Dlaczego Świnkę Peppę kochają ludzie na całym świecie? Psycholog ujawnia prawdę

"Świnkę Peppę" zna większość dzieci i rodziców. Animacja, która powstała w Anglii jest uwielbiana na całym świecie. Za co ludzie ją kochają? Psycholog odpowiada.

"Świnka Peppa" to brytyjski serial animowany o codziennym życiu świnki Peppy. Serial skierowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym. To prosta, ale płynna animacja, przyjazna grafika, ciepłe, optymistyczne kolory, dużo śmiechu i chrumkania. Rodzina świnek jest wielopokoleniowa i otacza się przyjaciółmi. Psycholożka dr Martina Paglia powiedziała, czym "Świnka Peppa" zjednała sobie widzów. 

W czym tkwi sekret sukcesu "Świnki Peppy"?

Dr Martina Paglia przyznała Metro.co.uk, że Świnka Peppa może hipnotyzować twoje dzieci, dzięki „nietypowemu” tonowi głosów bohaterów.

Słuch dzieci jest bardziej wrażliwy, niż słuch dorosłych na dźwięki o wysokiej i niskiej częstotliwości. George i Peppa mają bardzo wysoki ton głosu. Tata świnek ma z kolei bardzo niski ton. Kontrast między tymi głosami przyciąga i utrzymuje uwagę dzieci

Psycholog stwierdziła, że nawet imię Peppy "ma moc", ponieważ dzieci bez problemu je zapamiętują przez powtórzenie "p". Tak działają też wyrazy: mama i tata". Dr Martina dodała:

Dziecko zachwycone muzyką i treścią programu bardzo szybko je zapamiętuje i chce więcej. 

Bajki dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Rodzice dzieci, które rozpoczynają przygodę z bajkami na ekranie telewizora, smartfona, laptopa czy tabletu, musi pamiętać o trzech bardzo ważnych, wręcz kluczowych kwestiach. Niemowlęta i dzieci do 2. roku życia nie powinny oglądać bajek. Dzieci w wieku 2-5 lat mogą spędzać przed ekranem maksymalnie godzinę dziennie. Główne argumenty to nadmierna ilość bodźców docierających do dziecka, ale i pogłębianie wad postawy.

Bajki dla dzieci nie powinny być przypadkowe. Ich treści muszą być wyselekcjonowanie, wartościowe oraz adekwatne do wieku dziecka. Bajka powinna mieć szeroko rozumiane walory edukacyjne. Dobrym pomysłem są rodzinne seanse bajkowo-filmowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci, którym wspólne oglądanie i komentarze rodzica pozwalają zrozumieć sens i przesłanie opowieści.

Zobacz wideo Domowe sposoby na ciastolinę i slime
Więcej o:
Copyright © Agora SA