Trzylatka zasnęła w trakcie zabawy na huśtawce. "Jeden z pierwszych objawów białaczki"

Trzyletnia Izzy blisko dwa lata temu zachorowała na białaczkę. Teraz, gdy jest już zdrowa, jej rodzice przypominają o niepozornych objawach, z których jeden mógł zaniepokoić ich jeszcze kilka tygodni przed diagnozą.

Izzy Fletcher z Worcester w Wielkiej Brytanii ma już trzy lata. W styczniu 2017 roku zdiagnozowano u niej białaczkę. Obecnie jej stan jest już znacznie lepszy.

Nietypowa wysypka

W jeden ze styczniowych piątków 2017 roku rodzice Izzy zgłosili się z nią do lekarza pierwszego kontaktu. Powodem ich niepokoju była wysypka, która nagle pojawiła się na nodze dziewczynki. Państwo Fletcher usłyszeli od lekarza, że jeśli po weekendzie wysypka nie zniknie, powinni zgłosić się z dzieckiem na badanie krwi.

Błahe infekcje, które są niebezpieczne w ciąży

Jednak następnego dnia stan dziewczynki się pogorszył. Wysypka była jeszcze większa. Poza tym Izzy miała znacznie podwyższoną temperaturę. Rodzice przewieźli ją do Worcester Royal Hospital. Jeszcze tego samego usłyszeli wstrząsającą diagnozę: białaczka. W ciągu kilku dni rozpoczęto chemioterapię.

Białaczka (leukemia) - nowotwór układu krwiotwórczego. Przyczyny, typy, objawy i leczenie >>

Objaw choroby uchwycony na zdjęciu

Wysypka nie była jedynym objawem świadczącym o rozwijającej się u Izzy chorobie. Jak informuje lokalny portal Worcesternews, jeden z symptomów został nawet uchwycony na zdjęciu wykonanym dziewczynce w trakcie zabawy. 

- Kilka tygodni przed diagnozą Izzy zasnęła w trakcie zabawy na huśtawce. Zrobiłem jej nawet w tym momencie ładne zdjęcie. Potem zdaliśmy sobie sprawę, że był to najprawdopodobniej jeden z pierwszych objawów białaczki - opowiadał ojciec Izzy, Dave Fletcher.

Ogromne zmęczenie, które towarzyszyło dziewczynce od dłuższego czasu, mogło być jednym z pierwszych symptomów rozwijającej się choroby. Oprócz tego na jej nogach pojawiło się wiele siniaków. - Myśleliśmy, że to efekt jakichś drobnych dziecięcych stłuczek - wspominają rodzice trzylatki.

Nagroda dla małej pacjentki

Obecnie stan Izzy jest już dobry. Jednak, gdy blisko dwa lata temu jej rodzice po raz pierwszy usłyszeli diagnozę, obawiali się najgorszego. Wcześniej na białaczkę zmarł jeden z członków ich rodziny. Na szczęście szybka diagnoza i odpowiednie leczenie sprawiły, że dziewczynka jest obecnie zdrowa.

Co więcej, Izzy została nawet uhonorowana nawet nagrodą Kids & Teens Star. Jest ona przyznawana przez organizację Cancer Research UK osobom, które chorowały na raka, wykazały się odwagą w walce z chorobą i mogą dać nadzieję innym pacjentom. 

Zobacz także:

Więcej o: