Zmarszczki wokół ust powstają najszybciej. Wiemy, jak temu zapobiec. Wystarczy krem pod oczy

Wiecie, że krem pod oczy warto również stosować wokół ust i na same usta? Skóra w tym miejscu jest bowiem - podobnie jak ta wokół oczu - niezwykle delikatna i dużo bardziej podatna na powstawanie zmarszczek niż inne części twarzy.

Wiele kobiet w ramach swoich codziennych wieczornych nawyków pielęgnacyjnych smaruje skórę wokół oczu specjalnym kremem, innym niż ten, którego używa do twarzy. Wiele też w swojej pielęgnacji pomija skórę wokół ust i same usta. A to błąd!

Zobacz wideo

Na szczęście łatwo go naprawić. Ten sam krem, który jest przeznaczony do stosowania na skórę pod oczami, idealnie nadaje się bowiem również do pielęgnacji okolic ust.

Krem pod oczy idealny do skóry wokół ust

Dlaczego? Zarówno skóra w okolicach oczu, jak i ust jest bowiem bardzo podobna: cienka, wrażliwa, delikatna i łatwo przesuszająca się. Do tego zarówno skóra pod oczami, jak i ta wokół ust nie ma gruczołów łojowych, które w naturalny sposób utrzymują odpowiedni poziom jej nawilżenia.

Stąd też zmarszczki pojawiają się dużo szybciej pod oczami i wokół ust niż na innych częściach twarzy. Zwłaszcza te mimiczne, które są konsekwencją mrużenia oczu, uśmiechania się itp.

W związku z tym skóra w tych miejscach wymaga szczególnego traktowania. A kremy pod oczy mają te zaletę, że są delikatniejszej i bardziej bezpieczne niż inne, ponieważ są testowane pod kątem przypadkowego dostania się ich do oczu.

Więcej o: