Odwróciła się tylko na chwilę. Wtedy porwano jej dziecko. Policja przestrzega

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Boryspolu na Ukrainie. Matka podróżowała wraz z dzieckiem samochodem. Kiedy zatrzymały się na stacji benzynowej, aby zatankować auto, dziewczynka została porwana. Na szczęście historia miała szczęśliwy koniec. Ukraińska policja jednak przestrzega wszystkich rodziców.

Porwanie na stacji benzynowej

Na stacji benzynowej w pobliżu miasta Boryspol na Ukrainie doszło do porwania małej dziewczynki. Matka dziecko odwróciła się tylko na chwilę. Chciała zapłacić za zatankowane paliwo. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby niezidentyfikowany mężczyzna zatrzymał samochód i chwycił jej czteroletnią córkę.

Nie było to planowane porwanie. Mężczyzna zauważył, że matka patrzy w inną stronę. Wykorzystał moment, podjechał bliżej autem i posadził dziecko na tylnym siedzeniu swojego samochodu. Matka nie miała szansy, aby zareagować. Zupełnie nic nie widziała. Gdy się odwróciła, zobaczyła odjeżdżający biały samochód. Dziecka już nie było.

Zobacz wideo Łódź. Pseudokibice planowali porwanie dla okupu

Zrozpaczona kobieta szukała dziewczynki zarówno na stacji benzynowej, jak i w najbliższej okolicy. Od razu też zawiadomiła o sytuacji obsługę stacji oraz przede wszystkim policję.

Dziewczynka odnaleziona

Kijowskie służby bardzo szybko przybyły na miejsce zdarzenia i błyskawicznie rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Śledztwo rozpoczęto od obejrzenia nagrań monitoringu na stacji benzynowej. Poinformowano także wszystkie oddziały policji o porwaniu dziecka.

Mężczyzna został ujęty. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec Boryspolu. Policja zatrzymała go po około dwóch godzinach od zaginięcia małej dziewczynki. W zatrzymanym samochodzie na szczęście znajdowała porwana dziewczynka. Nic jej się nie stało, była cała i zdrowa.

 

Porywacz został przewieziony do aresztu. Niebawem zostaną mu postawione zarzuty. W tej chwili sprawę bada prokurator, który próbuje ustalić motyw jego działania. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby nie spuszczać dzieci z oczu nawet na chwilę. Tak groźna sytuacja mogła zakończyć się naprawdę tragicznie.

Więcej o: