Rosati ostro skrytykowana - popełniła częsty błąd młodych rodziców. "Chcesz dziecku zrobić saunę?"

Bycie gwiazdą nie chroni przed popełnianiem powszechnych rodzicielskich błędów. Przekonała się o tym Weronika Rosati, która została niedawno upomniana przez fanów w mediach społecznościowych.

Krytykowane matki-celebrytki

Gwiazdy wrzucają na swoje profile w mediach społecznościowych zazwyczaj starannie wyselekcjonowane zdjęcia. Jednak i im zdarza im się nie zauważać pewnych błędów. Szybko wyłapują je jednak ich fani. Kilka miesięcy temu głośno było o Natalii Siwiec, która na jednym ze zdjęć w niewłaściwy sposób trzymała swoją córeczkę. Z kolei Kim Kardashian została skrytykowana za niewłaściwe umieszczanie dziecka w foteliku samochodowym.

Teraz krytyka dopadła także Weronikę Rosati. Przebywająca obecnie w Los Angeles aktorka wstawiła zdjęcie z wózkiem, w którym znajdowała się jej córeczka Elizabeth. Ten pozornie niewinny obrazek wzbudził jednak spore emocje.

"Chcesz dziecku zrobić saunę?"

Na zdjęciu widać, że wózek malutkiej Elizabeth jest przykryty pieluszką. To powszechny błąd, który popełnia wielu rodziców. Obserwatorzy aktorki szybko to zauważyli:

Nie przykrywa się pieluszką wózka!
Dokładnie, pielucha na wózku? Chcesz dziecku zrobić saunę?

Jednak Weronika Rosati nie jest jedyną osobą, która popełniła ten błąd. Wielu rodziców myśli, że pieluszka to najlepsza ochrona dziecka przed wysokimi temperaturami. Delikatny materiał ma nie tylko zatrzymać ciepło, ale także dać trochę cienia. Tak jednak się nie dzieje.

W przykrytych wózkach nie ma cyrkulacji powietrza

To z pozoru mające przynieść korzyści działanie w rzeczywistości jest niebezpieczne dla dziecka. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do przegrzania. To dlatego, że w przykrytych wózkach nie ma cyrkulacji powietrza, przez co jest tam znacznie cieplej niż na zewnątrz.

- Nakrycie wózka pieluchą to działanie o tyle niebezpieczne, że powoduje nie tylko gorsze samopoczucie malucha (gorąca, czerwona, sucha skóra, niepokój etc.), ale także może wywołać gorsze objawy jak np.: przyspieszony puls, letarg, szybki, płytki oddech, wymioty, a nawet utratę przytomności - skomentował w rozmowie z nami dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog i pediatra z łódzkiej kliniki Medevac.

Lewandowscy też tak zrobili

To nie pierwszy raz, gdy znanych rodziców krytykuje się dokładnie za ten sam błąd. Kilka miesięcy temu zdjęcie z wózkiem przykrytym pieluszką pojawiło się także na profilu Anny Lewandowskiej. Ten post także wywołał reakcję fanów żony piłkarza i mediów. Miejmy nadzieję, że przypominanie o tym powszechnym błędzie rodziców przyniesie pozytywny skutek.

Zobacz także:

Ta niepozorna kostka może uratować dzieci pozostawione w rozgrzanych autach. Wymyślił ją 10-latek

Napoje w ciąży - Co może pić przyszła mama podczas upałów?

Więcej o: