8-latek nie chciał myć zębów. Rodzice dali mu list od Wróżki Zębuszki. "Genialne! Zrobię tak swojemu dziecku"

W liście wróżka wytłumaczyła chłopcu, czemu nie może przyjąć jego zębów. Sama wiadomość wyglądała niezwykle profesjonalnie.

Henry Warren mieszkający w Londynie to ojciec 8-letniego Sama. Chłopiec nie cierpi myć zębów i uwielbia jeść słodycze. Kiedy jego mleczne zęby zaczęły wypadać, Sam zbierał je i wkładał pod poduszkę, oczekując na nagrodę w postaci pieniędzy od Wróżki Zębuszki. Rodzice postanowili wykorzystać fantastyczną postać, żeby nauczyć syna dbania o higienę jamy ustnej.

List od wróżki

Zamiast pieniędzy, pod poduszką umieścili list od Wróżki Zębuszki. Postarali się, żeby wiadomość wyglądała na prawdziwą, dlatego napisali ją na komputerze, umieścili na niej datę i posłużyli się zwrotami formalnymi. Wróżka pisała, że opóźnienie w zapłacie za zęby wynikało z ich złego stanu, a jej instytucja chętnie przyjmuje wyłącznie zadbane zęby.

Zębuszka przeprowadziła też kontrolę laboratoryjną zębów Sama:

Wykryliśmy więcej niż śladowe ilości Fanty i szczątkowe ilości, zarówno płatków śniadaniowych, jak i czekolady, które nie zostały usunięte przez zastosowanie odpowiedniej techniki szczotkowania. Zalecamy pilne skontrolowanie techniki.

Wróżka zaznaczyła, że tym razem zostawi chłopcu jednego funta na zachętę, jednak następnym razem, jeśli zęby nie będą w lepszym stanie, nie będzie za nie płacić. 

Eksperci od dzieci

Post Henry'ego, w którym zamieścił zdjęcie listu od Zębuszki, doczekał się ponad 6 tysięcy udostępnień. Komentujący byli zachwyceni pomysłem taty i zapewniali, że wykorzystają go w swoich domach:

Rodzicielstwo: poziom ekspert.
Genialne! Wykorzystam ten pomysł u mojego 7-latka.

A jak jest u was, zdarza wam się "oszukać" dziecko dla dobra sprawy? Czy uważacie, że takie metody wychowawcze na dłuższą metę zdadzą egzamin?

To też może cię zainteresować:

Obce dziecko ją obraziło. Jego matka stała obok. 'Było mi przykro nie tyle przez małą, co przez jej matkę'

Zęby pod kontrolą

Więcej o:
Copyright © Agora SA