Family Fest już za nami - takich atrakcji dla dużych i małych dawno Warszawa nie widziała!

W weekend 23-24 czerwca w naszej siedzibie przy ulicy Czerskiej 8/10 odbył się Family Fest - festiwal dla całych rodzin. Atrakcjom nie było końca

Program festiwalu podzielony był na dwa bloki - merytoryczny i kulturalno-rozrywkowy - tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przez te dwa dni odwiedziło nas ponad 1500 osób. Bardzo dobrze było nam z wami!

Strefa merytoryczna

W sobotę można było wziąć udział w dwóch warsztatach i w dwóch panelach wykładów. Pierwszy panel, poświęcony ciąży i porodowi cieszył się zainteresowaniem wśród przyszłych rodziców (a szczególnie wśród kobiet w ciąży). Drugi panel poświęcony był pielęgnacji, żywieniu i zdrowiu dzieci. Równie ciekawe i pomocne były także warsztaty. Pierwszy - o faktach i mitach dotyczących karmienia piersią - zainteresował głównie przyszłe mamy, a na drugim - dotyczącym pierwszej pomocy pediatrycznej - byli ci, którzy rodzicami dopiero zostaną, jak i ci, którzy dzieci już mają. Notesy i długopisy były w ciągłym użyciu, wiedzy i informacji nie zabrakło!

Prowadzący warsztaty to eksperci w swoich dziedzinach i prawdziwi pasjonaci tematu: Agnieszka Kamińska-Nowak - Stowarzyszenie Położnych Rodzinnych Położna POZ Polskie Towarzystwo Położnych, Beata Pięta - Polskie Towarzystwo Położnych, dr Urszula Tataj-Puzyna - Polskie Towarzystwo Położnych Szkoła "Narodziny", dr Ewa Miśko-Wąsowska - pediatra.

W niedzielę odbyły się dwa panele: poświęcony bezpieczeństwu dzieci oraz psychologii i prawidłowemu rozwojowi dzieci. Panel Bezpieczeństwo dzieci: produkty, alergie, uczulenia to dwa wykłady, które poprowadzili Ewa Łukasik, Główny specjalista ds. opiniowania produktów dziecięcych z Instytutu Matki i Dziecka i dr Bartosz Pawlikowski, Specjalista Dermatologii i Wenerologii, pediatra. Panel Psychologia i prawidłowy rozwój dziecka to cztery wykłady. Prelegenci to Magdalena Dąbrowska (fizjoterapeuta, psychoterapeuta), pediatra dr Ewa Miśko-Wąsowska i Marta Majorczyk, dr nauk humanistycznych, pedagog, która poprowadziła dwa wykłady.

Informacji o naszych prelegentach szukajcie tutaj.

Organizatorzy, patroni i partnerzy Family FestOrganizatorzy, patroni i partnerzy Family Fest 

Strefa kultury

Wspaniale się działo także w strefie kultury. Family Fest w strefie kultury zaczęliśmy od obejrzenia fragmentów spektaklu "Księga Dżungli" Teatru Muzycznego Roma. Później do wspólnego czytania zaprosiła nas Edyta Jungowska. I mali, i duzi śpiewali razem z Fasolkami - zespół obchodzi w tym roku 35. urodziny, a na naszej scenie zaprezentował też jubileuszowe piosenki. Na scenie nie zabrakło też Pana Tik-Taka i profesora Ciekawskiego. Za nami także warsztaty z ornitologiem Szymonem Drobniakiem (teraz już wiemy, jak podglądać ptaki i jak zachęcić je, aby przyleciały do naszego ogrodu czy na balkon) oraz spektakl "PUF!" Teatru Niewielkiego.

Niedziela w strefie kultury to Smykofonia, spotkanie z Adamem Wajrakiem, koncert Jerza Igora i warsztaty z Teatrem Lalek Guliwer.

Opis poszczególnych wydarzeń znajdziecie tutaj.

Wystawcy

Family Fest to także bogata oferta wystawców. Na stoiskach można było kupić akcesoria dla najmłodszych (rodzice kompletujący wyprawkę na pewno znaleźli wiele skarbów), ale i coś dla starszaków - m.in. książki i kreatywne zabawki. Ale strefa targów to nie tylko zakupy! Dzieci mogły tu się doskonale bawić, wziąć udział w różnych warsztatach i spotkać swoich ulubionych bohaterów.

Wśród wystawców znaleźli się między innymi: ATB Meble, Cricco (artykuły szkolne), Giganci Programowania, Miapka Design (kurteczki dla dzieci i nie tylko), Pan Królik (piękne pluszaki), Wydawnictwo Literówka, i wielu innych.

Podczas festiwalu odbyły się pokazy filmów krótkometrażowych z repertuaru 3 i 4 edycji Festiwalu Filmowego Kina Dzieci oraz warsztaty z Centrum Sztuki Współczesnej.

W niedzielę pogoda nas nie rozpieszczała, ale w sobotę odwiedzającym udało się skorzystać również z licznych atrakcji na zewnątrz budynku. W naszym miasteczku zabaw można było zaszaleć na wrotkowisku i dmuchańcach.

Organizatorami Family Fest były serwis eDziecko.pl i Co Jest Grane 24.

Patroni i partnerzy

Patroni honorowi: Rzecznik Praw Dziecka i Marszałek Województwa Mazowieckiego

Partnerzy merytoryczni: Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Położnych, epozytywnaopinia.pl, Uniwersytet SWPS i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Położnych Rodzinnych.

Partnerzy medialni: magazyn "Dziecko", Radio Złote Przeboje, wyborcza.pl Warszawa, Polsat JimJam, Qlturka.pl, sportowarodzina.pl, ladnebebe.pl

Partnerzy: Pampers, Bank komórek macierzystych NoVUM, 1000 Pierwszych Dni Dla Zdrowia, Silesiadzieci.pl, Ziołolek, Chicco, Jelp, PharmaVitae, Bebble, Maternea, Amica, Ogólnopolskie Centrum Medyczne, Whisbear, Boiron, Camilia

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy, to dzięki wam wszystko się tak wspaniale udało!

Więcej o: