Ciąża niszczy ciało kobiety? Matka trójki dzieci: Teraz jest doskonałe

Laura po raz pierwszy usłyszała, że posiadanie dziecka niszczy ciało, gdy była nastolatką. Teraz, gdy jest już matką, wyraża swój sprzeciw wobec takich deprymujących twierdzeń.

Laura Mazza jest matką trójki dzieci. Od jakiegoś czas prowadzi także konto na Instagramie, na którym dzieli się swoimi przemyśleniami na temat wychowania dzieci i akceptacji własnego ciała. Obecnie obserwuje ją już ponad 16 tysięcy osób. 

Ostatnio Laura postanowiła poruszyć kwestię, która znana jest kobietom w różnym wieku. Chodzi o powszechne przekonanie, że "posiadanie dzieci rujnuje ciało". 

"Usłyszałam to wiele razy w okresie dojrzewania"

Zdaniem Laury tego typu przygnębiające założenia dziewczynki słyszą już w bardzo młodym wieku. - Usłyszałam takie słowa w okresie dojrzewania, gdy w ogóle jeszcze nie myślałam o posiadaniu dzieci - zdradza Laura. 

"To nierealistyczne oczekiwania społeczne"

Laura widzi, że jej ciało zmieniło się po ciąży. Nie uważa jednak, że jest ono "zrujnowane". - Luźna skóra, rozstępy. To pamiątki po tym, że w tym ciele rosło kiedyś życie - stwierdza matka.

Jest inny winowajca

A co obecnie Laura sądzi o powszechnym założeniu, które wmawiane jest dziewczynkom od najmłodszych lat życia? Jako szczęśliwa matka trójki dzieci uważa, że to nieprawda.

Zdaniem Laury to nie posiadanie dzieci "rujnuje ciało". Jest inny winowajca. - To nierealistyczne oczekiwania społeczne, które "rujnowały" moje ciało jeszcze na długo przed pojawieniem się dzieci - stwierdza Lauda. - Teraz moje ciało jest perfekcyjne, bo stworzyło nowe życie - podsumowuje matka. 

Samobadanie piersi - kiedy i jak je wykonujemy?

Więcej o: