Jaka będzie zima 2020? Prognoza pogody na zimę 2020/2021 jest optymistyczna

To, jaka zima 2020 rozpocznie się już niedługo zastanawia wiele osób. Prognoza pogody na zimę 2021 wygląda naprawdę obiecująco. Zima 2021 będzie łagodna, niezbyt mroźna, ale przy tym śnieżna! Śnieg ucieszy wielu. W końcu ostatnie zimy nie dawały nam możliwości uprawiania sportów zimowych czy zabaw z dziećmi w lepienie bałwana.

Prognoza pogody zima 2021 – czy będzie mroźno?

Za nami ciepłe, choć deszczowe lato. Rozpoczęliśmy niedawno kalendarzową jesień, wyjątkowo ciepłą i przyjemną. Wiele osób wybiega już myślami w przyszłość i zastanawia się na tym, jaka zima 2020 przywita nas już niedługo.

Zmiany klimatyczne i doświadczenie ostatnich zim pokazuje, że mroźne i surowe zimy raczej już za nami. Ostatnia naprawdę sroga zima wystąpiła na przełomie 2012 i 2013 roku. Przez kolejnych sześć lat mieliśmy do czynienia z łagodnymi miesiącami zimowymi. W ubiegłym roku zima była jedną z najcieplejszych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat!

Czy zima 2020/zima 2021 będzie więc mroźna? Czy możemy spodziewać się śniegu i przejmującego zimna?

Jaka zima 2020? Słonecznie, choć chłodno

Prognoza pogody na zimę 2020 zapowiada, że pierwszy raz od wielu lat możemy doświadczyć prawdziwej zimy. Może nie tak chłodnej i mroźnej jak przed laty, jednak na pewno będzie padał śnieg!

Bardzo możliwe, że pierwszy śnieg spadnie już w październiku. To oczywiście tylko przewidywania. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody na Accuweather, pierwszy śnieg może spaść 15 października.

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Także od połowy października zacznie się znacznie ochładzać. W pierwszych tygodniach miesiąca będziemy cieszyć się temperaturami rzędu 15-18 stopni, a już w połowie miesiąca spadną one do maksymalnie 9 stopni.

Listopad przywita na słonecznymi dniami, jednak z dnia na dzień będzie robiło się coraz chłodniej i nieprzyjemnie. A pod koniec miesiąca śnieg może padać już codziennie.

Grudzień i styczeń zapowiada się na minusie. Będą przeważać dni z temperaturami minusowymi –od - 2-4 stopni. Lity natomiast ma być najbardziej zimowym miesiącem. Będzie najwięcej opadów śniegu, a temperatura może spać nawet do 10 stopni poniżej zera.

Więcej o: