1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Komentarze (281)
"Dziecko nie ma kości nosowej. Wie pani, co to znaczy?". Jak prawo do wyboru odwiodło katoliczkę od aborcji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mejerewa

  Oceniono 7 razy 7

  "Przecież ja nie muszę urodzić tego dziecka, jeśli okaże się, że ma wadę!", dotarło do bohaterki. W tym momencie, jak wspomina, poczuła ogromną ulgę - tak dużą, że w końcu "zeszło" z niej napięcie ostatnich dni i kilka kolejnych przeżyła w całkowitym spokoju."

  Tak, w kraju, gdzie kobieta ma prawo do decyzji. W polskim katotalibanie tak być nie może, bo liczy się tylko prawo boskie i sumienie biskupów oraz hipokryzja polityków.

 • Kris Smigielski

  Oceniono 9 razy 7

  Najlepsze jest "szukanie" znakow przez modlitwe. Ludziska ocknijcie sie z tego religijnego amoku gdyz po smierci bedziecie bardzo, bardzo rozczarowani ze sie sami w ch...ja przez cale zycie daliscie robic.

 • jur.jam

  Oceniono 6 razy 6

  Cała wiedza medyczna do likwidacji ... Wola Boża i Opatrzność wystarczą !!!!!!!!

 • ida61

  Oceniono 6 razy 6

  dlaczego katole polacy narzucaja swoja wole i swoje jakies przekonania religijne innym Polakom.t katol polak /nie mylic jak ktos napsial na internecie z katolikami na zachodzie/, bo katol polak jest zawistny,zazdrosny, wbije noz w plecy innemu polakowi, okradnie, opluje. dlaczego ejstes taki slaby w swojej wierez, nie uznajesz slow swoich papiezy ip2, franka, benka i musisz narzucac swoje zakichane prawa innym Polakom /zakaz aborcji,z akaz in-vitro, zamkniete sklepy w niedziel?. czy ktos pomyslal co bedzie jak rodzice umra i wtedy zrzuci sie opieke nad Downem, uposledzonym dzieckiem siostrze, bratu, ciotko, wujkom bo ajkims porabanym rodzicom chcialo sie urodzic uszkodzony plod a przez to schrzani sie zycie innym ludziom. to jest tylko zachcianek, brak myslenia o przyszlosci. mozesz spieprzyc swoje zycie rodzac uszkodzony plod ale potem jak umeirasz to zabij tez to uposkedzone dziecko, bo nie am obowiazku abym tym czyms zajela sie siostra, brat, ciotka wujek, a moze panstwo ma lozyc pieniadze na utrzymanie takich dzieci, gdzie nie ma pieniedzy na leczenie , na obiady w szkolach dla dzieci normalnych.

 • sheyla

  Oceniono 6 razy 6

  Zastanawiam się, skąd ci anti-choice biorą tych lekarzy, którzy na dzień dobry po otrzymaniu już pierwszych wyników od razu jako jedną i najlepszą opcję podają aborcję. U mojego syna po pierwszym badaniu prenatalnym wyszło bardzo podwyższone ryzyko respołu Downa. Lekarka ani słowem nie zająknęła o aborcji. Powiedziała tylko, że w tej sytuacji mamy dwa wyjscia: badanie inwazyjne, niosące ze sobą niewielkie, ale jednak, ryzyko oraz badanie nieinwazyjne, płatne coś koło 2 000. My akurat nie zdecydowaliśmy się ani na jedno ani na drugie.To była nasza decyzja. Nie uważam jednak, że mielibyśmy prawo decydowania za kogokolwiek, czy ma urodzić takie dziecko czy nie. Każdy powinien sam podjąć taką decyzję, jakakolwiek by ona nie była. Syn urodził się zdrowy. Niemniej jednak, po zaostrzeniu ustawy inwazyjne badania (dające 100 % pewności) jak sądzę, były zakazane i pozbawione już w zasadzie sensu. Badania nieinwazyjne nie dają takiej pewności i dają spory (jak widać margines błędu a na test płatny nie każdego stać). Do czego zmierzam? Otóż Polki (te zamożniejsze, które będzie stać na wykonanie za granicą późnej aborcji) nie będą już raczej za granicą wykonywać badań inwazyjnych, tylko od razu będzie zabieg. Oznaczać to będzie wiele aborcji zdrowych dzieci. Dzieci na których powinno zależeć rządowi. Będzie to więc działanie, które paradoksalnie może zmniejszyć "dzietność".

 • white_lake

  Oceniono 5 razy 5

  niby morał pozytywny, wybór - tak! brawo!
  ale w sumie jakaś nieautentyczna ta historia się wydaje

 • jur.jam

  Oceniono 7 razy 5

  Skoro wycinamy zniekształcone / rakowe/ części naszego ciała dlaczego nie można tego zrobić z zdeformowanym płodem ?????????

 • realizmforte

  Oceniono 4 razy 4

  My ludzie "tworzymy" tylko wehikuły. Świadome tworzenie wadliwego - narzędzia tortur jest skrajnym, bestialskim egoizmem.
  Do jasnego gwinta -nie wszyscy muszą mieć dzieci !! Można też adoptować , albo znaleźć sobie inny cel w życiu.
  To politycy i tzw religie i metodycznie podsycany strach przed śmiercią - manipulują ludźmi , bo czym więcej zasobów ludzkich w ich dyspozycji, tym więcej władzy i dobrobytu dla nich. Efekt jest taki, że niedługo unicestwimy całą planetę i całą ludzkość szlag trafi.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 24 razy 4

  Blogerka katoliczka :)
  Profil na FB założony akurat w czwartek i 1 anonimowy wpis w nim.
  No urzekła mnie ta historia do łez (ze śmiechu).

 • cessarok

  Oceniono 3 razy 3

  Wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Wbijcie sobie to do łbów katopatole!

 • gosiek55

  Oceniono 3 razy 3

  czy ktoś z tych obrońców życia -starszych panów zastanowił się co musi czuć kobieta która nosi nieuleczalnie chore dziecko??chore dziecko któro zaraz po albo w trakcie porodu może umrzeć??czy ktoś się nad tym zastanawia??bo nic nie słyszę od obrońców życia o wsparciu dla kobiety ,dla jej rodziny,dla jej dzieci o ile ma??jest tylko,że zabija i to słowo powtarzają jak mantrę,po to medycyna poszła tak daleko do przodu ,że i są badania prenatalne,są i aborcje ale nikt nikogo nie zmusza więc obrońcy o co ten krzyk???jak nie chcecie to nie poddajecie się aborcji ale nie bądzcie wyznacznikiem prawa dla wszystkich bo te wasze argumenty to jak zabawki dla dzieci sypią się może posłuchajcie ludzi którzy kształcili się ,i mają wiedzę bo jak słyszę wywiady pani Godek to tam tylko chyba 3 zdarzenia i nie wiem czy nie wymysłone o aborcji w 6tym miesiącu o zgrozo gdzieś coś przeczytała ,podsłuchała i opowiada nic konkretów,nic o wsparciu rodzin.kobiet

 • Janek Chumski

  Oceniono 3 razy 3

  Mam pytanie do wszystkich zwolenników zaostrzenia prawa do aborcji - Czy ktoś z was pomyślał o przepisach czy ustawach chroniących matkę oraz dziecko zrodzone na skutek takich praw???
  Jakoś nie słyszałem ani słowa o opiece , dotacjach , stałej rencie.
  Kościół jak zaklęty milczy na ten temat.
  Matki nie wiedzą czy dostaną pomoc i skąd.
  A wy każecie im rodzić kaleki .
  Pomyślcie trochę co dalej!!!!!!

 • valla

  Oceniono 7 razy 3

  A podatnik potem płaci za fanaberie takich mamuś.... Bo z tych dzieci i tak nic nie bedzue

 • popijajac_piwo

  Oceniono 17 razy 3

  Ta pani nie jest żadną katoholiczką. Katohole nie robią usg...

 • e-mil-kot

  Oceniono 2 razy 2

  Prawo do życia oznacza, że "owieczki" mają prawo do cierpienia, a "pasterze" mają prawo do strzyżenia*
  * - czytaj: "kasy z chrztów i pogrzebów"
  I tyle w temacie mądrości i zasad sukienkowych.

 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 2

  Wolność wyboru, tylko tyle albo aż tyle jest nam potrzebne! Każdy kto tą wolność ogranicza nie zasługuje na szacunek.

 • elsalto

  Oceniono 2 razy 2

  cóż, opowieść dobra ale nie trafi do "obrońców zycia". Oni wiedzą przecież najlepiej. Oni nie maja watpliwości, bo przecież Ojciec Dyrektor wyraźnie określił swoje stanowisko.

 • sandiii

  Oceniono 1 raz 1

  "Warunkiem decyzji jest możliwość wyboru." - i to jest Clou całej tej sytuacji. Jesteś przeciw aborcji: nie rób jej. Nie można wymagać by wszyscy przymusowo przyjęli jeden światopogląd - narzucanie swojego zdania innym jest niedpuszczalne bo rodzi chęć rozszerzania katalogu rzeczy PRZYMUSOWYCH ze względu na światopogląd tych którzy w tym momencie mają większość w parlamencie = jak stracą większość to mniejszość może się zacząć "mścić" a to oznacza uruchomienie mechanizmu podobnego do Vendety. A to już jest samonakręcająca się spirala negacji innych i nienawiści do innych.

 • Ewa Pokorska

  Oceniono 3 razy 1

  Właśnie prawo wyboru nikt nie ma prawa decydować miałam taką samą sytuację...nie chcecie czuć tego co czuje kobieta mając świadomość że dziecko może być chore...wypowiadają się ci co już wychowali zdrowe dzieci lub myślą że ich to ni będzie dotyczyło...

 • atibalo

  Oceniono 1 raz 1

  Dla świata zwierząt bóg ustanowił proste zasady ...

 • six_a

  Oceniono 5 razy 1

  pieprzona katozaraza, a szczepionek na ten syf nie ma.

 • grey55

  Oceniono 2 razy 0

  Do autorki: żyj jak chcesz ale też daj żyć innym. Nie każdy ma siły, możliwości i ochotę codziennie patrzeć jak jego dziecko cierpi psychicznie fizycznie i społecznie.

 • progus

  0

  Łatwiej było by decydować się na urodzenie niepełnosprawnego dziecka, gdyby była szansa, że państwo wspomoże rodziców i zajmie się dorosłym niepełnosprawnym po ich śmierci.

 • uenostation54

  0

  a co z ojcem dziecka? tu chyba jest problem.

 • vito14

  Oceniono 6 razy 0

  Ja jestem gorącym przeciwnikiem aborcji, ale nie jestem za jakimikolwiek zakazami nawet dotyczących aborcji tych zdrowych dzieci. Dziś chcą nam wprowadzić średniowiecze, na siłę ma urodzić i dalej się samemu męczyć. A wg mnie państwo nie powinno zakazywać i tym samym karać, a wręcz odwrotnie nagradzać te kobiety i ich rodziny które zdecydowały się urodzić. Każda kobieta która chce usunąć dziecko powinna mieć kontakt z psychologiem, który wytłumaczy jakie są konsekwencje, że przecież można urodzić dziecko i następnie oddać do adopcji gdzie takie dziecko będzie dla nowej rodziny największym szczęściem w ich życiu. Taka kobieta powinna być otoczona szczególną opieką, bo jeżeli podejmuje się tak drastycznego kroku musi mieć ważne do tego powody, bo co niektórym wydaje się że aborcja jest tym samym co wyjście do kosmetyczki. Powinny być specjalne ośrodki dla samotnych mam w ciąży, gdzie dostaną opiekę, w szpitalach osobne oddziały gdzie kobiety po urodzeniu bez wymownych spojrzeń i podtekstów mogły by urodzić i oddać dziecko do adopcji gdzie po prostu będzie szanowana, że nie zabiła dziecka tylko dała mu szanse na lepsze życie. Podobnie z chorymi dziećmi, matka powinna mieć poczucie, że jeżeli urodzi takie dziecko i podejmie się jego wychowania to powinna mieć poczucie, że cała machina państwowa stoi za nią (sowite zasiłki, szpitale, ośrodki rehabilitacji itp.) bo dziś jest dokładnie na odwrót, państwo każe rodzić i martw się dalej sama.

 • basiacan

  Oceniono 45 razy -1

  W normalnym spoleczenstwie dziecko, a pozniej osoba dorosla z zespolem Downa jest akceptowana jako rownoprawny czlonek grupy. Zyja i pracuja wsrod nas i z nami (Kanada). W Polsce zas wystarczy byc mniej urodziwym, nizszym, chudszym, grubszym od rowiesnikow czy miec wade wzroku by byc ostracyzowanym i wysmiewanym.... Tak wiec podjecie decyzji o urodzeniu dziecka z zespolem Downa jest miara wielkiej odwagi i milosci.

 • daga_1

  Oceniono 2 razy -2

  Dziecko nie ma kości nosowej- wie pani co to znaczy? Nie, nie wiem. Niby skąd miałabym wiedzieć jeśli do tej pory nie miałam takiego przypadku. Przecież chyba żadna kobieta po zajściu w ciążę nie czyta wszystkich objawów wszystkich chorób i defektów. Historyjka wyssana z palca.

 • patriot1

  Oceniono 8 razy -2

  wspaniały artykuł na zamówienie...jaka"świętość życia" droga blogerko od łzawych opowiastek?świadomość że w brzuchu rozwija się człowiek,to nie wiara,świętość,ani inne gusła czy zabobony-nie widziałaś przypadkiem na owym USG człowieka?żywego człowieka z rękami,nogami i bijącym sercem?to nie gumowa kaczka,to człowiek..
  .jestem za tym aby w ustawie-tej która teraz obowiązuje zmieniono brzmienie zapisu na "matka ma prawo do zabicia swojego dziecka"-żadnych eufemizmów,terminacji,aborcji,spędzania płodu-uwielbiacie się oszukiwać,nawet na poziomie werbalnym,chcecie zabijać,ale jesteście tak zakłamani,i bez jaj że potrzebujecie słownego bajeru aby wasza słaba psychika wam nie siadła?
  swojego dziecka nigdy zabije po prostu dobry,przyzwoity człowiek,prawdziwa matka-a nie katoliczka,baptystka czy jehowa .matka która jest w stanie zaakceptować tylko wyselekcjonowane,pozbawione chorób potomstwo to nie jest żadna matka,to po prostu hormonalnie zaprogramowany (po)twór który musi mieć dzidziusia

 • gnago

  Oceniono 10 razy -2

  Nie chcesz dziecka po seksie tabletka po , chcesz zażywaj witaminy z mikroelementami i koniecznie z kwasem foliowym . Szeptajo że brak tego ostatniego jest przyczyną

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 3 razy -3

  "Zdawali sobie sprawę, że Żydzi pasożytują na ich narodzie. Że ssą jego najważniejsze soki życiowe, sami nic nie robiąc. Że kpią sobie z prawa, bo sami płacą za jego stanowienie tak, by im służyło. Ale wtedy ich olśniło: przecież nas jest więcej. Przecież jesteśmy silniejsi. Przecież możemy ich wybić. Do nogi."

  Im dłużej was czytam, tym bardziej jestem przekonany, że Szatan, ojciec kłamstwa, istnieje.

 • mariola112

  Oceniono 7 razy -3

  Wszyscy piszecie o dzieciach które się jeszcze nie urodziły a co w przypadku gdy dziecko rodzi się zdrowe a zostaje niepełnosprawne fizycznie czy umysłowo na skutek błędu lekarskiego lub jakiejś choroby?

 • qawsedrftg

  Oceniono 7 razy -3

  Z wikipedii: "In Israel, abortion is allowed with the approval of a termination committee if the woman is unmarried". JAK TO? Prawo do aborcji zależy od jakiegoś komitetu jeśli kobieta nie jest zamężna? Dlaczego Autorytety nie protestują?

 • Ewa Olszewska

  Oceniono 6 razy -4

  A dla ilu lekarzy i ciężarnych wynik badania USG byłby wystarczający? I dlaczego po wykonaniu skrobanki lub późniejszej terminacji ciąży nie wykonuje się badań genetycznych dla potwierdzenia diagnozy? Takie badania powinny być obligatoryjne z obowiązkiem powiadomienia niedoszłej matki o ich wynikach.

 • yzek

  Oceniono 6 razy -4

  Katoliczka patrzy się na zdjęcie USG, diagnozy, sumienie ją gryzie, lęk spać nie daje itp. Nagle patrzy na zdjęcie jeszcze raz i mówi: luz, chill, w razie czego to wyskrobię. I nagle wszystko ustępuje! Normalnie, cud! Szatan już wygrał, już jest jego, więc zamiast ją dręczyć głaszcze po główce i upewnia: dobrą decyzję podjęłaś dziecko, teraz głoś moją nowinę o "prawie do wyboru"!

  Y.

 • Marek Zegarek

  Oceniono 4 razy -4

  downy rodzą się raczej w przypadku gdy młoda dziewczyna puści się z jakimś starym dziadem

 • Marek Zegarek

  Oceniono 4 razy -4

  downy rodzą się raczej w przypadku gdy młoda dziewczyna puści się z jakimś starym dziadem

 • lecuk

  Oceniono 6 razy -6

  Mydlenie oczu. Pro choice rozumują prawo wyboru jako dopuszczalną możliwość aborcji w sytuacji obiektywnie trudnej dla osoby,czyli chcą,aby państwo im zezwoliło i zagwarantowało możliwość uśmiercenia dziecka,gdy uznają,że to dla nich będzie najlepsze.Pro life rozumieją prawo do wyboru jako zdolność osoby dotkniętej trudną sytuacją osobistą do wyboru wartości większej z moralnego i społecznego punktu widzenia, dlatego domagają się,aby państwo zagwarantowało maksymalną ochronę życia i rozwijało wszelkie formy zdrowotnej i socjalnej opieki nad tym życiem. Pro choice rozumują prawo wyboru zawężająco, a pro life rozszerzająco. Jeśli się wybiera pro choice to się zwalnia państwo i jego agendy od odpowiedzialności za życie obywateli-państwo może,a nie musi np. budować ośrodki wsparcia dla niepełnosprawnych czy wypłacać zasiłki celowe dla opiekunów takich osób. Jeśli się wybiera pro life to czyni się państwo odpowiedzialnym za realizację polityki maksymalnego dla jego możliwości wsparcia ochrony życia, czyli państwo musi tworzyć i finansować hospicja perinatalne, łożyć na badania naukowe w dziedzinie neonatologii, itd.

 • Marek Zegarek

  Oceniono 7 razy -7

  więcej wege, diety i fitness, a downy będą się wykluwać za każdym razem

 • gregra

  Oceniono 9 razy -7

  czy warunkiem zatrudnienia w redakcji gw jest fakt molestowania przez księży w dzieciństwie
  jako potral aspirujący do miana opiniotwórczenie NIE wolno codziennie zaczynać do zdjęcia kaczora lub tego jak odrażający są katolicy:))) to niepoważne, żeby nie powiedzieć nachalna głupota dla wypełnienia pustego miejsca:)))) paradoksalnie minęło 100 lat odkjąd powstała zdaje się najbardziej laika ideologia w historii świata - komunizm, osiągnięcia zaiste rzucają na kolana, bando dyletantów i wsteczników

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 15 razy -7

  dzisiaj wadą jest zespół Dauna,jutro(jak dalej się będzie rozwijał ludzki egoizm) będzie kolor oczu czy jeden palec u nogi więcej,nie pisząc już o możliwych chorobach w przyszłości..poza tym-znając "zamiłowanie " lekarzy do pieniążków...

 • mireczekb

  Oceniono 13 razy -7

  Albo się zabija, albo nie. Człowiek wie co wybrać.

 • Renata Rybicka

  Oceniono 8 razy -8

  Stuprocentowa diagnostyka? Moja znajoma po omniopunkcji dowiedziała się, ze dziecko ma zespół Downa. Zdecydowała się urodzić i urodziła zdrowe dziecko! Kto odpowiedziałby za śmierć tego dziecka?

 • Renata Rybicka

  Oceniono 12 razy -8

  "Przecież ja nie muszę urodzić tego dziecka, jeśli okaże się, że ma wadę!" Znaczy "przecież ja mogę zabić to dziecko jeśli będzie chore"
  Straszne, dziecko to nie jest towar, który gdy ma wadę, się likwiduje albo zwraca
  Mam trójkę dzieci, które samotnie wychowuję, najmłodsza córka ma autyzm. Nie wyobrażam sobie, żebym choć przez chwilę zastanawiała się nad "wyborem". Dzieci niepełnosprawne uczą nas miłości. Myślę że ja sama i moje dzieci wiele straciłyby gdyby mojej córeczki z autyzmem nie było. Dziecko niepełnosprawne uczy nas przede wszystkim bezwarunkowej miłości, nieoczekiwania od dziecka, że spełni nasz plan na jego życie, że będzie miało same piątki i życie pełne sukcesów. Dziecko niepełnosprawne jest żywym dowodem na to, że nic nie zależy od nas a wszystko od Boga. Jestem szczęśliwa, Bóg zaspokaja nasze potrzeby, może nie mamy willi z basenem i samochodu i nie jeździmy na wakacje za granicę, ale nie jest nam to zupełnie do niczego potrzebne.

 • staefun

  Oceniono 12 razy -10

  "Kobieta wspomina, że ze strachu cały czas się trzęsła, nie mogła oddychać i panikowała, a z powodu ściśniętego żołądka nie była w stanie nic jeść ani pić."
  "W ciągu kilku tygodni czekania na diagnozę i rozważania wszystkich scenariuszy, blogerka, jak sama mówi, stała się "wrakiem człowieka"
  "Ostatecznie amniopunkcja wykazała, że drugie dziecko autorki nie urodzi się z zespołem Downa."
  -
  Tak naprawdę jest to silny argument przeciwko badaniom prenatalnym - kobieta w ciąży powinna mieć zapewniony maksymalny komfort psychiczny, a nie stawać się "wrakiem człowieka", niedojadać, odwadniać się. Nie jest pewne czy to "zdrowe dziecko" poddane takiej nawałnicy hormonów stresu z organizmu matki a do tego przygłodzone będzie naprawdę zdrowe - zwłaszcza jeśli chodzi o jego układ nerwowy.
  I żeby była jasność - jestem za badaniami prenatalnymi, ale nie można tego robić w ten sposób, katując kobietę psychicznie i robiąc z niej "wrak człowieka".

 • propaganda79

  Oceniono 11 razy -11

  Lewactwo uważa że płód to nie dziecko a Adolf uważał że żydzi to nie ludzie. Każdy ma swoją prawdę. Powstrzymalismy Hitlera powstrzymamy i Michnika. Nie będziemy się cackać z mordercami.

 • qawsedrftg

  Oceniono 17 razy -11

  Przecież to jest absurdalne. Analogia: babcia była schorowana i trzeba się było nią opiekować, a tu zbliżały się wakacje. Groziło nam że dziecko na fejsie nie umieści nowych zdjęć i znajdzie się na dnie klasowej hierarchii. Na szczęście wprowadzono program eutanazji dla starszych osób. Ju się zdecydowaliśmy, ale poszliśmy do kina i gdy śmigłowiec wbijał się w szklaną ścianę, uświadomiliśmy sobie że babcię jednak kochamy itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX