Mama napisała szczery list o teściowych. "To szczególnie ważne dla matek chłopców"

Kristin Shaw, żona, mama i pisarka opisała w artykule dla "Today", że podczas wielu rozmów z koleżankami wysłuchuje żalu na temat teściowych. Znajome twierdzą, że matki ich mężów nie raz je zraniły. Kristin chce udowodnić, że nie każda teściowa, jest jak ta "stereotypowa". Przy okazji, dała rady, jak powinna zachowywać się mama mężczyzny, aby synowa darzyła ją sympatią.

Wiele kobiet nie lubi swojej teściowej. Spotkania z mamą swojego partnera unikają jak ognia, a wspomnienia z rodzinnych obiadów nie są dla nich najlepsze. Kristen Shaw udowadnia, że teściową da się lubić. Apeluje do kobiet, by nie wierzyły w to, że wszystkie teściowe są "jak złe macochy ze znanych bajek". 

Jak być idealną teściową?

Kristen stwierdziła, że uwielbia matkę swojego męża. Według niej, jest kochająca, życzliwa i troskliwa.

Ona nie osądza. Nie mówi mi, co mam robić i jak to zrobić. Jako matka chłopca obserwuję i uczę się tego, jaką chcę być teściową w przyszłości.

Kiedy  będę teściową, obiecuje, że nie zapytam syna i jego partnerki, kiedy będą mieli dzieci. Jeśli już zdecydują się na potomka, nie zapytam "kiedy kolejny wnuk".

Może dzieci będą miały do mnie o to żal, ale nie nakarmię ich czekoladą, jeśli rodzice nie zgodzą się na to. Obiecuję, że nie pozwolę im oglądać telewizji przez cały dzień i zapamiętam, na co uczulone są moje wnuki. Z przyjemnością będę opiekować się dzieckiem. Jeśli mój syn i jego żona zdecydują się karmić piersią lub karmić butelką, dawać smoczek lub uczyć dziecko funkcjonować bez smoczka, wybiorą pieluszki, czy jednorazowe pampersy - poprę każdą decyzję.

Aby być blisko dziecka, należy szanować jego życiowego partnera

Kristen dodała, że będzie kochać partnerkę swojego syna, jakby była jej córką, o ile na to pozwoli. Jeśli będzie blisko swojej mamy, nie zamierza jej zastępować. Jeśli zechce traktować mnie jak przyjaciółkę - będę dla niej przyjaciółką.

Wiem, jak to działa. Aby pozostać blisko mojego syna, muszę być dobra dla osoby, której odda swoje serce.

Odkąd Kristen została mamą chłopca, boi się czasem o to, że straci z nim kontakt. Zna historię, w których mężczyzna zerwał kontakt z mamą, ponieważ małżonka jej nie akceptowała lub teściowa w jakiś sposób ją skrzywdziła. Kristen nie chce tego doświadczyć, dlatego stara się mieć dobry kontakt z teściową i ma nadzieję, że w przyszłości, jej synowa także będzie zadowolona z relacji, jaką ma z mamą swojego męża. 

Zobacz wideo Jak do ślubu przygotowuje się Sandra Kubicka?
Więcej o: