1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Komentarze (112)
"Niech ktoś teraz powie, że w Polsce ciemnogród się nie szczepi". Mapa pokazuje, że to wielkomiejski trend
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jeremy321

  Oceniono 3 razy 1

  tresc petycji

  W imię szczególnej ochrony wszystkich pacjentów w Polsce, szczególnie małych dzieci, domagamy się oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne, oraz zmiany przepisów prawa, które uniemożliwią w przyszłości powoływanie takich osób.

  Obecna sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji, aby skutecznie i trwale zażegnać problem działalności funkcjonariuszy publicznych na rzecz różnego rodzaju biznesów, kosztem praw i majątku obywateli w szczególności w zakresie zdrowia publicznego. Sytuacja taka jest skandaliczna i ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

  Osoby takie mają szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży przez którą są finansowani, oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta).

  Domagamy się natychmiastowego usunięcia takich osób z pełnionych funkcji związanych ze zdrowiem, a także przeprowadzenia szerokiego audytu wszystkich tego rodzaju stanowisk samodzielnych, oraz w składach zespołów „eksperckich” działających przy różnych organach państwa jako „ciała doradcze” (m.in. Rada Sanitarno-Epidemiologiczna powołana przez GIS i Rada ds. Zdrowia Publicznego):

  Członkowie Pediatrycznego Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych – powołanego zarządzeniem Ministra Zdrowia i dowody na współpracę z koncernami farmaceutycznymi:
  • prof. dr hab. n. med. Ewa Bernatowska – Zastępca przewodniczącego Zespołu (grant edukacyjny firmy Baxter Polska oraz grant od firmy Pfizer na badanie dot. szczepionki przeciw pneumokokom, która ma być obowiązkowa i refundowana od 2017 r.)
  • dr n. med. Paweł Grzesiowski – Sekretarz Zespołu, po opuszczeniu stanowiska w Narodowym Instytucie Leków założył prywatną Fundację Instytut Profilaktyki Zakażeń o koniecznych do wyjaśnienia źródłach finansowania.
  • prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki – członek Zespołu stała oferta wykładów i warsztatów na stronie GSK, uczestniczył w badaniach klinicznych, wykładach sponsorowanych oraz korzystał z pomocy finansowej przy wyjazdach na kongresy naukowe od kilku firm produkujących szczepionki
  • dr hab. n. med. Teresa Jackowska – członek Zespołu oraz Krajowy Konsultant ds. Pediatrii, a także doradca ”społeczny” Rzecznika Praw Dziecka, według swojego oświadczenia wykonuje zajęcia zarobkowe zlecone przez producentów szczepionek Pfizer, MSD, GSK i Novartis)
  • prof. dr hab. n. med. Leszek Szenborn – członek Zespołu, honoraria za wykłady/konsultacje, finansowanie uczestnictwa w konferencjach i kongresach naukowych (MSD i GSK), prowadzenie badań klinicznych (GSK))
  • prof. dr hab. n. med. Anna Bręborowicz – członek Zespołu, stała oferta wykładów i warsztatów na stronie GSK
  Oraz:
  • prof. dr hab. med. Waleria Hryniewicz – Kierownik Zakładu Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej w Narodowym Instytucie Leków – grant naukowy GSK
  • Dorota Zawadzka – doradca społeczny Rzecznika Praw Dziecka – współpraca z producentem szczepionki przeciw rotawirusom oraz producentem margaryny
  • Krzysztof Łanda – prezes Fundacji Watch Health Care finansowanej przez koncerny farmaceutyczne, który został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia

 • kaczad

  Oceniono 5 razy 1

  Kto nie szczepi? Wykształcone mamuśki siedzące w domu. Nie mające co robić, to wymyślają. Naczytają się pseudo naukowców i nawiedzonych poj... typu elbanowska godek i tego typu poczwary

 • zygzag33

  Oceniono 3 razy 1

  To cale zamieszanie ze szczepionkami dla mnie jest ironiczne. Szczepionki zostaly wdrozone w nasze zycie zeby zniejszyc prawdopodowienstwo zgonu poprzez rozne patogeny/wirusy. Przez lata osoby ktore kiedys by nie przezyly tzn. z bardziej ubogich materialnie lub intelektualnie rodzin by nie przezyly. Teraz te same grupy wylaczaja sie ze szczepien. Powinnismy dac wolna reke ewolucji.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 1 raz 1

  Pomorskie prowadzi. Wina Tuska!

 • norton2

  Oceniono 1 raz 1

  No to grabarze zacierają dłonie - interes się dobrze kręci .
  Oby tak dalej !!!

 • 162tony

  Oceniono 7 razy 1

  Ciemnogród to stan umysłu a nie kieszeni czy wykształcenia.
  Okazuje się że ci wszyscy Antyszepionkowi Celebryci mają wyższe wykształcenie, masę pieniędzy, mieszkają w wielkich miastach a w głowie mają tylko sianko...

 • lukturko

  Oceniono 3 razy 1

  To raczej zrozumiałe i nie powinno dziwić. Większość rodaków czerpiąca "wiedzę" z internetu mieszka w miastach. Użytkownicy Facebooka i innych mediów społecznościowych podążający za modą na "zdrowe odżywianie", suplementy, homeo-cośtam, i wszystkie inne bzdety tylko dlatego, że jakiś idol, celebryta, "gwiazda serialowa" poleciła - oni raczej mieszkają w miastach. Słowo "ciemnogród" pochodzi od ciemności i grodu, czyli miasta. Statystyka to potwierdza: nie szczepi miejska ciemnota. A że ma dyplomy, pieniądze czy tupet nie ma znaczenia. Nie zaskakuje mnie to.

 • zly_podatnik

  Oceniono 3 razy 1

  Według najnowszych badań renomowanej amerykańskiej uczelni medycznej jednakże utajnionych przez lobby koncernów farmaceutycznych osoby szczepione nie trafią do Nieba. Badacze poszukiwali także odpowiedzi na pytanie jak jednak do nieba trafić. Okazało się, że cuda czyni przekazanie na wychowanie dziecka do lat 14 księdzu katolickiemu. Co ciekawe chłopcy po zastosowaniu takiego rozwiązania mają o 67% więcej szans na trafienie do Nieba niż dziewczynki. Niestety wyniki badań zostały wykradzione w bardzo zuchwały sposób z komputera profesora, który zajmował się tym badaniem.
  Ktoś nie wierzy? Niech sprawdzi.

 • martha.wise

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze wykształcona osoba to nie dziennikarz, dziennikarka ani pani po innych bzedatach.

  Dobrze wykształcona osoba ma pojęcie o statystyce i higienie.

  A te panie są bezczelne k...y, które pasożytują na reszcie społeczeństwa. Szczepinie jest zawsze jakimś ryzykiem, więc lepiej by to ryzyko ponosiły inne grupy a one i ich dzieci miały jazdę na gapę.
  Mają też pieniądze (albo myślą, że mają wystarczająco) by pokryć ewentualne koszty leczenia.

  Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich zdrowych.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 7 razy 1

  Informuję Ciemnogród z gazety.pl, że Ciemny Lud występuje w każdym kraju i miejscu, w Bolandii występuje Ciemny Lud w miastach i wsiach, niezależnie od wszystkiego. Są też rózne Ciemne Ludy-patrz UK- UKiPowcy, w USA wybrali sobie Trumpa. W Bolandii jedne ciemne ludy wybierają po-pisy z przystawką onr-owo qookisową a inne ciemne ludy oglądają seriale pol-szmatowo-tvn-owo-wszelkie inne z promptera patologiczne, kolejne za to oglądają kur*ską TVPisslamizm albo oglądają seriale wolskie czy tureckie i leżą na kanapie sącząc piwo z lidla za 500+-TO JAKIM CUDEM MOZNA OD NICH WYMAGAĆ MYŚLENIA najprostszego?

 • takaprawda2015

  Oceniono 9 razy 1

  Wielkomiejski powiadacie. To teraz sprawdźcie skąd Ci wielkomieszczanie przyjechali do tych miast bo idę o zakład że 90% przyjechało w niedalekiej przeszłości ze wsi i udają miastowych.

 • zbigwiec

  Oceniono 5 razy 1

  Rzeczywiście gazeta.pl cienko przędzie że kolejny raz musi dorabiać na sponsorowanych przez koncerny farmaceutyczne artykułach wciskających nie myślącej własnym mózgiem masie ciemnotę !!!!!

 • cezar85

  Oceniono 11 razy 1

  nikt nie mówi, że to ciemnogród się nie szczepi

  bo tym ciągle w uszach brzmią słowa księdza i doktora, a z tymi na wsi się nie dyskutuje

  za to mówią o oszołomach, płaskoziemnych idiotach, którzy są gotowi dać w mordę nauczycielom

  bo śmią oceniać ich dzieci, adekwatnie do wiedzy i zaangażowania w naukę

 • hunkyyankee

  0

  To słoiki nie szczepią.

 • Rafal Galeski

  0

  platformiany ciemnogród . Teraz już wiadomo gdzie tak naprawdę mieści się ciemnogród . Poza tym jakby wykroić z Mazowsza Warszawę to mazowieckie miałoby wskaźniki jak inne województwa ściany wschodniej . Oto jeszcze jeden powód by ni głosować na PONowoczesnych

 • only.devil

  Oceniono 4 razy 0

  Nie szczepią ludzie myślący, potrafiący zauważyć pewne zależności pomiędzy skutkiem i możliwą przyczyną. Ciemnogród w tym wypadku to m.in wyznawcy Wybiórczej, która mówi im jak żyć bo sami niestety nie potrafią. Tak z ciekawości w USA nawięcej nieszczepionych dzieci mieszka w Silicon Valey. Tam też mieszka "polski" ciemnogród?

 • sardanapal62

  0

  Precz z fanatyzmem politycznym, religijnym i każdym innym

 • krzywelustro

  Oceniono 2 razy 0

  Te mapki niestety, pozwalają zaprognozować, w których miastach mogą być wybrani kacze przydupasy.

 • wawiak57

  0

  Mogę się wypowiadać tylko jako warszawiak. Ponieważ warszawiaków w Warszawie jest może 10 %, a reszta to import z prowincji, sondaż jest jak najbardziej prawdziwy. Ciemnogród nie szczepi.

 • partiota4

  Oceniono 1 raz -1

  Nikomu źle nie życzę, ale wydaje mi się, że parę przypadków polio w Gdańsku pomogłoby sprawie szczepień bardziej niż występy naukowców w telewizji. Szczególnie, że jest to choroba, która nie uwzględnia statusu społecznego i majątkowego (patrz prezydent USA FR Roosevelt)

 • alexmac

  Oceniono 5 razy -1

  Niechęć do szczepionek zwykle idzie w parze z obsesją na punkcie ekologii oraz tzw. zdrowego odżywiania i stylu życia, a tę spotyka się głównie wśród "młodych, wykształconych z wielkich miast".

 • Krzysztof Rembecki

  Oceniono 5 razy -1

  Wynika, że nie szczepią bachorów wyborcy PO i nowoczesnej, a szczepią wyborcy PIS. Drugi raz statystyka ukazała niezłe jaja. Pierwszy raz po wyborach samorządowych w 2014, gdy okazało się, że najtępsi wyborcy są w Wielkopolsce, a najinteligentniejsi w Podlaskiem.

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 11 razy -1

  He he he he...
  Piękne komentarze.
  Tradycyjne, żałosne tłumaczenia jak zawala się tak pieczołowicie hodowany światopogląd :D
  Gdzie było najwięcej odmówień szczepienia? Pomorskie? Tam gdzie wygrała PO?
  Gdzie było najmniej? Podkarpackie Janusze.
  Dajecie, dajecie :D

 • jeremy321

  Oceniono 6 razy -2

  Tu są argumenty merytoryczne argumenty prawne i medyczne dla obywatelskiego projektu o dobrowolności szczepień: stopnop.com.pl/uzasadnienie-ustawy/
  cala argumentacja dla utrzymania obecnego stanu rzeczy opiera sie na lęku i straszeniu epidemiami w czym prym wiedzie czerska gadzinowka, co nie powinno dziwic, bigfarma dobrze placi a na czerskiej z kasa krucho

 • patryk.nijaki

  Oceniono 2 razy -2

  w sumie im wieksze miasto tym wiecej sloikow, a ze to raczej te bedziej obrotne i agresywne jednostki to sie rzucaja. ci co zostali sami nie sa w stanie nic wymyslec nawet czegos tak glupiego jak odmowa szczepien wiec szczepia bo ociec z matko szczepili

 • pt.nut

  Oceniono 4 razy -2

  To przeciez oczywiste. Zazwyczaj wszelka “moda” zaczyna sie w miescie i stopniowo rozprzestrzenia sie na mniejsze skupiska ludzkie, coraz bardziej oddalone. Zrobcie badania za 10 lat.

 • mietasek1967

  Oceniono 8 razy -2

  Gdańsk nie szczepi się i dlatego Bolki chcą strzelać do ludzi .

 • jeremy321

  Oceniono 7 razy -3

  POLSKA

  Kraj, w którym za petycję możesz trafić do więzienia!

  Kraj, w którym maleńkiemu noworodkowi jest wstrzykiwana ryzykowna szczepionka przeciw gruźlicy – wycofana już 18 lat temu w Niemczech!
  Kraj, w którym szczepi się nawet wcześniaki przeciw zakażeniom wzw B z powodu ignorowania standardów higieny w placówkach medycznych – tanią, koreańską szczepionką nie stosowaną nigdzie w Europie!
  Kraj, w którym ciągle podaje się wycofaną w Europie, bardziej ryzykowną, pełnokomórkową szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi.
  Kraj, w którym przetarg na szczepionkę przeciw pneumokokom wygrywa koncern, dla którego pracował wiceminister zdrowia.
  Kraj, w którym szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami stosując przepisy dotyczące… klęski żywiołowej.
  Kraj, w którym zmuszą cię grzywną do zgody na podanie tych „dobrodziejstw” dziecku.
  Kraj, który nie ratyfikował Konwencji Bioetycznej i testuje się w nim najwięcej w Europie szczepionek.

  Kraj, w którym władza i korporacje cenzurują programy telewizji publicznej, bo do głosu dopuszczono w nich rodziny dzieci poszkodowanych przez obowiązkowe szczepienia.
  Kraj, w którym lekarzom zakłada się sprawy w sądzie o odebranie prawa wykonywania zawodu za informowanie o działaniach niepożądanych produktów farmaceutycznych.
  Kraj, w którym lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych.
  Kraj, w którym szczepi się największy na świecie procent dzieci, mimo najmniejszej liczby szczepionych przeciw grypie lekarzy.
  Kraj, w którym jedynym praktycznym przeciwwskazaniem do szczepienia jest zgon dziecka.
  Kraj gdzie koncerny zamawiają medialne kampanie szczujące społeczeństwo przeciw jedynym adwokatom praw pacjenta strasząc zmyślonymi epidemiami!
  Kraj, w którym główny urzędnik rapuje zamiast wykonywać swoje obowiązki kpiąc z poszkodowanych przez zaniedbania obywateli.
  Kraj, w którym wycofuje się „ze skutkiem natychmiastowym” uznaną za niebezpieczną doustną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzega, że ma być zużyta „do wyczerpania zapasów”.
  Kraj, w którym nie ma odszkodowań dla ofiar, a lekarze i urzędnicy są ponad prawem.

  Paradoks polega na tym, że Polska leży w Europie, gdzie szczepienia w większości państw są dobrowolne, a rodzice MAJĄ WYBÓR: czy, czym i kiedy zaszczepić dziecko.

  W Europie, gdzie mogą również wybrać szczepionki pojedyncze i szczepić w dłuższych odstępach czasu. Mogą też zrezygnować ze szczepień bez żadnych konsekwencji prawnych i kar. Nigdzie nie spowodowało to epidemii, którymi jesteśmy regularnie straszeni w mediach.

  PODPISZ PETYCJĘ! zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-administracji-publicznej/

 • jeremy321

  Oceniono 5 razy -3

  Decydujące posiedzenie w sprawie karnej przeciw Justynie Socha za petycję STOP NOP o ujawnienie powiązań z wielkim przemysłem farmaceutycznym.
  Kara więzienia i finansowa czy umorzenie?
  Postępowanie ciągnie się już od 2016 roku. Nie mamy wątpliwości kto jest odpowiedzialny za zaostrzające się sankcje za odmowę zgody na zabiegi profilaktyczne. W czyim interesie jest sprzedać jak najwięcej swoich produktów. Stoi za tym ogromny przemysł.
  Dlaczego eksperci nie są zmuszeni ujawniać swoich związków z tym przemysłem, chociaż jest to standardem na Zachodzie?
  Z jakich powodów popierają wynikający z obowiązku szczepień terror i nie chcą lepszego systemu NOP?

  PODPISZ PETYCJĘ! zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-administracji-publicznej/

 • antares777

  Oceniono 7 razy -5

  Wielkomiejski cham wymyślił sobie mapkę ciemnobrodu i się bezmyślnie ślini. I jeszcze każe się "redaktorem" nazywać

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 12 razy -6

  Czyli typowy czytelnik Gazety, mlody, wyksztalcony, lewicowy (przeciwnik korporacji i big pharmy) ;-)

  Dziekuje Bogu ze jestem ciemniakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX