Mężczyzna pokazał, jak przewija roczne dziecko w męskiej toalecie. I przy okazji zwrócił uwagę na poważny problem

Ten mężczyzna pokazał, że opieka nad dzieckiem to nie lada wyzwanie. Przy okazji zwrócił uwagę na problem, jakim jest brak przewijaków w męskich toaletach. Jego apel odbił się szerokim echem w Internecie.

31-letni Donte Palmer z USA postanowił pokazać innym tę mniej przyjemną stronę bycia ojcem. Opublikował na swoim Instagramie urocze zdjęcie, na którym widzimy go podczas, wydawałoby się typowej dla rodzica, czynności. Mężczyzna zmienia pieluchę swojemu dziecku w męskiej toalecie w jednej z restauracji, w której zatrzymał się z rodziną na obiad. Uwagę zwraca jednak pozycja, jaką przyjmuje. Mężczyzna oparty jest bowiem w przysiadzie o ścianę, a na kolanach trzyma syna i w tej mało wygodnej pozycji zmienia mu pieluszkę.

Nauczyciel z Florydy, publikując to zdjęcie, chciał zwrócić uwagę na problem, z jakim powszechnie spotyka się większość ojców. Chodzi o brak specjalnie wyznaczonych miejsc do przewijania dzieci w męskich toaletach. Takich, które zazwyczaj (ale też nie zawsze) znajdziemy w damskich łazienkach.

Rodzicu, weź sobie do serca!

31-letni nauczyciel nie jest świeżo upieczonym ojcem. Wychował już 2 synów: 12-letniego i 7-letniego. Jego najmłodszy, który ma zaledwie rok, jest bohaterem na słynnym już zdjęciu. Donte Palmer przyznaje, że w opiece nad nim, w tym i w przewijaniu, pomagają mu starsze dzieci, podając chusteczki nawilżające czy wyrzucając brudne, zużyte pieluchy.

To poważna sprawa. Problemem jest to, że w męskich toaletach brakuje specjalnych przewijaków. To tak jakbyśmy... w ogóle nie istnieli (...). Musimy naprawić ten problem

- skarży się na Instagramie.

Apel mężczyzny nie przeszedł bez echa. Pod jego zdjęciem i postem posypały się komentarze innych ojców, którzy dzielą się swoimi, równie niełatwymi doświadczeniami i przemyśleniami.

No właśnie. To jest myślenie bez wyobraźni. Gdy byłem w supermarkecie, musiałem się pytać ochrony, czy mogę skorzystać z damskiej toalety, żeby móc przewinąć dziecko. Gdy to robiłem, ochrona stała tuż pod drzwiami i pilnowała mnie.
Wiem, co czujesz. Wiele razy przechodziłem przez to samo.
Mój mąż też chciał przewinąć dziecko, ale w męskiej toalecie nie było przewijaków, więc musiał to zrobić w samochodzie obok lokalu.

Donte Palmer w rozmowie z Yahoo Lifestyle przyznał ze smutkiem, że problem pokazuje dawne, stereotypowe postrzeganie roli matki i ojca:

Dlaczego ja muszę przewijać swojego syna, trzymając go na kolanach? To nie jest w porządku.

Przy okazji mężczyzna wykazał się również dużą dawką poczucia humoru i dystansu. Kilka dni po publikacji zdjęcia z męskiej toalety, udostępnił na swoim Instagramie kolejne, na którym widzimy go w jego mieszkaniu, opierającego się o ścianę w przysiadzie.

Trenuję przed kolejną zmianą pieluchy.

- czytamy w opisie do zdjęcia.

Problem braku przewijaków w męskich toaletach

To nie pierwszy przypadek, kiedy rozczarowany ojciec dzieli się w sieci podobnymi, przykrymi doświadczeniami. Kilka miesięcy temu inny mieszkaniec USA udostępnił na Facebooku zdjęcie swojej córki, którą musiał przewijać na podłodze w męskiej toalecie.

Co myślicie o tym problemie? Znacie podobne historie? Piszcie na kobieta@agora.pl. Najciekawsze opowieści opublikujemy i nagrodzimy książkami.

Więcej o: