500 plus na wakacje. Bon na wakacje wykorzystany przez ponad 143 tysięcy rodzin. Do kiedy można zrealizować bon?

500 plus na wakacje to nowy rządowy program, który ruszył 1 sierpnia 2020 roku. Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są jednoznaczne - w hotelach czy pensjonatach Polacy płacili za pośrednictwem bonu turystycznego ponad 143 tysiące razy, a łączna kwota transakcji przekroczyła 100 mln złotych. Do kiedy można wykorzystać bon na wakacje?

Do kiedy 500 plus na wakacje?

500 złotych na wakacje dla dziecka nie przepada wraz z końcem wakacji. Bon na wakacje można wykorzystać także później. I wcale nie trzeba się śpieszyć. Bon turystyczny można zrealizować aż do marca 2022 roku. Jest jednak kilka szczegółów, o których należy pamiętać przystępując do programu.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Bon turystyczny po wakacjach. 500 plus przepada, gdy nie wykorzystamy bonu do końca sierpnia?

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Bon 500 plus na wakacje – zasady świadczenia

Zanim wystąpimy o 500 plus na wakacje z dziećmi, warto poznać wszystkie zasady programu:

  1. Bonem 500 zł na wakacje zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  2. Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  3. Jeśli kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  4. Bonem możemy płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego wysokości.
  5. Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.
  6. Bon będzie elektroniczny. Będzie można go aktywować za pośrednictwem platformy PUE ZUS przy wykorzystaniu profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej
  7. Bon będzie można wykorzystać w konkretnych miejscach, których listę opublikowała Polska Izba Turystyczna.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Bony 500 plus na wakacje. Do kiedy można wykorzystać pieniądze? I na co je można przeznaczyć?

Więcej o: