom?

Narodziny dziecka wiele zmieniają w życiu każdej rodziny. Tym bardziej należy ułatwić młodym rodzicom początki macierzyństwa i ojcostwa. Jak? Trafnymi prezentami na narodziny dziecka. Polecamy kilka prezentów z okazji narodzin dziecka, które zawsze zostaną docenione i wywołają uśmiech.

Prezenty na narodziny dziecka. Postaw na coś praktycznego

Wybierając prezent na narodziny dziecka, chcemy sprawić rodzicom jak największa przyjemność. Kupujemy kwiaty, drogie zabawki, mnóstwo pluszowych maskotek. Tymczasem żadna z tych rzeczy nie przyda się młodym rodzicom. Lepiej postawić na praktyczne prezenty na narodziny dziecka. Przedstawiamy cztery najlepsze pomysły na prezenty na narodziny dziecka.

Prezenty na narodziny dziecka. Pieluchy

Zamiast olbrzymiego bukietu kwiatów lepiej podarować… pieluchy. To bardzo przyziemny prezent, ale jeden z najpraktyczniejszych, które możemy wręczyć rodzicom, odwiedzając ich pierwszy raz po porodzie. Duża paczka pieluch dobrej, sprawdzonej firmy przyda się na pewno. Każdy rodzic ucieszy się i podziękuje.

Prezenty na narodziny dziecka. Mokre chusteczki

Mokre chusteczki to prezent na narodziny dziecka z tej samej kategorii pomysłów co pieluchy. Mokrych chusteczek używa każdy rodzic. Nawet jeśli dziecko ma problematyczną skórę i nie może mieć wycieranej nimi skóry, to mokre chusteczki przydają się do przecierania powierzchni czy wytarcia rozlanego mleka.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska-Pela o porodzie

Prezenty na narodziny dziecka. Pieluszki bambusowe

A jeśli chcemy kupić coś trwalszego, coś, co zostanie z rodzicami na dłużej, możemy pomyśleć o dobrej jakości pieluszkach bambusowych. To materiał, który jest bardzo delikatny, a zatem bardzo trwały. Wytrzyma wiele prań. Pieluszki bambusowe przydadzą się zarówno do otulania dziecka, jak i przecierania buzi.

Prezenty na narodziny dziecka. Coś dla mamy

Nie zapominajmy też o mamie dziecka. Po trudach ciąży, przeżyciach związanych z porodem czeka ją teraz okres niewysypiania się, karmienia piersią, poświęcania dziecku 100 proc. uwagi. Prezent z okazji narodzin dziecka na pewno poprawi jej humor. Sprawdzą się drobiazgi – takie jak dobra kawa, ulubiony tort z odległej cukierni - albo coś trwalszego – na przykład książka lub biżuteria.

Więcej o: