Matki wraz z dziećmi zaprotestują przed Szpitalem Bielańskim. Mają dość nagonki obrońców życia

W piątek, pierwszego czerwca, odbędzie się protest matek w obronie lekarzy ze Szpitala Bielańskiego. Placówka ta od lat jest atakowana przez zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego.

"NIE dla fałszywych oskarżeń"

Matki, których dzieci urodziły się w Szpitalu Bielańskim, postanowiły stanąć w obronie tamtejszych lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego. W piątek 1 czerwca 2018 roku na placu przed głównym wejściem do szpitala odbędzie się ich protest.

Na chwilę obecną na wydarzeniu zapisanych jest już blisko 1000 uczestników. Kobiety deklarują, że pojawiają się na proteście wraz ze swoimi dziećmi, które urodziły się w Szpitalu Bielańskim. Na stronie wydarzenia możemy przeczytać:

Mamy dzieci urodzonych na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym Szpitala Bielańskiego sprzeciwiają się szkalowaniu dobrego imienia Zespołu Lekarzy i Pana Profesora Romualda Dębskiego. Mówimy stanowcze NIE dla fałszywych oskarżeń i działań, które godzą w dobry wizerunek osób, które pomogły przyjść na świat naszym dzieciom, często po bardzo trudnych ciążach.

Zaczęło się od oburzającego plakatu

Przypomnimy, że na początku maja przed szpitalem pojawił się plakat, na którym zestawiono wizerunek prof. Dębskiego ze Szpitala Bielańskiego z martwymi płodami. W obronie lekarza list napisała nasza dziennikarka Eliza Dolecka.

Jestem feministką i ateistką, zwolenniczką pełnej wolności kobiety do decydowania o swoim ciele. Zarazem tzw. boską matką, bo zdecydowałam się urodzić dziecko, sama cierpiąc na chorobę nowotworową. Decyzja tym trudniejsza, że jestem po czterdziestce i mam już dwoje starszych dzieci, które wychowuję samotnie.

Autorka listu odniosła się także do kwestii aborcji. W jej położeniu takie rozwiązanie mogłoby rozważać wiele kobiet:

Przed aborcją nie powstrzymał mnie dobry pan Bóg, ale przede wszystkim lekarze ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Wolni od ideologii zapewnili najlepszą możliwą diagnostykę, opiekę prenatalną i poporodową dla mnie i mojego synka. Na każdym etapie wspierali, informowali, dawali wybór i poczucie bezpieczeństwa. Nie byłam popsutym workiem dla dzidziusia, a kobietą, która ma szansę dać życie.

Protest odbędzie się w piątek 1 czerwca 2018 przed wejściem do Szpitala Bielańskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10. Chcesz wesprzeć protestujące matki? Więcej na temat piątkowego wydarzenia dowiesz się TUTAJ >>

Zobacz także:

Czy opalanie w ciąży jest bezpieczne? [EDZIECKO]

Więcej o: