Prosty i bezbolesny sposób na usunięcie drzazgi. Mama używa strzykawki, a dziecko nawet nie piśnie

Zaradna mama wpadła na pomysł, jak w bezbolesny i bezstresowy dla dziecka sposób wyciągnąć zadrę za pomocą... strzykawki.

Claire Bullen-Jones z Angli odkryła, że dodawana do leku przeciwbólowego strzykawka idealnie sprawdza się w usuwaniu drzazg z palców. Spokojnie! Użycie strzykawki, jak przekonuje pomysłowa mama, nie wymaga igły i, w przeciwieństwie do pincety czy szpilki, jest całkowicie bezbolesne i łatwe w użyciu. Skąd to wie? Bo wypróbowała ten trik na swoich dzieciach. Na Facebooku sprytna mama opisała krok po kroku, jak to robi. 

Dziecku weszła drzazga? Wyjmij strzykawkę dołączoną do Calpolu (doustna zawiesina zawierająca paracetamol, do jego aplikacji używana jest strzykawka - przyp. red). Przyłóż bardzo dokładnie końcówkę strzykawki z małą dziurką do miejsca, gdzie weszła drzazga, tak żeby strzykawka przylegała do skóry. Kiedy będziesz pewna, że otwór strzykawki jest na właściwym miejscu, pociągnij tłok, który powinien zassać zadrę za pierwszym razem. Bez bólu, bez nakłuć, bez rozgrzebywania. Żadne dziecko nawet nie piśnie!

A co, jeżeli po pierwszej próbie drzazga nie wyjdzie? Claire radzi:

Próbuj do skutku. Nie należy ciągnąć tłoka powoli. Musisz zrobić to szybko i zdecydowanie.

Sposób Claire to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim brak bólu i łez dziecka. Pewnie dlatego przepis Claire na bezinwazyjne usuwanie drzazg wzbudził ogromne zainteresowanie na Facebooku. Instrukcję z użyciem strzykawki polubiło prawie 30 tys. osób, a ponad 88 tys. udostępniło jej post.

Sprawdź się w naszym QUIZIE: Czytałeś szkolne lektury? Sprawdzimy, co z nich jeszcze pamiętasz

To cię zainteresuje:

9-latka chwyciła aparat i powiedziała: "Mamo wiem co robić". Stworzyła piękną, przedporodową sesję zdjęciową

Katecheta napisał chłopcu uwagę w dzienniczku. Mama dziecka: "To nie mój problem". Internauci: "Brawa dla mamy"

Warstwowy, orzechowy deser [HAPS KIDS]

Więcej o: