"Po długim dniu pracy...". Tym zdjęciem blogerka pokazała różnicę między mamą a tatą

Według blogerki wszystkie mamy, choć mogą być bardzo zmęczone, nie przestają martwić się o wszystko: pranie, zakupy, prace domowe dzieci... Tymczasem może czasami powinny wziąć przykład z ojców? I nie chodzi o nicnierobienie, lecz psychiczny odpoczynek.

Meredith Ethington jest autorką bloga parentingowego Perfection Pending i mamą trójki dzieci. Ostatnio na swoim facebookowym fanpage'u Meredith udostępniła post, z którym utożsamiło się ponad 1300 mam.

"Jeden wielki bałagan"

Blogerka opublikowała zdjęcie męża drzemiącego na kanapie. W krótkim poście wyjaśniła, że zdjęcie symbolizuje podejście kobiety i mężczyzny do wykonywania domowych obowiązków. Według Meredith kobiety nie przestają myśleć o obowiązkach. Po pracy natychmiast zastanawiają się, co powinny zrobić w domu:

Myśli mamy po długim dniu pracy: O Boże. Ten dom to jeden wielki bałagan. Czy mamy wystarczająco dużo chleba na jutro? [...] Czy włożyłam pranie do suszarki? Czy wysłałam maila? [...] Czy nie potrzebujemy więcej jedzenia dla kota? Powinnam wyczyścić kuwety. Mam nadzieję, że dziecko dostanie się do tego dobrego przedszkola.

Trzy miesiące niepłacenia alimentów skończą się u prokuratora. Nowe przepisy weszły w życie

Autorka bloga uważa, że ojcowie mają dużo swobodniejsze podejście do dbania o porządek w mieszkaniu, robienia zakupów i zajmowania się dziećmi:

Myśli taty po długim dniu pracy: Położę się tutaj i utnę sobie szybką drzemkę.

Bez obrazy

W osobnym komentarzu Meredith zaznaczyła, że jej post miał żartobliwy charakter i nie zamierzała w nim obrażać mężczyzn. Chciała za to zwrócić uwagę na psychiczne podejście kobiet do wykonywania obowiązków domowych. Blogerka zaznaczyła, że jej mąż na równi z nią sprząta w domu, gotuje i zajmuje się dziećmi. Według Meredith mężczyźni lepiej jednak radzą sobie psychicznie ze stresem spowodowanym grafikiem pełnym zajęć:

W wypadku kobiet chodzi bardziej o psychiczne przytłoczenie obowiązkami, którego mężczyźni często nie doświadczają.

Post autorki doczekał się 1300 reakcji, prawie 700 udostępnień i ponad 160 komentarzy. Kobiety pisały, że choć ich mężczyźni wykonują z nimi domowe obowiązki, to one czują się nimi bardziej przytłoczone. Według autorek komentarzy kobiety zbyt często martwią się wieloma rzeczami, na które obecnie nie mają wpływu:

Jestem dokładnie taką mamą. Mój pracujący mąż robi więcej rzeczy, niż powinien, włączając w to pracę zawodową i zawsze kończy dzień zmywaniem naczyń. Ale on nie jest przytłoczony myśleniem o szczegółach, co z kolei jest moim przekleństwem.
Niektóre mamy za dużo się zamartwiają! Poćwiczcie umysł, żeby tak dużo nie myśleć o obowiązkach. Może takie mamy muszą więcej działać i muszą przestać próbować mieć wszystko pod kontrolą?

To też może cię zainteresować:

Prezydent o matkach: 'To dzięki nim istnieje Polska'. Sprawdzamy co rząd zrobił dla matek w ostatnich kilku latach

Znana aktorka kąpie się z 2-letnim synem i rozmawia o intymności. Komentarze: "Nie za wcześnie"? Pytamy eksperta

Więcej o: