Trik z Instagrama na układanie włosów za pomocą plastikowej butelki. "Zrobiłam loki na całej głowie w mniej niż minutę"

W sieci furorę robi nagranie popularnej blogerki, która pokazuje, jak w prosty, tani i naprawdę szybki sposób zakręcić loki. Wystarczy suszarka do włosów i... plastikowa butelka.

Huda Kattan to bardzo popularna w branży urodowej vlogerka i wpływowa makijażystka. Na Instagramie obserwuje ją prawie 29 milionów ludzi z całego świata. Tym razem Amerykanka zdradziła bardzo prosty, tani i szybki sposób na uzyskanie naturalnie wyglądających loków.

To idealne rozwiązanie dla zabieganych mam i wszystkich kobiet, które mają niewiele czasu, a zależy im na nienagannej fryzurze. Vlogerka przekonuje, że można ją wyczarować z pomocą suszarki do włosów i zwykłej plastikowej butelki.

Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość! Zobaczcie:

Zobacz wideo

Jak zakręcić loki przy użyciu butelki? Instrukcja krok po kroku:

  1. Najpierw odetnij górną część butelki (najlepiej, żeby była to butelka co najmniej litrowa - na tyle duża, żeby bez problemu zmieściły się do niej włosy).
  2. Mniej więcej na środku butelki wytnij podłużny otwór.
  3. Do butelki włóż pasmo włosów.
  4. Do wyciętego otworu przyłóż suszarkę i tak susz włosy przez kilka chwil.
  5. Powtarzaj ten proces z kolejnymi pasmami.
Czy kiedykolwiek próbowaliście tego triku? Chodzi o wykorzystanie butelki po wodzie do zrobienia loków. Sama musiałam spróbować i powiem wam, że to naprawdę działa! Zrobienie loków na całej głowie zajęło mi mniej niż jedną minutę. To na pewno stanie się najlepszym sposobem na kręcenie włosów. Uwaga: zakładajcie rękawiczki, żeby się nie poparzyć. Ja sama się trochę poparzyłam.

- czytamy w opisie do instruktażowego wideo, które Huda Kattan zamieściła na swoim Instagramie.

Nagranie robi furorę w sieci - ma już ponad cztery miliony wyświetleń i dziesiątki tysięcy komentarzy. Pod filmikiem posypały się zachwyty od internautek z całego świata, które stwierdziły, że koniecznie same muszą wypróbować tę alternatywną metodę układania włosów.

To jest najlepsza rzecz, jaką zobaczyłam dzisiaj w internecie. Sama spróbuję.
Od dzisiaj już nie będę suszyć włosów tradycyjną metodą.
To jest wspaniałe!

Wśród licznych pozytywnych komentarzy pojawiło się też jednak kilka, których autorzy zastanawiali się, czy to bezpieczna metoda, ponieważ plastik może się rozpuścić pod wpływem ciepła suszarki. Większość z takich urządzeń ma jednak również tryb, który uruchamia wyłącznie chłodny nawiew, więc w razie wątpliwości można z niego skorzystać.

Znacie jakieś alternatywne triki i sposoby dbania o urodę, które pozwalają zaoszczędzić czas? Jeśli tak, podzielicie się nimi w komentarzach. Czekamy!

Zobacz też:

Więcej o: