1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Zamachowska narzeka na zbyt wysokie alimenty. Wiele osób staje w jej obronie, jednak prawo mówi co innego

Nie cichną komentarze po tym, jak Monika Zamachowska poskarżyła się w jednym z wywiadów na wysokość alimentów, które płaci dzieciom swojego męża. Mimo zalewu krytyki niektórzy bronią dziennikarki.

Kontrowersyjne alimenty

Temat alimentów, do których dokłada się Monika Zamachowska, wywołał liczne dyskusje na forach. Wiele osób nie rozumie, dlaczego alimenty są takie wysokie i dlaczego na dziennikarce spoczywa ten obowiązek.

Przypomnijmy, że na każde z czworga dzieci Zbigniewa Zamachowskiego małżeństwo musi przeznaczyć 4 tys. złotych miesięcznie. To łącznie aż 16 tys. złotych. Dla większości z nas nie jest to mała kwota, dlatego po ujawnieniu tej informacji wiele osób zmieniło nastawienie do sprawy.

Trzy miesiące niepłacenia alimentów skończą się u prokuratora. Nowe przepisy weszły w życie

"Jeśli płaci, to ma prawo się wypowiadać"

Na naszym forum rozpoczęła się dyskusja dotycząca alimentów państwa Zamachowskich. Jedna z jej uczestniczek napisała: 

Moniki chronicznie nie lubię. Uważam, że nie powinna się wypowiadać na tematy, które jej nie dotyczą (to moje zdanie do wczoraj). Ale dzisiaj przeczytałam komentarz, że płaci większość alimentów na czworo dzieci pana Zbyszka. Jeśli ona płaci, to w sumie ma prawo się wypowiadać.

Monika Zamachowska ostatnio sporo mówiła publicznie na ten temat. W jednym z wywiadów wyznała, że alimenty są tak wysokie, że niedługo jej rodziny nie będzie stać na jedzenie. W innej wypowiedzi nie omieszkała także skrytykować życia prywatnego 23-letniej córki Zamachowskiego, Marii, której wytknęła to, że nie ma chłopaka i pomysłu na życie.

ZOBACZ SWÓJ HOROSKOP NA 2018 ROK

"Mogą iść do pracy"

Uczestniczka dyskusji na naszym forum w dalszej części swej wypowiedzi podkreśla, że dziennikarka, biorąc ślub z Zamachowskim, mogła nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wysokie będą alimenty przysługujące jego dzieciom. Ponadto zwraca także uwagę na fakt, że niektóre z dzieci aktora są już pełnoletnie.

Tam są dorosłe dzieci. Uważam, że mogą iść do pracy i  jednocześnie studiować. Owszem, alimenty im się należą, ale, na Boga, cztery tysiące na jedną osobę? Doprawdy nie wiem, co powstrzymuje pana Zbyszka przed pójściem do sądu po zmniejszenie stawki.

Skąd takie wysokie alimenty?

Uczestnicy dyskusji spojrzeli na problem z "ludzkiej strony". Nie można jednak zapominać, że alimenty to obowiązek Zbigniewa Zamachowskiego, do którego on i jego nowa żona są zobowiązani. Dla wielu osób ta kwota jest zawyżona. Jednak jak to wygląda z perspektywy prawnej?

- Zdarza się, że sąd zasądza wysokie alimenty, gdyż bierze pod uwagę przede wszystkim dwa czynniki: dochody osoby zobowiązanej do alimentacji, a także jej możliwości zarobkowe. Mało kto zdaje sobie sprawę, że drugi czynnik jest nawet ważniejszy niż pierwszy - mówi Radca Prawny Cezary Młotek.

Z czego wynika ta metoda? - Zdarza się na przykład, że majętny rodzic prowadzący duże przedsiębiorstwo zaniża swoje dochody bądź ukrywa majątek. Gdyby sąd zasądzał od niego alimenty, kierując się tylko dochodami, nie zasądziłby nic. Jeśli natomiast weźmie pod uwagę możliwości zarobkowe, które może mieć ów rodzic, to tylko wtedy ma szansę wydać sprawiedliwe rozstrzygnięcie - dodaje Cezary Młotek.

Sąd może przeszacować możliwości zarobkowe. Co wtedy?

Specjalista podkreśla jednak, że czasami sąd może przeszacować możliwości zarobkowe rodzica. Zdarza się to zwłaszcza w przypadku osób znanych z pierwszych stron gazet. - Taka osoba może mieć zawodowo gorszy okres, co wpływa na jej możliwości alimentacyjne - mówi ekspert.

Właśnie tak mogło być w przypadku rodziny Zamachowskich, skoro obecnie dziennikarka musi dokładać się do świadczeń na rzecz dzieci z poprzedniego związku aktora. - Monika Zamachowska nie musi płacić alimentów męża, ale jeśli on nie będzie miał na to środków, mogą pojawić się kłopoty w postaci komornika. Komornik może m.in. zająć ruchomości, które znajdzie w ich domu i zarządzić ich licytację. Jeśli mają wspólny rachunek bankowy, komornik może go zająć i tak. Odwracanie tej sytuacji nie jest proste i zajmuje czas. Być może właśnie dlatego zaczęła płacić - mówi Cezary Młotek.

Zbyt wysokie alimenty

Może dojść także do sytuacji, że sąd oceni potrzeby dziecka zbyt wysoko. Czy istnieje jakieś wyjście z takiej sytuacji?

- Rodzic może wówczas wystąpić do sądu o obniżenie alimentów. Jednak musi wtedy wykazać, że jego możliwości zarobkowe spadły albo że wzrosły jego wydatki. Sądy badają to wnikliwie. Każdy przypadek jest inny i nie powinno się go oceniać bez znajomości sprawy - wyjaśnia ekspert.

Alimenty na dorosłe dziecko

Wiele osób nie rozumie także tego, dlaczego Zamachowscy muszą płacić alimenty na dorosłą córkę aktora, które studiuje i ma 23 już lata.

- Dziecko, które studiuje, nadal ma prawo do alimentów, zwłaszcza jeśli są to studia dzienne, co utrudnia podjęcie pracy, bądź są to po prostu studia płatne. Co ważne, obowiązek alimentacyjny nie wygasa z mocy prawa, konieczne jest wystąpienie do sądu o zmianę wyroku. Może więc zdarzyć się, że pomimo zakończenia studiów dziecko przez pewien czas nadal będzie pobierało alimenty - wyjaśnia Cezary Młotek.

Zobacz także:

Alimenty od dziadków: kiedy dziadkowie płacą alimenty

Alimenty na dziecko 2017: obowiązek alimentacyjny

500 zł na dziecko a alimenty

Więcej o:
Komentarze (335)
Zamachowska narzeka na zbyt wysokie alimenty. Wiele osób staje w jej obronie, jednak prawo mówi co innego
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 187 razy 145

  te dzieci to się zderzą z ziemią, jak w końcu pójdą do pracy i się okaże, że zarabiają jedną trzecią alimentów. lol.

 • dobrylos

  Oceniono 305 razy 143

  3/4 rozwodzących sie kobiet traktuje Alimenty jako okazje do wykańczanie ojca wspólnych dzieci.Jest to dowód dla wszystkich mężczyzn ze facet młodej żonie jest potrzebny wyłacznie jako dawca nasienia i bankomat.Dowodem tego za tak jest jest powszechny sprzeciw matek (doradzany czesto przez podłych Adwokatów) na opieke naprzemienna nad dzieckiem która pozbawia matke alimentów...a to dowodzi temu ze dla zgorzkniałych mamusiek kasa jest potrzebna takze na własne potrzeby takie jak kosmetyki, kiecki i perfumy by pachnieć pod kolejnym lovelasem.

 • silthor

  Oceniono 249 razy 135

  Cóż, wysokość alimentów jest moim zdaniem całkowicie kuriozalna. Ustalanie ich w takich kwotach, jakie pojawiają się w tej sprawie, jest po prostu absurdem. Alimenty mają zapewnić środki do życia, zapewnić podstawowe potrzeby, a nie luksusy. Ich maksymalnym progiem powinna być kwota minimalnego wynagrodzenia. Kryterium możliwości zarobkowych to jakieś wariactwo. Zasądzą ci kilkanaście tysięcy alimentów i już nie możesz np. wziąć sobie długiego urlopu i pojechać w świat na pół roku. Nie możesz zmienić sposobu życia na mniej dochodowy, ale np. bardziej interesujący lub mniej dewastujący zdrowie (w tym psychiczne), bo ci sędzia powie, że w starym zawodzie możesz zarabiać dużo więcej, więc alimentów nie obniży.

  Prywatnie nie cierpię Moniki Zamachowskiej jeszcze od czasów, gdy była Richardson, ale w tym wypadku potrafię zrozumieć jej narzekania. Sąd zrobił z Zamachowskiego niewolnika, który musi oddawać innym, już dorosłym ludziom, ogromne kwoty znacznie przewyższające zapewnienie zwykłych środków do życia. Argument, że były partner musi zapewnić dotychczasowy poziom życia, jest dla mnie totalnie kuriozalny.

 • cwisla

  Oceniono 121 razy 93

  TABELA ALIMENTACYJNA - to proste i sprawiedliwe rozwiązanie obowiązuje np. w Niemczech. Koszty utrzymania dziecka np w zależności od wieku w prosty sposób podaje się w tabelkach i na tej podstawie sąd ustala wysokość alimentów. Sąd kieruje się potrzebami dziecka bo o dziecko tu chodzi a nie o ojca czy matkę a nie na jakimiś idiotycznymi "możliwościami "zarobkowymi czy ocenie poziomu życia ojca a to równoznacznie z widzimi się sędzi. A to że panu adwokatowi się to podoba i podlizuje się tym niewydarzonym sędziom to nic dziwnego - biznes, na tych sprawach kręci się największe lody. Dlatego tak m.in trudno wprowadzić proste i sprawiedliwe rozwiązania w prawie rodzinnym. Dodatkowo cała masa różnych urzędników, rzeczników, sędziów, komorników, psychologów żyje z konfliktowania ludzi . Szantaż alimentami i dzieckiem to dla wielu najlepszy sposób na życie. 95 % alimenciarzy do ojcowie a niby jest Konstytucja która zapewnia równość praw i obowiązków Rzeczniku praw obywatelskich i ds. równouprawnienia tak ! PO prostu kolejna lipa na papierze. Ideologicznie niewygodna to się tego nie widzi i sprawy nie ma. Opieka naprzemienna też pozbawiła by dochodu cały tabun pasożytów z wielką korzyścią dla dzieci. Ojciec nie ma nawet prawa dowiedzieć się na co idą jego pieniądze bo płacone są zawsze do rąk matki - tylko kasa dodam żadne tam ubrania książki jedzenie - kaasaa do rączek mamusi która nie musie się z nich rozliczać w żaden sposób - super to sprawiedliwe i zgodne z dobrem dziecka. Każdy polski piłkarz np. ma możliwość zarobkowe na poziomie Lewandowskiego prawda i taki jest potencjalny zakres alimentów wg, tego idiotycznego zapisu . sytuacja na rynku Utrata pracy czy jej zmiana, choroba , czynią z ojca bankruta i alimenciarza z komornikiem. Ojcowie w większości chcą utrzymywać swoje dzieci ale na uczciwych zasadach, nikt nie lubi być oszukiwanym i wykorzystywanym

 • av99

  Oceniono 159 razy 79

  Ciekaw jestem, czy matka tej czwórki RÓWNIEŻ WYKŁADA NA NIE 16 TYS. MIESIĘCZNIE? Bo tak przecież powinno być - połowa ojciec, połowa matka.

 • darymnyfuter

  Oceniono 74 razy 52

  Warto dodać, że nawet jeśli dorosłe dziecko Zamachowskiego dorabiałoby sobie studiując, nie zmienia to faktu, że on nadal ma obowiązek płacić. Ile? To już kwestia dla sądu.

 • six_a

  Oceniono 105 razy 43

  sąd się powinien kierować potrzebami dzieci. jak dziecko uczęszcza do prywatnych szkół i przeżera te siedem tysięcy miesięcznie, to niech się na to składają oboje rodzice. ale jak się zasądziło według możliwości ojca, a z tych pieniędzy wcale nie są finansowane potrzeby dzieci, to sorry, ale gdzie jest sprawiedliwość. i co to za pomysł, że nowa żona faceta z dziećmi jest zobowiązana do płacenia alimentów. facet ma nową rodzinę i teoretycznie też musi w jakiś sposób utrzymywać dzieci nowej partnerki, czy to oferując im dach czy swój czas czy pieniądze. poza tym konkretnie zamachowski nie jest raczej ojcem, który ma w dupie dzieci z pierwszego małżeństwa, więc ciśnięcie go jak cytrynę i wysyłanie komornika, bo raz czy dwa się spóźnił jest nieporozumieniem. ew. świadczy o tym, że pani justa w całości utrzymuje się z jego pieniędzy i jak zabraknie, to bida z nędzą.

 • antygazeta2

  Oceniono 45 razy 41

  zbyniu, i po co ci to było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX