Karmiącej mamie zaczęło przeciekać mleko przez koszulkę. Partner w uroczy sposób okazał jej wsparcie

Chris nie zdawała sobie sprawy z tego, jak prosty gest mężczyzny wpłynie na jej pewność siebie i chęć dalszego karmienia. Teraz zachęca inne mamy, żeby szukały wsparcia u swoich bliskich.

Cee Grant i Chris Lopez są rodzicami 3-letniego chłopca i 11-miesięcznej dziewczynki. Chris karmi piersią i zdarza się, że na jej ubraniach pojawiają się plamki od wyciekającego pokarmu. Ostatnio Cee w uroczy sposób pokazał, jak wspiera partnerkę.

Mokra koszulka

Mama udostępniła na swoim instagramowym profilu zdjęcie, na którym ona i jej partner mają plamki w miejscach sutków. Chris wyjaśniła, że gdy Cee zauważył na jej bluzie plamę od wyciekającego pokarmu, zwilżył chusteczkę i zrobił nią plamę na koszuli dokładnie w tym samym miejscu. 

Piersi po ciąży: jak o nie dbać, by nie straciły jędrności

Ten niewinny gest był dla mamy niezwykle ważny. Chris zdradziła, że po narodzinach pierwszego dziecka wstydziła się karmić piersią w miejscach publicznych. Czuła się zagubiona, ponieważ mąż jej nie wspierał. Dość szybko odstawiła syna od piersi. Będąc w drugiej ciąży, kobieta postanowiła przeprowadzić poważną rozmowę z mężem.

"Wsparcie robi różnicę"

Powiedziała, że oczekuje od niego wsparcia w okresie karmienia piersią, ponieważ to dla niej trudny czas. Cee był zdziwiony. Dotychczas mężczyzna nie miał pojęcia, jak partnerka bardzo go potrzebuje. 

Chris jest zadowolona z tego, że zdecydowała się na rozmowę z mężem i nie wstydziła się poprosić go o wsparcie. Przy drugim dziecku okres karmienia piersią jest dla niej dużo mniej stresujący i bardziej satysfakcjonujący:

Kiedy mój partner zwilżył sobie koszulkę, żebym nie była sama, to naprawdę mnie oświeciło. Zdałam sobie sprawę z tego, jak bardzo jego wsparcie pomogło mi w karmieniu piersią. Wcześniej nie doceniałam osób, które wspierają karmiące mamy.

Chris radzi mamom, aby rozmawiały z bliskimi o swoich potrzebach i nie wstydziły się przyznawać do słabości. Jej zdaniem to dzięki wsparciu kochających osób można pełniej doświadczać uroków macierzyństwa. - Upewnij się, że w takich krępujących sytuacjach, jak wyciekanie pokarmu w miejscu publicznym, twoi bliscy cię wesprą. To robi ogromną, jeśli chodzi o sukces w procesie karmienia - radzi mama.

 To też może cię zainteresować:

"Serce mi pękło. Myślałam, że nasza wyjątkowa więź zniknie". Mama szczerze o odstawieniu dziecka od piersi

 "Karmienie to bolesny wysiłek" - mama dokumentuje karmienie piersią wymownym zdjęciem

Więcej o: