Jego partnerka urodziła, choć nawet nie wiedziała o ciąży. On chciał od niej uciec."Nigdy nie planowałem dzieci"

Pewien 31-latek, zawsze był pewien, że dzieci nie są dla niego. Kiedy więc na świat niespodziewanie przyszło jego pierwsze dziecko, zastanawiał się nad porzuceniem rodziny.

Użytkownik Imgura, podpisujący się nickiem Silent ScreamsX, napisał, że jego dziewczyna urodziła dziecko pół roku temu. Co ciekawe, nikt, włącznie z nią, nie podejrzewał ciąży. Kobieta przez cały czas przyjmowała pigułki antykoncepcyjne. Brzuch był tylko trochę opuchnięty. Kobieta robiła testy ciążowe, które dawały negatywny wynik. Lekarze orzekli, że problemy z brzuchem spowodowane są nieżytem żołądka.

Poród był niespodziewany. Chłopiec przyszedł na świat pewnej soboty, o drugiej nad ranem w toalecie. Cała akcja była bardzo szybka i obyło się bez komplikacji. Para była w szoku. Nigdy nie myślała o rodzicielstwie.

Fakty i mity na temat kolek u niemowląt

"Chciałem uciec"

Mężczyzna przyznał, że kiedy już odwiózł żonę do szpitala, myśl o zostaniu ojcem przytłoczyła go:

Nigdy nie chciałem dzieci [...] Kiedy zostawiłem swoją dziewczynę w szpitalu, autentycznie myślałem o tym, żeby już nie wracać. Nie jestem z tego dumny, ale tak było. Moja dziewczyna wiedziała, co myślę o dzieciach i później przyznała, że myślała, że już nie wrócę.

Mężczyzna jednak nie uciekł. Wiedział, że jest odpowiedzialny za partnerkę i dziecko. Świeżo upieczony tata bał się jednak zmian. Obawiał się m.in. tego, jak jego ukochany pies, Thor, zareaguje na dziecko. Kiedy chłopiec i jego mama wrócili do domu, autor posta był zaskoczony.

"Pierwszy raz tak pomyślałem o dziecku"

Okazało się, że niemowlę jest bardzo pogodne, mało płacze i nie sprawia wielu problemów. Thor zaś uwielbia pilnować niemowlaka i staje się przy nim niezwykle spokojny. Mężczyzna zrozumiał, że kocha syna: "Jest uroczy jak cholera, i to pierwszy raz, kiedy w taki sposób pomyślałem o dziecku".

 

Nowym członkiem rodziny zachwycili się też rodzice świeżo upieczonego taty, którzy byli przekonani, że nigdy nie doczekają się wnuka, ponieważ wiedzieli, jakie ich syn ma zdanie o dzieciach. Dziadkowie kupili chłopcu dom w swoim sąsiedztwie. Autor wpisu był w szoku: "Nie są bogaci, a kupno domu pożarło ich oszczędności i oddaliło plany o emeryturze na lata".

"Nie możesz uciec"

Świeżo upieczony tata nie mógł uwierzyć, że choć jego życie zupełnie się zmieniło, nie była to zmiana na gorsze. Postanowił nadać swojemu dziecku znaczące imię:

Mój syn ma na imię Harry, po Harrym Dresdenie [bohaterze serii książek Jima Butchera -przp. red.], który wypowiada słowa: "Są rzeczy, od których nie możesz uciec. Nie, jeśli po wszystkim chcesz móc ze sobą żyć.

To także może cię zainteresować:

Policja skontaktowała się z matką, która zostawiła dzieci w oknie życia w Olsztynie

Okno życia w Olsztynie - rodziców pozostawionych dzieci szuka policja. Rzecznik prasowy wyjaśnia

Więcej o: