Co się działo podczas pierwszego dnia Family Fest, co czeka nas jutro?

W weekend 23-24 czerwca zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Czerskiej 8/10 w Warszawie na Family Fest - wydarzenie, podczas którego coś dla siebie znajdą i mali, i duzi. Pierwszy dzień festiwalu dobiega końca.

W strefie merytorycznej pierwsza pomoc i nie tylko

Dziś mogliśmy wziąć udział w dwóch warsztatach i w dwóch panelach wykładów. Pierwszy panel, poświęcony ciąży i porodowi cieszył się zainteresowaniem wśród przyszłych rodziców (a szczególnie wśród kobiet w ciąży). Drugi panel poświęcony był pielęgnacji, żywieniu i zdrowiu dzieci. A co z warsztatami? Obydwa były niezwykle pomocne. Pierwszy - o faktach i mitach dotyczących karmienia piersią - zainteresował głównie przyszłe mamy, a na drugim - pierwsza pomoc pediatryczna - byli ci, którzy rodzicami dopiero zostaną, jak i ci, którzy dzieci już mają. Notesy i długopisy były w ciągłym użyciu, wiedzy i informacji nie zabrakło!

Wspólne czytanie, śpiewanie w strefie kultury

Family Fest w strefie kultury zaczęliśmy od obejrzenia fragmentów spektaklu "Księga Dżungli" Teatru Muzycznego Roma. Przygody chłopca o imieniu Żaba podobały się i starszym widzom. Później do wspólnego czytania zaprosiła nas Edyta Jungowska. Starsi mogli przypomnieć sobie przygody rudowłosej Pippi, a młodsi... poznali nową koleżankę. I mali, i duzi śpiewali razem z Fasolkami - zespół obchodzi w tym roku 35. urodziny, a na naszej scenie zaprezentował też jubileuszowe piosenki. Na scenie nie zabrakło też Pana Tik-Taka i profesora Ciekawskiego. Za nami także warsztaty z ornitologiem Szymonem Drobniakiem (teraz już wiemy, jak podglądać ptaki i jak zachęcić je, aby przyleciały do naszego ogrodu czy na balkon) oraz spektakl "PUF!" Teatru Niewielkiego. Oj, do takiego muzycznego tajemniczego ogrodu przenieślibyśmy się jeszcze nie raz, nie dwa...

Family Fest, jedyny taki festiwal rodzinnyFamily Fest, jedyny taki festiwal rodzinny 

Co przygotowaliśmy na niedzielę?

W strefie merytorycznej odbędą się dwa panele: poświęcony bezpieczeństwu dzieci oraz psychologii i prawidłowemu rozwojowi dzieci. Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny, trzeba się tylko na nie zapisać tutaj.

Panel Bezpieczeństwo dzieci: produkty, alergie, uczulenia to dwa wykłady, które poprowadzą Ewa Łukasik, Główny specjalista ds. opiniowania produktów dziecięcych z Instytutu Matki i Dziecka i dr Bartosz Pawlikowski, Specjalista Dermatologii i Wenerologii, pediatra. Panel Psychologia i prawidłowy rozwój dziecka to cztery wykłady. Prelegenci to Magdalena Dąbrowska (fizjoterapeuta, psychoterapeuta), pediatra dr Ewa Miśko-Wąsowska i Marta Majorczyk, dr nauk humanistycznych, pedagog, która poprowadzi dwa wykłady. Informacji o prelegentach szukajcie tutaj.

Dr Ewa Miśko-Wąsowska w sobotę opowiadała o przyczynach bólu brzuszka u dzieci i o ząbkowaniu, a w niedzielę zaprasza na wykład o śnie dzieciDr Ewa Miśko-Wąsowska w sobotę opowiadała o przyczynach bólu brzuszka u dzieci i o ząbkowaniu, a w niedzielę zaprasza na wykład o śnie dzieci fot. nn-k

Niedziela w strefie kultury to Smykofonia, spotkanie z Adamem Wajrakiem, koncert Jerza Igora i warsztaty z Teatrem Lalek Guliwer. Opis poszczególnych wydarzeń znajdziecie tutaj.

Nie zapomnijcie o strefie targów

Na stoiskach możecie kupić akcesoria dla najmłodszych (rodzice kompletujący wyprawkę na pewno znajdą wiele skarbów), ale i coś dla starszaków - m.in. książki i kreatywne zabawki. Ale strefa targów to nie tylko zakupy! Dzieci mogą tu się doskonale bawić, wziąć udział w różnych warsztatach i spotkać swoich ulubionych bohaterów.

Podczas festiwalu zapraszamy na pokazy filmów krótkometrażowych z repertuaru 3 i 4 edycji Festiwalu Filmowego Kina Dzieci oraz na warsztaty z Centrum Sztuki Współczesnej.

Zarówno dziś, jak i jutro można też skorzystać z licznych atrakcji na zewnątrz budynku. W naszym miasteczku zabaw znajdziecie m.in. wrotkowisko i dmuchańce. Mamy nadzieję, że w niedzielę pogoda pozwoli nam dobrze się bawić, a jeśli nie... w środku też będzie się działo!

Dziękujemy, że byliście z nami dzisiaj i zapraszamy jutro!

Redakcja serwisu eDziecko i cojestgrane24.pl

Family Fest to coś i dla małych, i dla dużychFamily Fest to coś i dla małych, i dla dużych fot. nn-k

Więcej o:
Copyright © Agora SA