1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

"Przecież każda by twierdziła, że jest w ciąży". Dyskusja o kasach pierwszeństwa dla ciężarnych podzieliła ludzi

Nasz artykuł o supermarkecie, w którym z kasy pierwszeństwa mogły korzystać jedynie kobiety w widocznej ciąży, wzbudził duże emocje. Przedstawiamy najciekawsze komentarze osób, które są za takim rozwiązaniem, jak i tych, które opowiadają się przeciwko.

Kilka dni temu pisaliśmy o żonie polskiego piłkarza, Macieja Makuszewskiego, która po wizycie w jednym z supermarketów sieci Auchan nie kryła swojego oburzenia. Kobieta zauważyła bowiem, że nad kasą zawisł baner z napisem "kasa pierwszeństwa dla kobiet w widocznej ciąży". Swoim zdaniem na ten temat podzieliła się na Instagramie.

Co tak zdenerwowało Oliwię Makuszewską? Poszło o jedno konkretne określenie -  "widoczna ciąża". Kobieta stwierdziła, że jest ono krzywdzące, ponieważ u niektórych kobiet nawet w zaawansowanej ciąży nie widać zaokrąglonego brzucha. Ponadto podkreśliła, że obecna pora roku zmusza do noszenia takich ubrań, które po prostu zakrywają wszelkie krągłości.

Czy farbowanie włosów w ciąży może być niebezpieczne?

Takie określenie to skandal!

- skomentowała Makuszewska.

Auchan przeprasza

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego sieci marketów Auchan Polska.

Przepraszamy za niefortunną tablicę. Zostanie ona zdjęta i zastąpiona prawidłowym napisem.

- zapewniła nas Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR.

Po publikacji naszego artykułu na fanpage'u Gazeta.pl pod postem rozgorzała pełna emocji dyskusja. Internauci przerzucali się argumentami, kto ma rację: czy sklep, wprowadzając tego typu banner, czy też żona piłkarza. Z ich komentarzy wynika, że obie opinie mają mniej więcej po równo zwolenników.

Ciężarnych kobiet nie przepuszcza się w kolejkach

Mniej więcej połowa internautów opowiedziała się za takim rozwiązaniem, argumentując konieczność jego wprowadzenia przed wszystkim tym, że ludzie zwyczajnie nie przepuszczają w kolejce kobiet w ciąży.

I tylko wtedy, gdy kasjerka zaprosi ją do przodu. Ludzie sami nie przepuszczą, nawet w kasie z pierwszeństwem. Uprzedzając mądrości, że wystarczy poprosić - kto tak pisze, chyba nigdy nie był kobietą w ciąży, która codziennie zmaga się z tematem. O wszystko musiałaby się wykłócać - w sklepie, w autobusie, na poczcie, w urzędzie itd. Niechęć do ustępowania jest w Polakach olbrzymia (...).
W tym przypadku stoję po stronie kobiet w ciąży. Wiadomo, że nie każda kobieta znosi ciążę idealnie. Komentarze typu "niech nosi ją na plecach ten, co ją nadmuchał" są co najmniej nie na miejscu.
To prawda, moja mama pracuje jako pielęgniarka w punkcie badań laboratoryjnych i musi wręcz "wymuszać" na pacjentach przepuszczanie kobiet w ciąży, bo sami nie zaproponują. Jak tylko im powie, że panią w ciąży zaprasza pierwszą do gabinetu, to patrzą wilkiem na obie. Smutne i przerażające.
Zawsze tak było, że kobiety w widocznej ciąży mogą bez kolejki iść do kasy. Nie wiem, o co tyle szumu.

Ciąża to nie choroba

W gorącej dyskusji pojawiło się również wiele głosów osób, które były przeciwne kolejkom pierwszeństwa, dedykowanym kobietom w ciąży. Większość twierdziła, że ciężarne wręcz nadużywają tego przywileju.

Co w tym oburzającego? Przecież każda by twierdziła, że jest w ciąży. Od 12-latki do 80-latki. Facet by się do kasy nigdy nie dopchał.
Bez przesady, ciąża to nie choroba, a jak się ma tzw. dolegliwości ciążowe, to się nie chodzi po sklepach. Ciekawe, że osób chorych onkologiczne nie przepuszcza się w kolejce, a czują się 100 razy gorzej po chemiach niż kobieta w ciąży.
Czytam to i czegoś nie rozumiem. Przecież zawsze piszecie, że ciąża to nie choroba, więc dlaczego mają iść bez kolejki? Starsze osoby stoją o laskach, o kulach i co? Młoda, zdrowa, to ma mieć przywileje, bo ma brzuszek?
Ja jestem zdania, że jak jesteś w ciąży, nie chodzisz na ciężkie zakupy, a odstać pięć minut w kolejce jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Jeśli kobieta w ciąży czuje się dobrze, to dlaczego miałaby nie stać w kolejce? Od tego jeszcze nikt nie umarł.

Ciężarne są źle traktowane

Dyskusja skłoniła również niektóre internautki do podzielenia się własnymi, przykrymi doświadczeniami, których doznały, kiedy były w ciąży.

Będąc w ósmym miesiącu ciąży (duży brzuch), poprosiłam o przepuszczenie w kolejce przy kasie pierwszeństwa, w odpowiedzi usłyszałam, że nie jestem księżniczką i mogę postać.
Ja w siódmym miesiącu ciąży bliźniaczej, pomimo sporego brzucha, byłam dla wszystkich niewidzialna, czasami jeszcze próbowali się co niektórzy mężczyźni wepchnąć przede mnie, bo im się spieszy.
A ja jestem w widocznej ciąży i jeszcze mi się nie zdarzyło nigdy, nigdzie, w żadnym sklepie i w żadnej kolejce, żeby ktoś mnie przepuścił, nawet w kasie pierwszeństwa (...)
Więcej o:
Komentarze (34)
Ciężarnej kobiety nie są przepuszczane w kolejkach w sklepach. Gorąca dyskusja dzieli Polaków
Zaloguj się
 • nstemi

  Oceniono 21 razy 11

  Wszechobecne chamstwo i tyle. Tak jakby nie wiadomo było o co chodzi z widoczną ciążą. Dla pustaków najwyraźniej nie do pojęcia. Jak ktoś sam jest chamskim cwaniakiem, wszędzie widzi chamskie cwaniactwo. A przepuszczenie w jakiejkolwiek kolejce kobiety w ciąży, kogoś w podeszłym wieku, nie wiem z małym dzieckiem, kogoś kto wyraźnie źle się czuje to zwykła uprzejmość i dobre wychowanie.

 • herp_derp

  Oceniono 23 razy 9

  To ta słynna polska kindersztuba i dobre wychowanie. Ostatni dżentelmeni, psia ich mać.

 • zuzanaolczak

  Oceniono 26 razy 6

  Byłam dwa razy w ciąży tylko w Rossmannie kasjerki zawsze zauważały że jestem w ciąży i zapraszały po za kolejką w pozostałych sklepach wszyscy udawali że nie widzą. Podczas drugiej ciąży dwa dni przed porodem zachorował synek pojechaliśmy do przy chodni ja w widocznej ciąży mały gorączką i oczywiście pretensje że chce wejść bez kolejki naszczęście pani z rejestracji zareagowała i nie musieliśmy czekać później w aptece po leki też nikt nas nie przepuścił z dużym brzuchem i dzieckiem na rękach z gorączką stałam 15 minut w kolejce uwierzcie mi nie miałam siły kłócić z tymi ludźmi.

 • ninija12

  Oceniono 21 razy 5

  Tak, ciąża to nie choroba, ale... w pierwszej ciąży do siódmego miesiąca mdlałam co chwila. Wystarczyło, że stałam 5 -10 min i gleba, a ponieważ wstydziłam sie poprosić o przepuszczenie mnie w kolejce , czy o miejsce w autobusie, kończyło się często zatrzymaniem pojazdu i wzywaniem karetki i takie tam przyjemności, niestety także dla współpasażerów.
  Druga ciąża, spoko - do końca - żadnych problemów. Tak więc wszystko zależy od okoliczności.
  Szkoda, że jest w nas tak mało empatii i zrozumienia, łatwiej przychodzi nam podejrzewać każdego, że jest oszustem i chce nas wykorzystać. Więcej życzliwości i uśmiechu, a wszystkim nam będzie przyjemniej w życiu.

 • guest_wiec1

  Oceniono 27 razy 5

  kolejna bzdura do kłótni i klikalności wymyslona przez oszołomki z g.pl ? Nawet sie gó...ary podpisać nie potrafia pod swoimi wypocinami. Typowe dla g owno.pl.
  Co do tematu: przepuscic mozna każdego i w każdej sytuacji - zaleznie od okolicznosci. Pamietac jednak nalezy, ze osoba w kolejce przed toba nie musi wygladać na mająca problemy zdrowotne,. w ciąży lub najzwyczajniej spieszącą sie, a jednak tak moze być. Co do pań w ciąży, to niewątpliwie rację mają ci, co twierdzą, że w zaawansowanej ciązy nie powinno się chodzic na duże i długie zakupy (lepiej regularnie a mniej - jak z jedzeniem), a chwila odstania przy małych zakupach nie jest szkodliwa dla zdrowej kobiety "z brzuszkiem". Warto też zauważyć, że panie, które tak sie domagaja pierwszeństwa w związku niby ze swoim stanem, po urodzeniu swoją życiową postawę pokazują wszędzie, gdzie się z dzieckiem pojawią, tzn. dziecko krzyczy, niewłaściwie sie zachowuje etc, ale uwagi nie zwrócą lub sie pousmiechają, a jak im ktos uwage zwróci, to z ryjem od ucha do ucha biegają, ze to niby dziecko i nie moga zabronić darcia się. Dlatego trzeba społecznie przysposabiać jeszcze przed porodem. Zapamiętaj, twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych.

 • dafaq

  Oceniono 21 razy 5

  Ciaza to nie choroba:
  Mdłości, wymioty, zatwierdzenia, zgaga, bóle pleców, żylaki, hemoroidy, nietrzymanie moczu, bóle głowy, omdlenia, opuchlizna, zespół ciesni nadgarstka...
  W pierwszym trymestrze lekarze rzadko daja zwolnienia, mimo, że samopoczucie jest wtedy najgorsze. Znajoma zwymiotowala w kolejce sklepowej na mężczyznę przed nią. Weźcie to pod uwagę :)

 • mejerewa

  Oceniono 29 razy 3

  "Przecież każda by twierdziła że jest w ciąży, od 12 do 80-latki".
  Ależ to głupie i podłe. Napisał chyba tylko ten, co sam nie przepuszcza okazji, by oszukać, zakombinować, naciągnąć. Taki co to jak kanara nie ma, to biletu nie kasuje, jak można się wepchać przed kogoś do kolejki lub do miejsca parkingowego, to korzysta. No cham po prostu.

 • Tds Sbl

  Oceniono 8 razy 2

  W ten sposób tylko kobiety będą robić zakupy. Pozostali nie chcą być bydłem dla handlarzy towarem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX