Lekarka zebrała milion złotych dla WOŚP. "To wydarzenie przejdzie do historii"

Nicole Sochacki-Wójcicka, znana w sieci jako Mama Ginekolog, dokonała czegoś niesamowitego. Lekarka w niecałe dwa dni zebrała ponad milion złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak jej się to udało?

Ta historia może z pewnością być dobrym scenariuszem na książkę lub film. Nicole Sochacki-Wójcicka jest mamą i ginekologiem. Na Instagramie staje się coraz popularniejsza nie tylko dzięki wiedzy, którą przekazuje obserwującym ją kobietom, lecz także dzięki akcjom, które organizuje. Do jednej z nich zalicza się właśnie zbiórka na rzecz WOŚP

Zobacz wideo

Lekarka jakiś czas temu wydała dwie książki - "Instaserial o miłości" i "Instaserial o ślubie". Obie lektury opowiadają o życiu Nicole. Jak sama nazwa wskazuje, w pierwszej głównym wątkiem jest miłość, a w drugiej ślub. Nie bez powodu wspominamy o tych dwóch pozycjach, które napisała Nicole Sochacki-Wójcicka. To właśnie one podbiły serca internautów, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto WOŚP o kwotę ponad miliona złotych. 

"To wydarzenie przejdzie do historii" - komentowali na Instagramie fani

Akcja Mamy Ginekolog dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tylko potwierdza, jak ogromną siłę ma internet. Zaczęło się od tego, że lekarka na swoim Instagramie ogłosiła, że w tym roku, tak jak i w zeszłym, cały dochód ze sprzedaży swoich dwóch książek przekazuje na rzecz WOŚP. Przypomnijmy, w 2018 roku książki sprzedawały się jak świeże bułeczki, dlatego w 2019 Nicole postanowiła sprzedawać e-booki. Cena? Mniej niż za duże latte w popularnej kawiarni, bo 12,30 zł. Dodajmy, że ze sprzedaży każdego e-booka 10 zł zostało przekazane na WOŚP, a 2,30 zł to podatek VAT. Podatek od zebranej sumy lekarka zapłaci z własnej kieszeni. Wydaje się niewiele, ale właśnie z tych kilkunastu złotych uzbierało się ostatecznie 1 206 780 zł!

Ostateczna kwota zebrana przez lekarkę dla WOŚPOstateczna kwota zebrana przez lekarkę dla WOŚP screen instagram/mamaginekolog

Jej post na Instagramie i Facebooku stał się absolutnym hitem internetu, bo chyba nikt się nie spodziewał, że jest to możliwe. 

Nicole Sochacki-Wójcicka niejednokrotnie podkreślała, że WOŚP jest dla niej niezwykle ważny, bo uratował życie jej synkowi Gilbertowi.

Jurek Owsiak wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na ten moment zebrał już ponad 92 miliony złotych. Jest to o 10 milionów więcej niż na zakończenie 26. Finału WOŚP, który odbył się w zeszłym roku. 

Więcej o: