Jak poprawić estetykę skóry po porodzie?

Wielu mamom nie podoba się wygląd ich skóry po porodzie. Często jest ona sucha i pozbawiona jędrności. Obecnie istnieje jednak wiele metod, które pomogą nam w powrocie do dawnego wyglądu.

Powszechny problem

W okresie ciąży włókna kolagenu i elastyny zawarte w skórze ulegają rozciągnięciu. Przez to po porodzie często jest ona zwiotczała i sucha, traci swoją dawną jędrność. Co więcej, na piersiach, brzuchu i udach pojawiają się rozstępy. To powszechny problem wielu mam.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zaakceptować nowego wyglądu, zaczynamy szukać sposobów na jego zmianę. Kobiety inwestują wówczas w różne kosmetyki, które często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. To dodatkowo pogłębia ich frustrację. Musimy jednak pamiętać, że w obecnych czasach nie jesteśmy skazane na taki wygląd. Istnieje wiele skutecznych metod, dzięki którym nasza skóra wróci do poprzedniej formy. Z pomocą przychodzą na przykład różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Oferta jest coraz szersza i są one coraz łatwiej dostępne. Warto jednak przed podjęciem decyzji zaczerpnąć rady eksperta.

Wykład dla mam

O problemach ze skórą po porodzie opowie w trakcie wielkiego festiwalu rodzinnego dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog i pediatra. Ekspert poprowadzi wykład „Jak poprawić estetykę skóry po porodzie”, w trakcie którego przedstawi sprawdzone metody na lepszy wygląd.

Dr Pawlikowski to wysokiej klasy ekspert w dziedzinie laseroterapii, członek Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założyciel pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy. W 2014 roku założył Medevac Klinika Pawlikowski, oferującą kompleksowe usługi medyczne w zakresie leczenia dzieci i dorosłych, którą prowadzi wspólnie z żoną.

Żłobek i przedszkole - jak przygotować dziecko i siebie do nowego etapu? >>

Wielki festiwal rodzinny

W trakcie festiwalu będziemy mogli skorzystać także z innych porad eksperckich. W programie m.in. Jak najlepiej przygotować się do porodu i przejść czas połogu - o czym koniecznie wiedzieć okiem położnej, Jak bezpiecznie dobierać produkty dla dzieci - jak mądrze czytać etykiety i czego w składach różnych produktów dla niemowlaka, dziecka żłobkowego, przedszkolaka.

Family Fest, jedyny taki festiwal rodzinnyFamily Fest, jedyny taki festiwal rodzinny 

Family Fest - kiedy i gdzie?

Family Fest odbędzie się 23 i 24 czerwca tego roku w siedzibie Wydawnictwa Agora w Warszawie. Na imprezie nie zabraknie kulturalnych atrakcji dla najmłodszych, fachowych porad dla rodziców i bogatej oferty wystawienniczej z najlepszymi markami dziecięcymi. 

W programie m.in. koncerty: muzyczny duet Jerz Igor, legendarny zespół dziecięcy Fasolki, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 35-lecia, Smykofonia, czyli znany już projekt z muzyką klasyczną dla smyków; teatr: spektakl „Puff” Teatru Niewielkiego, fragmenty „Księgi Dżungli” Teatru Muzycznego Roma i warsztaty z Teatrem Guliwer; dzieci będą mogły obejrzeć też niezwykłe filmy z Festiwalem Filmowym Kino Dzieci i wziąć udział w organizowanych warsztatach.

Bezpłatne zapisy do strefy merytorycznej i bilety na biletycjg24.pl

  • 10 zł - bilet jednodniowy
  • 15 zł -karnet dwudniowy
  • dzieci wstęp wolny

Adres wydarzenia: Agora, ul. Czerska 8/10, Warszawa, 23-24 czerwca, godz. 11-18.

Szczegóły na: familyfest.pl

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniem? Zajrzyj TUTAJ >>

Więcej o: