Została Miss Ukrainy 2018 tylko na kilka dni. Straciła koronę, bo jest rozwódką i ma dziecko

Najpierw wielka radość, a później ogromne rozczarowanie. Weronika Didusenko była Miss Ukrainy 2018 tylko przez kilka dni. Koronę odebrano jej, bo zataiła przed organizatorami konkursu informacje o życiu prywatnym.

Weronika Didusenko z Kijowa niedługo cieszyła się tytułem Miss Ukrainy. 23-latka została koronowana na najpiękniejszą kobietę kraju, a po kilku dniach tytuł został jej odebrany.

Wszystko przez to, że - jak się okazało - ma ona czteroletniego syna, a przy tym jest rozwódką. Jak tłumaczyli organizatorzy, uczestniczka złamała w ten sposób regulamin krajowego konkursu, zgodnie z którym mogą w nim brać udział wyłącznie bezdzietne panny. Co ciekawe, również w naszym kraju obowiązują podobne zasady (przejdź do regulaminu konkursu Miss Polonia 2018).

W ten sposób Weronika Didusenko straciła tytuł i możliwość reprezentowania kraju w konkursie Miss Universe, w którym obowiązuje podobny regulamin. W roli Miss Ukrainy zastąpi ją inna finalistka - 19-letnia Leoniła Huz. Organizatorzy "wspaniałomyślnie" orzekli, że choć mogliby pociągnąć byłą zwyciężczynię do odpowiedzialności finansowej - ze względu na koszty wyboru nowej miss - nie uczynią tego.

 

Regulamin sprzed ponad pół wieku

Niedoszła miss nie spoczęła jednak na laurach i postanowiła walczyć z dyskryminacją matek w podobnych konkursach. Swoje stanowisko przedstawiła podczas zwołanej przez siebie konferencji prasowej. Jak twierdzi, zasady konkursu są już przestarzałe (powstały w latach 50. ubiegłego wieku) i najwyższy czas je zmienić, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Przykładowo, jak czytamy na Daily Mail, podobne zasady obowiązywały również w brytyjskim konkursie, ale zniesiono je w 2013 roku.

Organizatorzy konkursu na Ukrainie nie dostrzegają tu jednak dyskryminacji. Twierdzą, że dziewczyna, która złamała zasady i skłamała, nie ma prawa reprezentować ich kraju na arenie międzynarodowej.

Utrata tytułu przez Weronikę Didusenko to nie jedyny taki przypadek w tym roku. Niedawno koronę odebrano również Miss Austrii 2018 - Danieli Zivkov. Jak wyjaśniali przedstawiciele konkursu wszystko przez to, że pojawiała się w na imprezach, których nie uwzględniono w jej kontrakcie.

Zobacz również:

Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?